Ojcowie Kościoła i starożytne sobory

9788377205570
Ojcowie Kościoła sobór starożytność religja

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Dobre, choć encyklpedyczne, wprowadzenie w temat. Pozawala zorientować się co do klimatu pierwszych wieków chrześcijaństwa. Książka składa się z 3 części. Pierwsza dotyczy ojców Kościoła, druga soborów, a trzecia rozstrzygnięć dotyczących aborcji w pierwszym wieku.

Dwie pierwsze są dobrymi encyklopedycznymi wprowadzeniami. Trzecia jest świetnym komentarzem do załączonego bardzo dużego zbioru cytatów z najwcześniejszych tekstów chrześcijańskich.

Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć czy temat wczesnego chrześcijaństwa go w ogole interesuje warto tę książkę przeczytać.

Absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdego kto interesuje się historią Kościoła czy patrologią. Bardzo dobry wstęp w te tematyki.
Książka opisuje 50 postaci Ojców Kościoła, omawia wszystkie sobory przed schizmą dokonaną w 1054 r.
Polecam.

Polecam.