Wartości rodzinne - Wydanie zbiorcze

Okładka książki Wartości rodzinne - Wydanie zbiorcze Michał Śledziński
Okładka książki Wartości rodzinne - Wydanie zbiorcze
Michał Śledziński Wydawnictwo: Kultura Gniewu Cykl: Wartości rodzinne (tom 1-4) komiksy
152 str. 2 godz. 32 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Wartości rodzinne (tom 1-4)
Wydawnictwo:
Kultura Gniewu
Data wydania:
2019-06-30
Data 1. wyd. pol.:
2019-06-30
Liczba stron:
152
Czas czytania
2 godz. 32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788366128156
Tagi:
śledziu
Średnia ocen

6,3 6,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Encyklopedia kreskówek wyssanych z miętówek. W podziękowaniu dla Tadeusza Baranowskiego Marcin Bałczewski, Nikodem Cabala, Patryk Cabała, Wojciech Cichoń, Ryszard Dąbrowski, Dominika Dziapa, Mieczysław Fijał, Paweł Gierczak, Daniel Grzeszkiewicz, Olga Jackiewicz, Andrzej Janicki, Maciej Jasiński, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Sławomir Kiełbus, Mirosław Korkus, Jarosław Kostrzewa, Daniel Koziarski, Łukasz Kuciński, Maciej Kur, Mateusz Kurczoba, Zbigniew Larwa, Tomasz Lew Leśniak, Krzysztof Leszczewski, Ryszard Łobos, Szymon Majewski, Jakub Martewicz, Maciej Mazur, Piotr Nowacki, Wojciech Olszówka (ilustrator), Marcin Osuch, Radosław Owczarek, Krzysztof Owedyk, Maciej Pałka, Janusz Pawlak, Mariusz Podleś, Adam Polkowski, Hubert Ronek, Artur Ruducha, Rafał Skarżycki, Jacek Skrzydlewski, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Adam Święcki, Maciej Szatko, Mateusz Szlachtycz, Rafał Szłapa, Witold Tkaczyk, Przemysław Truściński, Marek Turek, Grzegorz Wawrzyńczak, Emilia Wójcik, Patryk Wójcik, Jarosław Wojtasiński, Janusz Wyrzykowski, Mariusz Zabdyr, Wojciech Żółkiewicz
Ocena 8,5
Encyklopedia k... Marcin Bałczewski,&...
Okładka książki Wydział 7. Import Eksport (zeszyt specjalny 2) Robert Adler, Jakub Babczyński, Tomasz Kontny, Unka Odya, Łukasz Pawlak, Michał Śledziński, Marek Turek
Ocena 6,6
Wydział 7. Imp... Robert Adler, Jakub...
Okładka książki Wokół narracji interaktywnej Bartłomiej Kluska, Michał Śledziński
Ocena 6,5
Wokół narracji... Bartłomiej Kluska,&...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Grass Kings. Tom pierwszy Tyler Jenkins, Matt Kindt
Ocena 6,8
Grass Kings. T... Tyler Jenkins, Matt...
Okładka książki Donżon: Wydanie zbiorcze 1 Gilles Roussel, Joann Sfar, Lewis Trondheim
Ocena 8,1
Donżon: Wydani... Gilles Roussel, Joa...
Okładka książki Promethea. Księga pierwsza Mick Gray, Alan Moore, J. H. Williams III
Ocena 7,3
Promethea. Ksi... Mick Gray, Alan Moo...
Okładka książki Osiedle Swoboda 2 Michał Śledziński, Bartek Ślesiński
Ocena 6,6
Osiedle Swoboda 2 Michał Śledziński,&...

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
43 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
217
122

Na półkach:

Śledzia jako autora znam wyłącznie z komiksów, które rysował do czasopism growych. WR to fajna antologia złożona z 4 zeszytów. Opowiada o szalonej rodzince. Ojciec pracuje w wojsku, matka ogólnie nie robi nic, bo jej obowiązki przejmuje pomoc domowa z Ukrainy. Dwójka dzieciaków z kolei ma swoje problemy i swój świat. Nie wszystko jest jednak takie jak widać na pierwszy rzut oka, bo potem następuje tak szalona przygoda, w której biorą udział, że aż żal ją spoilerować. Bardzo ładna oprawa, żywe kolory, humor, trochę nawiązań i ironii. Bardzo fajnie mi się to czytało.

Śledzia jako autora znam wyłącznie z komiksów, które rysował do czasopism growych. WR to fajna antologia złożona z 4 zeszytów. Opowiada o szalonej rodzince. Ojciec pracuje w wojsku, matka ogólnie nie robi nic, bo jej obowiązki przejmuje pomoc domowa z Ukrainy. Dwójka dzieciaków z kolei ma swoje problemy i swój świat. Nie wszystko jest jednak takie jak widać na pierwszy rzut...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1163
1136

Na półkach:

Zaznaczę na samym starcie - nie prosiłem Kultury Gniewu o ten komiks, nie jestem fanem prac Michała Śledzińskiego (z wyjątkiem pierwszego tomu zbiorczego Osiedla Swoboda),nie przepadam za tego rodzaju humorem, choć czasem lubię obejrzeć w podobnym stylu filmy. Dlatego byłem dość mocno zaskoczony gdy wydanie zbiorcze "Wartości rodzinnych" wpadło w moje ręce. Powiedziałem sobie jednak, że może po tytlu latach inaczej do tego podejdę, gdyż seria była pierwotnie wydawana od 2008 roku, a wiadomo że człowiek się rozwija (teoretycznie),gust mu się zmienia i tak dalej. Zatem usiadłem mając pod ręką, jak przystało na rasowego Polaka, gazowany napój pod ręką i coś do zagryzania.

Jeśli ktoś jest fanem Śledzińskiego, to w zasadzie może sobie odpuścić moje narzekanie, bo z pewnością ma już ten komiks, a być może nawet i pojedyncze wydania, które są w nim zawarte. Od siebie muszę dodać na wstępie, że doceniam, szczerze bez żadnego krętactwa, masę odwołań do naszej polskiej codzienności zawartych w tych komiksach oraz to, jak autor umie je poddać osobliwej karykaturze. Tutaj jest bowiem, przynajmniej w moim wypadku, pies pogrzebany. Mi ten styl ani forma zwyczajnie nie podchodzą. Nie robi mi postać Jezusa, która zapewne przez spore grono osób nie czytających komiksów i zapatrzonych w kościelną ambonę niczym ćma w ogień, byłaby odebrana jako obrazoburstwo. Zdaję sobie też sprawę, że Śledziński w swoich pracach odnosi się w zasadzie tylko do naszego podwórka, zatem nie oczekuję od niego podobnej zagrywki np. z Mahometem w roli głównej. Niemniej ostatnio tak się bluzga na chrześcijan, wybielając grzechy wszystkich innych religii, że zwyczajnie mnie męczy taki obraz.

Nie podszedł mi również sam rysunek i przedstawienie postaci, w tym pierwszoplanowej rodzinki. Miałem wrażenie, że wszystko jest tam aż za bardzo na wyrost. Wręcz, na swój komediowy sposób, przesłodzone. Brakowało mi takiego swoistego wyważenia jak w Osiedlu Swoboda, gdzie był ostry humor, chlanie, uliczne pawie i tak dalej, ale jakoś... miało to bardziej sens. Tutaj w pewnym momencie po prostu zaczęło mnie to nużyć, bo wyglądało to dla mnie, jakby autor w kółko klepał ten sam odcinek, tylko pokazywał go w różnych lokacjach.

Podsumowując. Jeśli kochacie prace Śledzińskiego, to dawno wyśmialiście ten materiał i poszliście czytać jego komiksy. Jeśli tak jak ja macie do nich mieszane podejście, to raczej "Wartości rodzinne" nie zmienią waszego zdania, ale możecie spróbować. Zaś co się tyczy osób, które nigdy nie zetknęły się z komiksami tego autora, to polecam pierwszy album Osiedla Swoboda, który w mojej opinii wyszedł mu najciekawiej.

Zaznaczę na samym starcie - nie prosiłem Kultury Gniewu o ten komiks, nie jestem fanem prac Michała Śledzińskiego (z wyjątkiem pierwszego tomu zbiorczego Osiedla Swoboda),nie przepadam za tego rodzaju humorem, choć czasem lubię obejrzeć w podobnym stylu filmy. Dlatego byłem dość mocno zaskoczony gdy wydanie zbiorcze "Wartości rodzinnych" wpadło w moje ręce. Powiedziałem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
176
108

Na półkach:

Dla mnie najsłabszy - ale ciągle naprawdę dobry! - Śledziu. Za jakiś czas dam jej drugą szansę, kto wie - może lepiej siądzie.

Dla mnie najsłabszy - ale ciągle naprawdę dobry! - Śledziu. Za jakiś czas dam jej drugą szansę, kto wie - może lepiej siądzie.

Pokaż mimo to

avatar
1123
1122

Na półkach: ,

Taki trochę nasz "Family Guy". Przerysowany obraz rodzinki z licznymi popkulturowymi odniesieniami i całkiem sprawnie poprowadzoną fabułą. Pan J. pomieszkujący w domu bohaterów to jedna z najfajniejszych postaci, jakie odnalazłem w rodzimym komiksie.

Taki trochę nasz "Family Guy". Przerysowany obraz rodzinki z licznymi popkulturowymi odniesieniami i całkiem sprawnie poprowadzoną fabułą. Pan J. pomieszkujący w domu bohaterów to jedna z najfajniejszych postaci, jakie odnalazłem w rodzimym komiksie.

Pokaż mimo to

avatar
587
61

Na półkach: ,

Chciałbym tak dobrą i kreatywną polską komedię zobaczyć w kinie...

Chciałbym tak dobrą i kreatywną polską komedię zobaczyć w kinie...

Pokaż mimo to

avatar
7927
6782

Na półkach: , , ,

WOJNA DOMOWA

Po zbiorczych wznowieniach Osiedla Swobody i Na szybko spisane nadszedł czas na kolejny tom od Kultury Gniewu zbierający prace Śledzia. Tym razem w nasze ręce trafia album z kompletem czterech zeszytów Wartości rodzinnych. Od poprzednich pozycji jest to lektura lżejsza i bardziej skupiona na stricte rozrywkowym wymiarze. Bardziej rzecz dla miłośników klimatów w stylu kolorowego Osiedla Swobody niż wczesnych prac Śledzia, ale i tak po raz kolejny udowadniająca, że Śledziński to bezsprzecznie jeden z najlepszych współczesnych polskich komiksiarzy i po jego prace warto sięgać w ciemno.

Głównym bohaterem całej opowieści jest niejaki Edgar, facet jakich wielu, mąż charakternej, ale znudzonej nim żony i ojciec dwójki dzieci – nastoletniego syna i młodszej córki. Na co dzień pracuje w wojsku, w domowym sejfie trzyma służbowe dokumenty, których nikt nie powinien oglądać, a na jego życie wpływają traumy z przeszłości spędzonej na wsi. Wszystko wydaje się normalne, ale to tylko pozory. Lokator, który zajmuje piętro domu Edgara, a zarazem obecny najlepszy przyjaciel jego żony, Elżbiety, ubiera się i zachowuje jak Jezus, a sprzątaczka ciocia Masza za wszelką cenę stara się dobrać do zawartości sejfu. Nurzając się w ogłupiającej papce lejącej się z telewizyjnych ekranów, rodzina nie ma jeszcze pojęcia, w jak niezwykłych wydarzeniach przyjdzie jej już za chwilę wziąć udział…

Całość mojej recenzji na portalu NTG:https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-wartosci-rodzinne/

WOJNA DOMOWA

Po zbiorczych wznowieniach Osiedla Swobody i Na szybko spisane nadszedł czas na kolejny tom od Kultury Gniewu zbierający prace Śledzia. Tym razem w nasze ręce trafia album z kompletem czterech zeszytów Wartości rodzinnych. Od poprzednich pozycji jest to lektura lżejsza i bardziej skupiona na stricte rozrywkowym wymiarze. Bardziej rzecz dla miłośników klimatów...

więcej Pokaż mimo to

avatar
368
338

Na półkach:

Sympatyczne, dobrze skrojone czytadło, a jednocześnie ciekawy produkt swoich czasów. Brakuje trochę polskich komiksów tej "kategorii wagowej", więc zawsze witam je z otwartymi rękami.

Sympatyczne, dobrze skrojone czytadło, a jednocześnie ciekawy produkt swoich czasów. Brakuje trochę polskich komiksów tej "kategorii wagowej", więc zawsze witam je z otwartymi rękami.

Pokaż mimo to

avatar
1298
138

Na półkach: , ,

Pomysłowe i zabawne! Jest to praktycznie mój pierwszy długi komiks Śledzia więc nie wiem jak wypada w stosunku do innych.

Pomysłowe i zabawne! Jest to praktycznie mój pierwszy długi komiks Śledzia więc nie wiem jak wypada w stosunku do innych.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    53
  • Chcę przeczytać
    13
  • Posiadam
    13
  • Komiksy
    8
  • Komiks
    4
  • Komiks
    3
  • Mam
    2
  • 2020
    2
  • Komiksy na polce
    1
  • Posiadam: Komiks
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wartości rodzinne - Wydanie zbiorcze


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także