Jak mieć pieniądze

biznes, finanse
Promnet
2019-01-01
2019-01-01

Książka faktycznie motywuje do podjęcia się do działania ale porad mało. Do tego sposób pisania przez autora jakoś działa mi na nerwy - osobiste opinia.

W mojej opinii o wiele lepsza, i o wiele więcej z niej wyciągnąłem, niż z książek Roberta Kiyosakiego. Język bardzo prosty, dużo podstawowych informacji a propos finansów, oszczędzania i inwestowania, aczkolwiek nie ma konkretnych rad - raczej pokazuje nam różne możliwości bardzo ogólnie. Jeśli coś czytelnika zainteresuje np. inwestycje, to warto zagłębić się w ten temat nieco głębiej, bo jak wspomniałem, w tej lekturze informacje są bardziej ogólne. Dodatkowo motywująca.

Same konkrety, zdanie po zdaniu na temat bez owijania i zbędnych opisów. Wiedza w pigułce. Łatwo i szybko się czyta.

Przyjemna pozycja. Dobrze się czyta i daje porządnego kopa do działania. Może nie staniemy się po jej przeczytaniu miliarderami, jednak sporo motywacji można w niej znaleźć :) Mnie zachęciła do wyjścia z domu i pobiegania, wiec jakiś impakt był :P

Książkę bym bardziej traktował jako motywacyjną, bo nie znajdziemy tam żadnych praktycznych porad.
Dobrze się ją czyta ale nie powala w żaden sposób, bardziej podnosi na duchu ale nic po za tym.

Miło się czytało, jednak nie polecam. Brak konkretów (i nie chodzi mi o mówienie: 1. kup to 2. sprzedaj to). Warto przeznaczyć pieniądze na jakąś bardziej merytoryczną pozycję. Takie jest moje zdanie.

Książka napisana w prosty, przystępny sposób doskonale służy jako narzędzie samomotywacji. Autor bardzo przekonująco opisuje zasady rządzące naszą podświadomością, mechanizmy blokujące nas przed sięganiem po więcej. Przedstawia nam świat dostatku i nieograniczonych możliwości jako coś co każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki. Jednocześnie stanowczo podkreśla jak ważna jest praca nad samym sobą, samodyscyplina. Książkę można dosłownie pochłonąć w jeden dłuższy wieczór. Daje ogromnego kopa motywacyjnego i stanowi niejako odpowiedź na powszechne przekonanie, że powinniśmy pieniądze oszczędzać. Jacek mówi o tym, że owszem oszczędne gospodarowanie pieniędzmi stanowi ważny element, ale pieniądze warto przede wszystkim mieć, bez ogromnych wyrzeczeń. Książka jest kolejną pozycją tego autora po "Rusz dupę", która potrafi podnieść z kanapy większość leni. Polecam!

Napisana fajnym stylem, od serca, bez napinki. Poszerza horyzonty odn. zarabiania pieniędzy.

• Inspirujące
  • Rok 2019
  • Ekg
  • Sprzedane

Dodaj cytat z książki Jak mieć pieniądze