Dom na sosnowym wzgórzu

Okładka książki Dom na sosnowym wzgórzu
Halina Kowalczuk Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Lucky
2019-07-25
2019-07-25
9788366332003

więcej Więcej

Książka ta jest pierwszą autorstwa Pani Haliny Kowalczuk, jaką przeczytałam. Od razu moją uwagę przykuła okładka, a także opis który minie zaintrygował. Coś mi mówiło, że tą
lekturę warto przeczytać i tak też zrobiłam. A to, czy przypadła mi do gustu - odpowiedź brzmi bardzo!!!

Ocena jaką przyznałam mówi więcej, niż przydługi wywód. Według mnie warto sięgnąć po nią z...

na jeden wieczór, na który potrzebujecie książki przy której wyłączasz mózg. Powtarzalne problemy, wstawki baśniowe i góry w tle.

Historia wciągająca, czyta się szybko. Razi mnie jedynie to, że autorka trochę na siłę zamieszcza komentarze polityczne (nie tylko zresztą w tej swojej książce).

Uwielbiam książki polskich autorów z tego też powodu w moje ręce trafił " Dom na sosnowym wzgórzu " . Przekonała mnie również okładka z malowniczym domem wśród gór , które kocham. Elżbieta Moraś wraz z synem żyje skromnie ale ma piękny dom , który mimo wymagającego remontu jest jej bogactwem. Wychowuje syna sama , po tym jak jej narzeczony wyjechał na staż do USA nie...

Elzbieta miałą kiedyś ukochanego, który w czasach siermiężnego komunizmu wyjechał z Sosnówki. najpierw słął płomienne listy, później umilkł. Zachwycił się Stanami, miał tam lekarski staż, więc o niej zapomniał. Na osłodę rozłąki okazało się, że zaszła w ciążę. Rodzice i siostra pomagali przy maluszku, aż Michał stał się gimnazjalistą. Niestety zaczął buntować się przeciwko...

Całkiem przyjemna i dość lekka lektura z wątkami legend... bardzo spodobał mi się ten dodatek - od dziecka fascynują mnie legendy, podania, mity a tutaj miałam możliwość poznać te podhalańskie. To tylko dodało książce na wartości. Sama ksiązka posiada przyjemny klimat i dobrze się ją czyta mimo iż pewne wątki (romans) nie były w moim guście i mnie nużyły.

Książka jest magiczna zresztą jak każda pani Haliny.Piękne watki legend,które bardzo lubię.Bardzo wciągająca historia od której nie można się oderwać aż do zakończenia.polecam

Na półkach: , , , ,

Bardzo lubię powieści pani Haliny za ten niepowtarzalny klimat jaki panuje w jej książkach.
Można usiąść wygodnie w fotelu i w wyobraźni przenieść się do starego , wymagającego na gwałt remontu domku na Sosnowym Wzgórzu.Tu wraz z dorastającym synem mieszka Elżbieta, która prócz braku pieniędzy boryka się obecnie z ważniejszym problemem. Znana firma chce na jej terenie...

"Czasami są rzeczy, wydarzenia, które nam ludziom trudno racjonalnie wytłumaczyć, ale są, dzieją się wokół nas. Czasami żeby je dostrzec, wystarczy na chwilę przystanąć i rozejrzeć się wokół siebie".

Elżbieta Moraś samotnie wychowuje syna, Michała, z którym mieszka Sosnówce. Niestety nie może powiedzieć, że żyją na godnym poziomie. Jej jedynym bogactwem jest dom z...

Przyznaje się, że jest to moja pierwsza powieść Pani Haliny Kowalczuk. Jest to też książka, którą objęłam patronatem medialnym. Recenzja pojawia się tak późno, ponieważ moje książki coś długo do mnie szły, a ja nie jestem osobą, która chwali się czymś, jeśli nie jest czegoś pewna. Dziękuję Wydawnictwu Lucky za możliwość przeczytania tej książki.

Książka Pani Haliny...

• 2021
  • 2020
  • Audiobooki
  • Z biblioteki
  • Audiobook
  • Literatura polska
  • 2019

Dodaj cytat z książki Dom na sosnowym wzgórzu