Daleko od morza

Filia
literatura polska
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

Książka naprawdę prouszająca i momentami istny wyciskacz łez. Opowiada o kobiecie która podczas 2 wojny światowej była i przeżyła obóz koncentracyjny. Historie momentami są dosyć brutalne i ciężkie ale to tylko podbija całe emocje.

Lubię książki, które chociaż trochę są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, szczególnie o tej tematyce.
Główna bohaterka Marianna jest jedną z kobiet, której udało się przeżyć obóz koncentracyjny.
Po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie w Ravenbruck wraca do Polski aby odnaleźć swojego brata.
Teraz nadszedł czas na odbudowę swojego dawnego życia. Jak to...

Marianna Palińska mimo wojny, nie straciła wiary w ludzi. W powojennej codzienności stara się pomagać Niemcom, dla których los również nie był łaskawy. Kobieta wierzy w to, że każdy zasługuje na szacunek i drugą szansę. Niestety jej czyny nie są dobrze odbierane przez otoczenie rodaków. Czy bezproblemowo uda jej się zrealizować zamierzone cele?

Główna bohaterka...

Marianna Palińska powraca do Polski po długim leczeniu , spowodowanym pobytem w obozie niemieckim. Postanawia odaleśc swojego brata a też postawia pomóc Niemcom spisywać ich historie. W książce są opisane jej losy oraz losy najbliższej jej osób

Piękna historia młodej Marianny, której życie nie oszczędzało. Wojna, i dramatyczny pobyt w obozie, już na zawsze pozostaną z nią, każdego dnia będą przypominały o tym, co spotkało tą młodą wschodzącą lekarkę. Dziewczyna jest zamknięta w sobie i ostrożnie podchodzi do znajomości z nowo poznanymi osobami. Udało jej się jednak zaprzyjaźnić z Gretą (służącą jej stryja) i to...

Bardzo wzruszająca powieść z czasów II wojny światowej. Niezwykłe opisy są tak realne , że autorka zadbała o każdy szczegół. Ogólnie mówiąc wspaniała powieść o miłości , poświęceniu oraz bohaterstwie. Jestem pod wrażeniem.
Polecam

Bardzo wciągająca. Nie mogłam się od niej oderwać

Ostatnio wiele książek powstaje z wojną w tle jednakże, bardzo niewielka część dotyka powojennej historii. Ja w każdym razie, niewiele książek o tym tym czytałam. I za to ogromny plus.

Marianna Palińska wraca do kraju tuż po wojnie. Polacy muszą się zmierzyć nie tylko z zrujnowanym krajem, ale także, a może przede wszystkim musza stawić czoła swoim demonom. Marianna jest...

Książka genialna! Ostatnimi czasy rozczytuję się w książkach, które opowiadają historie z czasów wojny i tuż po niej. Marianna i jej upór zaskakują siłą. I chyba o tym jest ta książka, o sile, o przetrwaniu, o poszukiwaniu sensu, o miłości, o przyjaźni i wielu innych ważnych sprawach. Polecam gorąco!

Piękna książka. Polecam

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • Audiobook
  • Obyczajowa
  • II wojna światowa
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Daleko od morza