Daleko od morza

2019-07-17
2019-07-17
literatura polska

więcej Więcej

Bardzo mądra i wartościowa opowieść nie tylko o kobiecie, która wymyka się ramom wyznaczonym kobietom. W losy bohaterki, która próbuje odnaleźć się w powojennej rzeczywistości autorka wplata dramatyczne historie Niemców, zwykłych ludzi, którzy z wojną nie mieli nic wspólnego.

Ciekawa historycznie, narracja dość prosta, oceniam na 6.

Książka strasznie nudna i monotonna z początku a na końcu zbyt chaotyczna

Książka godna polecenia i to z kilku powodów.
Po pierwsze ciekawie opowiedziana historia Marianny i jej rodziny, zarówno jej losy powojenne jak i te z czasów wojny, a nawet przedwojenne.
Po drugie to możliwość poznania trudnych czasów wojennych, od od ludobójstwa na kresach wschodnich, poprzez partyzantkę i konspirację aż po historię więźniów w obozach koncentracyjnych...

Każdy kto przeżył wojnę, został nią naznaczony. Każdy kogoś stracił, zrobił coś, o czym w innych czasach nawet by nie pomyślał.
Z końcem wojny skończyła się także pewna epoka. Nie było już czasu na konwenanse, zaloty i melancholię. Brutalna rzeczywistość sprowadzała na ziemię z wielką siłą. Nie pozostawiała złudzeń. Ludzie uczyli się żyć od nowa, z przerażeniem i pogardą...

Na półkach: , , , ,

Bardzo przyjemnie czytająca się opowieść o Mariannie Palińskiej ,która przetrwała obóz koncentracyjny i po ciężkich przeżyciach wraca do kraju .Pragnie odszukać rodzinę i wrócić do normalności.Czy jej się uda?

Opowieśc oparta na prawdziwych historiach. Jeśli uwielbiasz czytać o czasach, wojny, obozach, o relacjach rodzinnych i powrotach do normalności, to jest to konieczna pozycja! Wzruszyłam się💙, takich historii jest wiele ale ta jest wyjątkowo magicznie opisana, z całego serca polecam

Książka naprawdę prouszająca i momentami istny wyciskacz łez. Opowiada o kobiecie która podczas 2 wojny światowej była i przeżyła obóz koncentracyjny. Historie momentami są dosyć brutalne i ciężkie ale to tylko podbija całe emocje.

Lubię książki, które chociaż trochę są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, szczególnie o tej tematyce.
Główna bohaterka Marianna jest jedną z kobiet, której udało się przeżyć obóz koncentracyjny.
Po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie w Ravenbruck wraca do Polski aby odnaleźć swojego brata.
Teraz nadszedł czas na odbudowę swojego dawnego życia. Jak to...

Marianna Palińska mimo wojny, nie straciła wiary w ludzi. W powojennej codzienności stara się pomagać Niemcom, dla których los również nie był łaskawy. Kobieta wierzy w to, że każdy zasługuje na szacunek i drugą szansę. Niestety jej czyny nie są dobrze odbierane przez otoczenie rodaków. Czy bezproblemowo uda jej się zrealizować zamierzone cele?

Główna bohaterka...

• 2019
  • 2020
  • Legimi
  • II wojna światowa
  • Audiobook
  • Pożyczone
  • Obyczajowa

Dodaj cytat z książki Daleko od morza