Mój rok relaksu i odpoczynku

Ottessa Moshfegh Wydawnictwo: Wydawnictwo Pauza literatura piękna
My Year of Rest and Relaxation
Łukasz Buchalski
Wydawnictwo Pauza
literatura amerykańska poszukiwanie szczęścia powieść obyczajowa relacje międzyludzkie samotność życie singla
My Year of Rest and Relaxation
literatura piękna
Łukasz Buchalski

Oficjalne recenzje i

Sen jest dla słabych

[ 5 ] Link do recenzji

Mam wrażenie, że motywem przewodnim tej książki jest wyliczanie różnych przypadkowych rzeczy. Główna postać jest bez wyrazu, płaska i nudna. Historia nie skłania do refleksji, nie wbija w fotel, nie wywołuje dyskomfortu...w zasadzie nie wywołuje żadnych uczuć. Szkoda, bo opowieść o dziewczynie, która stara się wpaść w hibernację i odrodzić na nowo - uzdrowiona - zapowiadała...

książka genialna; super się czyta; egzystencjalne tematy trochę z humorem

Zastanawiam sie czy kto ktokolwiek na świecie założył sobie że w "poniedziałek" wyleczy sie z depresji i magicznym sposobem tak to się stało. Nie pamiętam żebym czytała książkę o tak bzdurnym zakończeniu. Bulwers tysiąc

Książka przyciągnęła mnie piękną okładką i intrygującym tytułem. treść też zapowiadała się ciekawie. Jednak męczyłam się okrutnie... przedziwna postać psychiatry, mało prawdopodobne i miejscami kompletnie nielogiczne poprowadzenie fabuły sprawiło, że bardzo chciałam dobrnąć do końca tej opowieśći.

Autorka chyba zapomniala o tym jak wygladaly komorki w 2001 i jak sie z ich korzystalo... Stanowczo za duzo bohaterow przywiqzuje w tej ksiazce zbyt duza wage do komorek jakby co najmniej mieli tam twittery i instagramy, a nie co najwyzej gre w weza.

książka napisana łatwym językiem, trochę przewidywalna, ale szybko się czyta

Wydaje mi się, że autorka wpadła na intrygujący pomysł, ale nie do końca wiedziała w jakiej formie będzie prezentował się najlepiej. Po kolejnych rozdziałach czuję, że kręcę się w kółko, kolejne strony nie wnoszą nic. Oblewają pustką. Położyć się spać i obudzić się naprawioną, wyczyszczoną z traum przeszłości? Ale wciąż bezimienną.

Trochę zbyt młoda, piękna i bogata, ale nieco mi bliska w przeżywaniu świata bohaterka. Odrzuca jej pogarda względem świata, przyciąga refleksyjna melancholia. Bohaterka postanawia przepracować żałobę po rodzicach i swoisty życiowy stan zawieszenia (praca w galerii sztuki, która pochłania, ale nie inspiruje, kochanek, który lekceważy i przyjmuje z braku laku), zapadając w...

Świetnie napisana, powieść o depresji, zaburzonych relacjach, współczesnym świecie.

Książka skonstruowana w taki sposób, że musisz doczytać do końca:-) Mam mieszane uczucia po lekturze, ogólnie chyba mogę powiedzieć, że jest to obraz bogatego społeczeństwa nowojorskiego, przeraźliwie pustego, zaćpanego i pijanego, na dodatek zblazowanego do granic...bez horyzontów i perspektyw. Przerażający obraz, tym bardziej, że prawdziwy. Bohaterka bez żenady opowiada o...

Dyskusje

• 2020
  • 2020
  • 2019
  • Legimi
  • Literatura amerykańska
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Mój rok relaksu i odpoczynku