Upiory

Jo Nesbø Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie, Publicat S.A. Cykl: Harry Hole (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Gjenferd
Iwona Zimnicka
Wydawnictwo Dolnośląskie, Publicat S.A.
Gjenferd
Harry Hole (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka

Nesbø, trafia mi się do czytania, co jakiś czas i zupełnie nie chronologicznie. Ale jakoś mi to ani trochę nie przeszkadza. Tym razem poharatany i pełen blizn na ciele i duszy, Harry Hole, powraca z Bangkoku do Oslo, gdyż taka zaistniała konieczność. Jeden młody ćpun zastrzelił drugiego młodego ćpuna za działkę narkotyku. Tak to wygląda na pierwszy rzut oka. Jednak Harry...

Całkiem niezły kryminał, aczkolwiek nie zachwycił mnie tak jakbym tego oczekiwała. Nie zmienia to faktu, że był całkiem okej i z pewnością fascynaci kryminałów będą zadowoleni.

Przyjemnie jest obserwować rozwój warsztatu Nesbø w kolejnych opowieściach o H. Hole. Tutaj ocena wahała się między 8 a 9, detale zdecydowały o ósemce. Bardzo zachęcający pejzaż Oslo, mimo narkomanii w tle.

I takie kryminały to ja rozumiem! Autor wie jak budować napięcie i zaskoczyć czytelnika.

Kolejne arcydzieło z ręki pana Nesbø, co kolejna z serii, to wydaje mi się lepszą/ciekawsza. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnej o HH 🤓

Nieco inny Nesbo. Świetny kryminał, ciekawa zagadka. Polecam.

Przyznam, że akcja zapowiadała się dla mnie średnio interesująco - zbrodnie wśród narkomanów nie należą do moich najbardziej ulubionych. Jednak wraz lekturą dałem się porwać akcji i w pewnej chwili nie mogłem się wprost oderwać od książki. Tak jak w poprzednich historiach z komisarzem Hole'm nie brak tu również pewnych zaskakujących momentów, włącznie z samą końcówką. Nie...

Tylko Nesbo potrafi wymyśleć takie nieprawdopodobne zakończenie , tak pogmatwać relacje, tak manewrować postaciami...

Jak dla mnie spory spadek formy, kartonowa sztuczność relacji z Rakel, jednoosobowe komando i JB który magicznym sposobem stał się najproduktywniejszym kumplem.

Po przeczytaniu ośmiu części, Upiory uważam za najlepszą jak do tej pory z serii o Harrym Hole. Przebiła moje ulubione części Pentagram i Pierwszy śnieg. Wciągający kryminał na najwyższym poziomie.
Trzymająca w napięciu, ciekawe śledztwo i sposób rozwiązania. Doskonale skonstruowana fabuła. Zakończenie bez zarzutów.

8 306
    4 050