Feminizm niepewności. Dziennik rodzaju

Okładka książki Feminizm niepewności. Dziennik rodzaju Ann Snitow
Okładka książki Feminizm niepewności. Dziennik rodzaju
Ann Snitow Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Książka i Prasa filozofia, etyka
444 str. 7 godz. 24 min.
Kategoria:
filozofia, etyka
Tytuł oryginału:
The Feminism of Uncertainty. Gender Diary
Wydawnictwo:
Instytut Wydawniczy Książka i Prasa
Data wydania:
2018-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2018-01-01
Liczba stron:
444
Czas czytania
7 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365304766
Tłumacz:
Monika Bokiniec
Tagi:
Feminizm
Średnia ocen

7,7 7,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wielogłos o Zagładzie Omer Bartov, Anna Bikont, Agnieszka Dauksza, Piotr Filipkowski, Dorota Głowacka, Włodek Goldkorn, Irena Grudzińska-Gross, Hanka Grupińska, Jan Hartman, Jurgen Kaumkotter, Agnieszka Kłos, Maria Kobielska, Tomasz Kozak, Bartłomiej Krupa, Bartosz Kwieciński, Berel Lang, Andrzej Leder, Jacek Leociak, Tadeusz Lubelski, Piotr Macierzyński, Tadeusz Miczka, Jakub Muchowski, Jean-Luc Nancy, Jakub Nowakowski, Tadeusz Nyczek, Stanisław Obirek, Andrzej Paczkowski, Maria Anna Potocka, Anda Rottenberg, Zyta Rudzka, Stanisław Ruksza, Magdalena Saryusz-Wolska, Jadwiga Sawicka, Roma Sendyka, Ann Snitow, Olga Stanisławska, Krzysztof Szwajca, Halina Taborska, Olga Tokarczuk, Andrzej Turowski, Marian Turski, Zbigniew Warpechowski, Wojciech Wilczyk, Marcin Wilkowski, Krzysztof Wodiczko, Cezary Wodziński, Wojciech Załuski, praca zbiorowa
Ocena 5,3
Wielogłos o Za... Omer Bartov, Anna B...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,7 / 10
3 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
687
389

Na półkach:

Ann Snitow to jedna z amerykańskich feministek, która przez wiele dekad obserwowała rozwój ruchu kobiet. Rozwój wielotorowy i nieoczywisty, uwzględniający (lub nie) optykę wielu problemów, z jakimi zmagają się kobiety, które nie chcą żyć w patriarchalnym świecie. Wiele w tej książce rozważań, ważnych myśli, sugestii, ale i wątpliwości. Po tylu burzliwych historiach, po tak długim okresie, autorka nie ma złudzeń - nie ma jednego feminizmu, tak jak nie ma jednego doświadczenia bycia kobietą. Opresyjność męskiego świata i punktu widzenia jest tak wielowątkowa i tak wielowymiarowa, że nie da się jej zamknąć w jednej perspektywie, a walka toczy się na zbyt wielu frontach, żeby jedna osoba mogła ją zrozumieć.
To co ciekawe, to konsekwencje rozlewania się tego ruchu po wielu kulturach, to doświadczenie feminizmu przez kobiety z różnych środowisk i to chęć zmiany, która nieustannie im (nam) towarzyszy.
Ruchy kobiece walczą z ogromnym oporem rzeczywistości, wciąż, niezmiennie próbując zmienić świat na lepsze. Rzadko kiedy da się skorzystać z wiedzy poprzednich wojowniczek, najczęściej ich doświadczenie opresyjności nas już nie dotyka - albo dotyka w inny sposób. Każde pokolenie musi walczyć po swojemu, zostawiając dzieło nieukończone, pozwalając kolejnym młodym kobietom zabrać się do działania po swojemu, na ich warunkach.
Fascynująca lektura. Książka, która otwiera horyzonty, poszerza świadomość, stawia wiele niewygodnych pytań.
Jest i wątek polski, Ann Snitow odwiedzała nasz kraj od lat 90., kiedy to Polki zostały boleśnie oszukane i pozbawione prawa do aborcji. Ann nie ma wątpliwości, to był układ z kościołem, w zamian za wsparcie opozycji w czasach Solidarności. Mężczyźni, tanio nas sprzedaliście. Mam nadzieję, że do dzisiaj jest wam za to wstyd.

Ann Snitow to jedna z amerykańskich feministek, która przez wiele dekad obserwowała rozwój ruchu kobiet. Rozwój wielotorowy i nieoczywisty, uwzględniający (lub nie) optykę wielu problemów, z jakimi zmagają się kobiety, które nie chcą żyć w patriarchalnym świecie. Wiele w tej książce rozważań, ważnych myśli, sugestii, ale i wątpliwości. Po tylu burzliwych historiach, po tak...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    19
  • Przeczytane
    3
  • Feminizm
    2
  • Posiadam
    1
  • MReads
    1
  • Ulubione
    1
  • 2021 (PRZECZYTANE)
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Feminizm niepewności. Dziennik rodzaju


Podobne książki

Przeczytaj także