To nie koniec świata

Ewa Maja Maćkowiak Wydawnictwo: Szara Godzina Cykl: Na koniec świata (tom 2) literatura obyczajowa, romans
9788366201309
Szara Godzina
Na koniec świata (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
9788366201309

Z niecierpliwością czekałam na możliwość poznania dalszych losów Basi, jej ciotki Bogusławy, Halinki i pani Rzepkowej.
W życiu tych kobiet zaszły zmiany:na lepsze, czasem trudne decyzje i bolesne przeżycia. Jednak wzajemnie się wspierając odważnie ostrza w przyszłość i pokonują przeszkody.
Mamy w tej części i nardziny dziecka i ślub (zaskakujące że pobierają się Ci ,...

Druga część i znowu jestem zachwycona. Może ta część jest już mniej rozrywkowa ale postać charyzmatycznej Rzepkowej nadaje jej swoisty charakter. Tym razem nie brakuje trudnych tematów i bolesnych spraw jednak autorka i na nie znajduje sposób. Na Końcu Świata rozkwita miłość i już czekam niecierpliwie na dalsze losy jego mieszkańców.

Książkę miałam zaszczyt przeczytać dzięki Book Tour Zaczytanej Ewelki przy współpracy z autorką Ewą Maćkowiak.
To moje drugie spotkanie z twórczością Pani Ewy i oba są udane. Książkę świetnie się czyta, ciężko się od niej oderwać. Porusza ciężkie i trudne tematy będąc jednocześnie przystępną. Zachwyciły mnie różnorodność charakterów bohaterów i ich pozytywne nastawienie do...

Nie mogę powiedzieć, że książka jest nie ciekawa, są poruszane tematy ciężkie, trudne, przykre. Ale jest to książka, która daje nam kopa i pokazuję, że pomimo wielu krzywd, przeciwności musimy się wziąć w garść, zawalczyć o siebie i o swoje życie. Z wielu ciężkich sytuacji można wyjść obronną ręką, natomiast mając przy sobie przyjaciela, partnera jest nam o wiele łatwiej...

Jestem absolutnie zachwycona i zakochana w bohaterach tej serii. Wszystko tu jest proste, jasne i piękne. Zachwyca mnie język, którym mówią postaci tej książki, fabuła nie pozwala jej odłożyć, a całość pokazuje jak może być pięknie wokół nas, jak proste mogą być rozwiązania sytuacji, które często wydają nam się nie do rozwikłania i co tak naprawdę jest ważne.
Polecam z...

Miło się wróciło do mieszkańców Końca Świata, a szczególnie Rzepkowej i tu duży plus za lektorkę (Anna Krypczyk) za świetnie oddaną gwarę i podśpiewywanie. Ogólnie sielsko, anielsko i niestety przewidywalnie. Ogólnie dobra książka na leniwe niedzielne popołudnie. Sądzę, że sięgnę i po trzecią część jak będzie gotowa.

To moje drugie spotkanie z książką Pani Maćkowiak i równie udane, jak pierwsze.
Powieść kontynuacja pt. "To nie koniec świata", to dalsze losy bohaterów z małej wioski o tajemniczej nazwie Koniec świata.
Na świat przychodzi Hania- córeczka Ewy. Wychowuje ją samotnie, co nie wpływa zbyt dobrze na jej psychikę.
W pokonywaniu codziennych trudności, pogodzeniu się z...

Znowu książka, którą zaczęłam czytać od 2 części :) Jak dla mnie dość interesująca, pomimo tego, że nie lubię takich psychologicznych zagrywek "wejdź w siebie, posłuchaj swojego ja itp".

Muszę przyznać, że bardzo polubiłam styl pisarki Ewy Maćkowiak, bo umiejętnie nastraja nasze struny duszy, ale i umiejętnie wprowadza czytelnika w klimat i bardzo specyficzną atmosferę maleńkich miejscowości, jakim jest właśnie Koniec świata - tytułowe miejsce, w którym schronienie przed zgiełkiem miasta i ostoję na przyszłość znalazła Basia. I chociaż w tej części, Basia...

66/2020 (E)

Dyskusje