Janko Muzykant

Okładka książki Janko Muzykant
Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: IBIS Seria: Lektura z opracowaniem [IBIS] klasyka
32 str. 32 min.
2018-01-06
32 min.
nowela literatura polska

więcej Więcej

Dobra, aczkolwiek moim zdaniem zbyt krótka i napisana zbyt "eleganckim" językiem, co znacznie utrudniło odbiór.

Mistrz w słabszej formie, niestety...

Prościutka historia Janko Muzykanta wesołego / smutnego ;)

Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Pamiętam ją ze szkoły i nie mogę sobie przypomnieć, aby wywarła na mnie jakieś większe wrażenie.

Książka "Janko Muzykant" opowiada o małym chłopcu, który jest odmieńcem w swojej wsi, kocha muzykę, jednak nie stać go by grać na wymarzonym instrumencie.
Moim zdaniem książka nie była niczym wyjątkowym. Wiadomo, była napisana ponad 100 lat temu, więc pewnie w czasach swojego wydania mogła być czymś świeżym i unikalnym. Jednak teraz nie jest niczym odkrywczym. Wydaję mi...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Przepiękna historia opowiedziana z wielką swadą, Dawka kultury dla dzieci

Nowela ,, Janko muzykant ‘’ to kolejna klasyka dla dzieci i młodzieży. Tytułowy bohater to mały wiejski chłopiec kochający muzykę . Krótka lecz piękna historia. Niestety z niebyt wesołym zakończeni . Jednak dająca nadzieję na spełnienie marzeń mimo wszystko.

Na półkach: , , , , ,

Nowela Henryka Sienkiewicza opowiada historię chłopca Janka Muzykanta, który kochał muzyki grał na skrzypcach.
Przepiękna, mądra, a tragiczna, smutna książka.
Poruszyła mnie ta książka bardzo.

Na półkach: , , , , ,

Ledwo moje oczy wtopiły się w tekst, gdy uświadomiłam sobie, że wybrałam najlepszą nowelę, by wyhamować w tym życiu pełnym zakrętów i upadków.
Sienkiewicz to pisarz wychowany w biedzie i ubóstwie, dlatego próżno w jego prozie szukać radości. Przekłada on bowiem swoją własną rzeczywistość na strony książek, bo wielu odbiera jako łatwiznę. Ale to autentyczne obrazy, w...

Przygnębiająca historia polskiej wsi lat 70-tych 19 XIX wieku. Ogromna bieda, brak edukacji, pogrzebane talenty młodzieży i okrucieństwo oraz ignorancja arystokracji mieszkającej w dostojnym folwarku. Jest to apel pozytywistycznego pisarza o zaopiekowanie się tego typu ludźmi i poświęcenie im uwagi oraz czasu przez klasę wyższą.

12 666
  • Lektury