Okładka książki Nutraceutyki – czym są i jak je bezpiecznie przyjmować. Naturalny sposób na poprawę zdrowia, redukcję stresu i wzmocnienie odporności Tomasz Woźniak
Tomasz Woźniak Wydawnictwo: Vital zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vital
2019-06-03
2019-06-03
nutraceutyki suplementy witaminy zdrowe odżywianie odżywianie choroby zdrowie

Bardzo wartościowa książka - jeśli ktoś chce poprawić swoje zdrowie i jakość życia to z tej pracy dowie się, jak to uczynić.
Książka ta traktuje m. in. o równowadze pomiędzy wapniem i magnezem, czyli jak nie zostać "wapniakiem" i uchronić się przed nadciśnieniem, migrenami, niedokrwieniem, niewydolnością serca oraz syndromem metabolicznym.
Autor pisze również o tym jak zachować zdrowy balans pomiędzy witaminami A, D3 i K2, czyli jak w pełni i bezpiecznie wykorzystać działanie tej wielkiej triady.
Zwraca uwagę na fakt, jak ważna jest równowaga antyoksydacyjna i na to, jak nadmiar i niedobór wolnych rodników mogą być szkodliwe dla zdrowia.
Opisuje równowagę w kwasach tłuszczowych i zajmuje się współczesnym problemem przewlekłego zapalenia, równowagą kwasowo-zasadową, długofalowymi konsekwencjami utajonej kwasicy, równowagą sodowo-potasową, długofalowymi konsekwencjami niedoboru potasu, równowagą w spożywaniu aminokwasów i upomina, aby nigdy nie wyrzucać skóry, podrobów i chrząstek.
I wreszcie daje rady, jak skutecznie usuwać z organizmu toksyny współczesnego świata.
Ogólnie słowem kluczem do zachowania zdrowia, które przewija się na kartkach przez całą książkę, jak nietrudno zauważyć, jest tutaj "równowaga", ogólnie pojęta homeostaza.

Muszę przyznać, że największe wrażenie w tej książce zrobił na mnie jednak fragment, w którym Autor powołując się na artykuł Jeffa Bowlesa, wymienił jak wiele schorzeń może być spowodowanych niedoborem witaminy D3. A poniższe słowa wręcz mnie zszokowały:
"Z tego samego artykułu dowiedziałem się, że w latach 20. ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych Ameryki, po odkryciu dobroczynnych funkcji witaminy D3, fortyfikowano nią niemal każdy produkt spożywczy. (...) Według szacunków ówczesny Amerykanin, w latach 20. i 30., mógł pobierać z pokarmem i napojami nawet do 20 mg witaminy D2 dziennie. Co jest niesłychane, statystyki podają, że w tym samym czasie szpitale opustoszały. Był to ogromny finansowy cios dla amerykańskiej służby zdrowia, która razem z FDA poczyniła odpowiednie kroki legislacyjne, aby zakazać tak powszechnego stosowania witaminy D".
No powiem szczerze wbiło mnie w krzesło...

Mam nadzieję, że wystarczająco zachęciłam do lektury... Bardzo polecam.

Autor pisze również o tym jak...

Naturalny sposób na poprawę zdrowia, redukcje stresu i wzmocnienie odporności

Czym są nutraceutyki? Brzmi to trochę skomplikowanie ale to suplementy które mogą pomóc zadbać nam o zdrowie.

Jak? Jak ich używać żeby pomogły, a nie zaszkodziły? Na te I wiele innych pytań znajdziemy odpowiedzi w tej właśnie książce.

Dowiemy się tutaj jak działają, sposoby ich dawkowania, naturalne źródła substancji. Ta wiedza może pomóc e przywróceniu równowagi w organizmie, ograniczeniu stresu, wzmocnienie odporności czyli po prostu poprawie zdrowia.

Zdrowie jest bardzo ważne i w ogromnej mierze zależy od nas samych, od tego co robimy czy też czego nie robimy. Warto dbać o swój organizm, a żeby to robić trzeba wiedzieć jak. Dzięki wydawnictwu Vital i wydawanym przez nie książka można poszerzyć swój zakres wiedzy w rym temacie.

Ta książka to potężna – ale nie przytłaczająca – dawka wiedzy o nutraceutykach, o rożnych witaminach, i zdrowiu. Pomaga to zrozumieć potrzeby organizmu i o nie zadbać. Polecam.

Naturalny sposób na poprawę zdrowia, redukcje stresu i wzmocnienie odporności

Dowiemy się tutaj jak działają, sposoby ich dawkowania,...

Bardzo wartościowa książka. Zawiera listę porad jak w naturalny, prosty, tani i bezpieczny sposób zadbać o swoje zdrowie. A wszystko to poparte badanami naukowymi. Moim zdaniem powinna znaleźć się w biblioteczce każdego dbającego o siebie. I pamiętajcie o rosołku :)

Dobrze napisana i bogata w treść książka na temat suplementacji substancjami odżywczymi. Jedna z najlepszych pozycji książkowych dotyczących zdrowia. Gorąco polecam.

• Zdrowie
  • Ebook_Epub