Nasza planeta

nauki ścisłe medycyna geografia

Oficjalne recenzje i

Jedyna taka planeta

[ 5 ] Link do recenzji

Przepięknie wydany album, który może być doskonałym prezentem dla każdego.

Przepiękny album składający się z niesamowitych, kolorowych zdjęć z całej planety, istny skarb na półce z książkami.

Sięgając po album Nasza planeta byłem bardzo ciekawy, czy nie będzie on po prostu powieleniem informacji zawartych w serialu. Owszem, Keith Scholey oraz Alastair Fothergill przedstawiają podobne rzeczy, ale często szerzej opisują dany gatunek, ekosystem, jak również pokazują rzeczy, których w serialu nie było lub była o nich tylko krótka wzmianka. Informacje przekazywane są...

Nigdy nie interesowałam się przyrodą, ekologią ani wpływem człowieka na środowisko. Jednak ostatnio zaczęło mi zależeć na tym, aby jak najmniej negatywnie wpływać na naszą planetę. To już chyba starość. A może w końcu dojrzałość? Nadal niewiele wiem o przyrodzie, ale z coraz większym zainteresowaniem uczę się o niej. Z myślą, że dowiem się czegoś nowego sięgnęłam po książkę...

Książka trochę inna niż dotychczasowe w tym gatunku. Zdjęcia jak zawsze piękne, treść natomiast pełna złych informacji o stanie natury. Niestety jest to prawda.

Pozycja godna polecenia, zwłaszcza w czasach kiedy tzw. autorytety moralne przyrównują w imię własnych interesów ruchy ekologiczne do marksizmu.

• Chcę w prezencie
  • Poczekalnia - książki
  • (3) - Nauka
  • Chcę przeczytać, nie posiadam
  • Samodzielne
  • Przeczytane 2020
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nasza planeta