Dziady cz. II

Adam Mickiewicz Wydawnictwo: IBIS Seria: Lektura z opracowaniem [IBIS] utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2017-06-01
2012-07-13
IBIS
dramat literatura polska
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
2017-06-01
Lektura z opracowaniem [IBIS]
dramat literatura polska

Zdecydowanie najlepsza twórczość A. Mickiewicza!

Cudowny klimat niczym z dzisiejszych filmów grozy. Sam obrzęd wywoływania duchów bardzo interesujący. Naprawdę dramacik nie jest długi, a niezwykle wart uwagi. Zdecydowanie jedna z najlepszych lektur w szkole podstawowej. Warto ją przeczytać, choćby dla samego zachowania tradycji.

Zgaście światło. Zapalcie kilka świec....

Klimacik słowiański zachowany. Szczerze to tylko w tej części w "Dziadach" jest najwięcej Dziadów

Dziady cz.II to coś innego niż zawsze. Mickiewicz mimo wszystko potrafi jakkolwiek zainteresować.

Szanuję tę książkę, ponieważ w chwili matury ustnej triumfalnie doprowadziła mnie do najlepszego z możliwych wyników :D
Czytałam to bardzo dawno temu, ale pamiętam, że zrobiła na mnie większe wrażenie niż pozostałe części. Podobał mi się motyw duchów, czytałam to z zaciekawieniem. Jest to jedna z niewielu lektur szkolnych, które mogę pochwalić.

To nie moje kilmaty. To chyba najnudniejsza lektura szkolna.

Nie czyta się tego z jakąkolwiek przyjemnością. Wiem, że to (bardzo) stare, jednak to też nie skłania mnie by podnieść ocenę. Mimo iż czytałam 2 tygodnie temu jedyne co pamiętam to "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?". Pytałam też moje środowisko o to co o niej sądzą - opinia taka sama. A o dziwo "Balladyna" (wiem, że inny autor, chodzi mi...

Jedna z moich ulubionych lektur szkolnych.

Za krótkie, ale są jeszcze 3 części, więc zobaczymy.

Zbierając myśli: tekst zgrabnie napisany, wiele ciekawych wątków, szału jednak nie ma. Szanuję jednak polskiego autora i daję mu 5 gwiazdek.

Tego nie czyta się z przyjemnością. Opowieść jest przestarzała i nieco mdła, ale czego się dziwić po tylu latach? Mentalność ludzka jest już inna, przez co "Dziady" nie są niczym emocjonującym. Cóż, jest to pisane wierszem, za co ogromny szacunek, bo kto by tak umiał pisać? Tak czy siak, "Dziady" nie są niczym ciekawym, a z pewnością lepiej by się je oglądało w teatrze niż...

Nastrój w tym dramacie stanowi wartość antynomiczną w stosunku do obrzydliwej moralności ludowej

Dyskusje

• Lektury szkolne
  • Literatura polska
więcej mniej

Adam Mickiewicz Dziady. Część II Zobacz więcej

Okładka książki Polska jest mitem. Nowe dramaty Łukasz Pawłowski, Przemysław Pilarski
9,0
Polska jest mi... Łukasz Pawłowski,&n...