Tam, gdzie ptak śpiewa najlepiej

Okładka książki Tam, gdzie ptak śpiewa najlepiej Alejandro Jodorowsky
Okładka książki Tam, gdzie ptak śpiewa najlepiej
Alejandro Jodorowsky Wydawnictwo: Illuminatio literatura piękna
Illuminatio
2019-05-01
2019-05-01
Maciej Lorenc

Okładka książki Rycerze Heliopolis - 3 - Rubedo, faza czerwienienia Alejandro Jodorowsky, Jérémy Petiqueux
Rycerze Heliop... Alejandro Jodorowsk...
Okładka książki RELAX nr 36 Igor Baranko, Frederic Bezian, Nicola Cuti, Maciej Czapiewski, Philippe Foerster, Daniel Gizicki, Carmine Infantino, Alejandro Jodorowsky, Bruce Jones, Mathieu Lauffray, Robert Lichodziejewski, Wilfrid Lupano, Andreas Martens, Corentin Rouge, Claus Scholz, Brandon Thomas, Pete Woods, Bernie Wrightson, Fred le Berre, Yann le Pennetier
RELAX nr 36 Igor Baranko, Frede...
Okładka książki RELAX nr 35 Nikodem Cabala, Pierre Dubois, Mieczysław Fijał, Alejandro Jodorowsky, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Mathieu Lauffray, Wilfrid Lupano, MarcRiou & Mark Vigouroux, Carlos Meglia, Grzegorz Rosiński, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Rafał Szłapa, J. H. Williams III, Andrzej Włudecki, Bernie Wrightson, Mariusz Zabdyr
RELAX nr 35 Nikodem Cabala, Pie...

1. Możliwe, że moje możliwości analizy literatury są za małe, żeby zrozumieć tę pozycję.
2. Właściwie jest to saga rodzinna.
3. Książka dziwaczna, przesadzona, trudna w odbiorze.
4. Sama historia nie jest porywająca (choć losy rodziny wydają się pasjonujące),zbyt wiele udziwnień fabuły sprawia, że trudno się brnie (bo nie czyta tylko brnie) przez tę pozycję.
5. Przerost formy nad treścią

2. Właściwie jest to saga rodzinna.
3. Książka dziwaczna, przesadzona, trudna w odbiorze.
5. Przerost...

"Wszystkie postacie, miejsca i sytuacje opisane w tej książce są prawdziwe, ale pozwoliłem sobie zmienić porządek chronologiczny wydarzeń. Następnie przekształciłem i wyolbrzymiałem rzeczywistość w taki sposób, aby osiągnęła status mitu." Problem w tym, że lekko Jodorowsky przesadził. Ciągłe ekstazy i transgresje doprowadzone do skrajności po pewnym czasie nużą zamiast ekscytować. Do tego zmitologizowany język, jakim mówią do siebie bohaterowie, razi sztucznością. W efekcie, pomimo ciekawej fabuły, nie byłem w stanie przez to przebrnąć.

Obfita w wyobrażenia podróż przez czasy, pokolenia, pasje, religie, wydarzenia i wielobarwność ludzkich fantazji.

• Biblioteka Główna
  • Literatura piękna
  • Obserwuje
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie ptak śpiewa najlepiej