Miko smok i dziewczynka

Okładka książki Miko smok i dziewczynka Magdalena Kiermaszek
Okładka książki Miko smok i dziewczynka
Magdalena Kiermaszek Wydawnictwo: Wydawnictwo "bis" opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Wydawnictwo "bis"
2019-01-01
2019-01-01

Zapraszam Was do magicznej wyobraźni Nieustraszonego Miko, który w swoim wyjątkowym umyśle wykreował smoka imieniem Błyskin. Zielonego, połyskującego złotem z lśniącymi oczami, ostrymi pazurami i dużym ogonem. Umysł dziecka jest kopalnią niesamowitej wyobraźni. Czy potrafisz zamienić drewnianą jaszczurkę w buchającego ogniem smoka? Czy potrafisz, jednym mrugnięciem oka przenieść się do innej krainy, znajdującej się tuż pod łóżkiem?.
„Z wyobraźnią już tak jest: niby należy do ciebie, ale zawsze zaskakuje. Nikt tego nie rozumie. Po prostu się nią ciesz”. I wtedy w życiu Miko pojawia się ktoś nowy ... to Emi maleńka siostrzyczka, która w pewnym momencie skupia na sobie całą uwagę rodziców, co bardzo smuci Miko. I wtedy Błyskin ma dziwny plan ... chce sprawić aby Emi „rozpłynęła się w powietrzu”. Czy ten plan to myśli Miko i jego wyobraźnia? Gdzie kończy się granica dziecięcego umysłu?.
Miko postanowił zaufać swojemu przyjacielowi i zdecydował się na „usunięcie” Emi ze swego życia, tak aby był ważny on jeden dla swoich rodziców. Musiał wykonać trzy ważne zadania, aby magia mogła zadziałać.
-odszukanie płaczu Emi ukrytego w wodnych liliach (magia kwiatów).
- wróżka z kryształowym (zimnym) sercem - jak można zdobyć jej uśmiech i po co?
-tajemnicza zabawka dla Emi! To pomoc czy trucizna?.
Kompas, gwizdek i zatyczki do uszu - mają wiele wspólnego z powyższymi zadaniami. I pytanie co zrobi Miko i jak się zachowa Smok. Ale najważniejsze co z Emi i rodzicami. Na te wszystkie pytania sami musicie odszukać odpowiedzi czytając tą niesamowicie cudowna opowieść. Do tego dochodzą bajecznie piękne zdjęcia, które pobudzą Waszą wyobraźnię i sprawią dużo, dużo radości. Polecam 10 na 10 🌟.

Miko, Smok i dziewczynka to przepięknie wydana książka dla starszych dzieci.
Polecam dla tych w wieku przedszkolnym, ponieważ zawiera dużo tekstu. Może też służyć jako pierwsza książka do nauki czytania, gdyż jest przejrzysta i ma dosyć duże litery, co ułatwi dziecku naukę czytania.
_
Książka ta jest niesamowita. Miko jest wychowywany bez telefonu, komputera, co sprawia, że często się nudzi i do akcji wkracza wtedy jego wyobraźnia. Kiedy pewnego dnia pod łóżko wpada jego ulubiona zabawka i chłopiec postanawia po nią sięgnąć, następuje coś niespodziewanego. Nie chcę wam zdradzać co, ale to dopiero początek wspaniałych przygod. A tych tutaj nie zabraknie. Książka jest idealna dla poszukiwaczy przygód i ciekawskich dzieci, które chcą jak najlepiej poznać świat. Jest dosyć gruba, ale zapewniam, że ani przez chwilę nie będziecie się przy niej nudzić. Sprawia, że inaczej spojrzymy na nasze dzieci i dowiemy się chociaż częściowo co siedzi w głowie takiego malucha. Chociaż trzeba przyznać, że wyobraźnia dzieci jest niesamowita i oni sami w swojej głowie potrafią przeżywać przygody o jakich nawet byśmy nie pomyśleli. Napewno każdy z nas pamięta takie sytuacje ze swojego dzieciństwa.
Myślę, że jeśli sięgnięcie po te książkę, nie będziecie zawiedzeni, a wasze dzieci tym bardziej ☺️
Polecam szczególnie w tym świątecznym okresie, idealna na prezent dla starszaków☺️🥰

Miko, Smok i dziewczynka to przepięknie wydana książka dla starszych dzieci.
_

Pojawienie się nowego członka w rodzinie to zawsze wielkie wydarzenie, które budzi wiele emocji. Z reguły ogrom pozytywnych. Co, jednak gdy w serduszko jednego z domowników wkradają się te negatywne? Czy zawsze tak jest, że starsze rodzeństwo jest zazdrosne o to młodsze?

Magdalena Kiermaszek wzięła na tapet niezwykle ważne i trudne tematy. A mianowicie poczucie odrzucenia i odnalezienie się w roli starszego rodzeństwa, co potrafi być bardzo trudnym doświadczeniem i niełatwym do przepracowania. Na przykładzie Miko pokazuje, że kilkulatkowi ciężko jest zrozumieć fakt, iż maluszek potrzebuje dużo więcej uwagi i czasu niż on, jednak nie ma rzeczy niemożliwych i wszystko można przepracować. Czasem wystarczy rozmowa, a czasem wykonanie trzech niezwykłych zadań i wymyślony smok, by oswoić się ze zmianami i wyciągnąć wnioski, że bycie starszym bratem to w gruncie rzeczy fajna sprawa.
Autorka pokazuje również, jak istotna w rozwoju dziecka jest wyobraźnia, która nie zna granic, a potrafi dostarczyć dziecku niezapomnianych wrażeń i... doświadczeń.

Zabierając się za ten tytuł, spodziewałam się bajki, może nawet baśni dla młodego czytelnika i właśnie to otrzymałam. Magdalena Kiermaszek przenosi czytelnika w zupełnie inny świat, ba!, wymiar, pokazując trudną ścieżkę zrozumienia zmian, a przede wszystkim ścieżkę pełną niezwykłych, magicznych przygód, które mogą się przecież przydarzyć każdemu z nas, niezależnie od wieku.
Autorka ma niesamowicie lekkie pióro, więc Miko, smoka i dziewczynkę czyta się za pierwszym razem szalenie szybko. Każdy kolejny raz to delektowanie się tą historią i odkrywanie coraz większej liczby szczegółów, które skrywają się między linijkami tekstu. Szczególnie gdy czyta się ją pięciolatkowi, który grzecznie słucha, do czasu aż napadnie go chęć zadawania pytań i analizowania ilustracji zawartych wewnątrz.
Magdalena Kiermaszek posługuje się niezwykle plastycznym językiem. Obrazy, jakie odmalowuje słowami, zapadają w serducho, głęboko, a zamykając oczy, można błyskawicznie przenieść się w sam środek opowieści i tak trochę być aktywnym uczestnikiem opisywanych wydarzeń. A może nawet bardzo? ;)

Ilustracje Doroty Rewerendy-Młynarczyk genialnie uzupełniają treść książki, dodając jej niepowtarzalnego klimatu, który udziela się w trakcie czytania.

Bohater stworzony przez Magdalenę Kiermaszek to postać, z którą będzie mógł utożsamić się niejeden młody czytelnik/słuchacz. A szczególnie bliski Miko będzie tym, którzy status starszego rodzeństwa mają już wpisany w swój życiorys. :)

Jeśli więc poszukujecie lektury, która pomoże Wam prowadzić Wasze pociechy w rolę starszego rodzeństwa i przygotować je na zmiany, to ten tytuł nada się do tego idealnie. Równie zadowoleni będą i duzi i mali, którzy mają ochotę na współczesną baśń i miło spędzony czas. Miko, smok i dziewczyna zauroczy Was treścią i emocjami, jakie wokół niej się unoszą. :)

Oto niezwykła historia, która porusza bardzo ważny temat pojawienia się na świecie rodzeństwa. W baśniowym świecie pełnym przygód, niejeden współczesny jedynak przejrzy się jak w lustrze...

Już sama okładka zachęca, aby przeczytać publikację, ale to, co znaleźliśmy w środku, było jeszcze lepsze.

„Miko smok i dziewczynka” W książce poznajemy małego chłopca o imieniu Miko. Jest On niezwykły, gdyż jak się urodził, przepowiedziano, że pewnego dnia, bez użycia jakiejkolwiek broni pokona swojego największego wroga.

Miko wychowywany, był jak każde dziecko w tamtych czasach, czyli bez komputerów, telewizorów i telefonów. Według naszych dzieci nuda. Chłopiec nigdy się nie nudził, nie miał kolegów na co dzień, gdyż każda inna rodzina mieszkała daleko od nich.

Bohater bardzo często spacerował po lesie wraz ze swoim ojcem, który uczył go bardzo wartościowych rzeczy przydatnych w tamtych czasach, na przykład jak rozpoznawać kierunki świata czy też jakie rośliny, do czego można użyć.
Chłopiec jak każde inne dziecko bardzo się nudził, gdy za oknem była paskudna pogoda, a rodzice nie mieli czasu się nim zająć. Miko w taki dzień siedział na podłodze i ze złości kopnął swoją drewnianą zabawę jaszczurkę, która wpadła pod łóżko. Bohater postanowił od razu po nią sięgnąć, lecz gdy wśliznął się pod łóżko, stała się rzecz bardzo dziwna. I tu zostawię Was w niepewności!! Co stało się pod łóżkiem, jakie Miko przeżył przygody?
Książka jest bardzo ciekawa i dlatego nie zdradziłam wielu ciekawych wątków, po to, aby Was zachęcić do sięgnięcia po tę lekturę.

Już wiele razy pisałam, że dzieci mają niesamowitą wyobraźnię, tylko oni potrafią okiełznać ją i tak naprawdę to od naszych dzieci zależy, jak bardzo zagłębią się w nią. Tak samo Miko, ograniczała Go własna wyobraźnia.

Publikacja jest porządnie wydana, ma grube połyskujące strony i przepiękne ilustracje, które przyciągają wzrok młodego czytelnika. Duże litery także pozwalają na to, aby ta publikacja służyła jako jedna z pierwszych czytanek waszego dziecka. Nie pozostaje mi nic innego jak gorąco zachęcić Was do przeczytania „Miko smok i dziewczynka” Magdalena Kiermaszek

Miko wychowywany, był jak każde dziecko w tamtych...

• Fantastyka dla dzieci
  • Papierowy
  • Przeczytane w 2019 r.
  • Samodzielne
  • literatura dziecięca
  • X2019
  • PRZECZYTANE 2019

Dodaj cytat z książki Miko smok i dziewczynka