Długie cienie

Okładka książki Długie cienie Kasia Magiera
Okładka książki Długie cienie
Kasia Magiera Wydawnictwo: Melanż Cykl: Cykl lubomierski (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Cykl lubomierski (tom 2)
Melanż
2019-08-08
2019-08-08

Zaginęły dwie nastolatki z pozoru bardzo porządne, z pozoru. Dalej się wczytać tym wychodzą ciekawsze fakty o ich życiu i o tym jak okłamują rodziców. Zaczyna robić ciekawie jak akcja przenosi się do zakonu sióstr a te okazuje się że mają trochę za uszami

Po raz kolejny autorka zabiera nas do Lubomierza w którym miejscowa policja zdominowana jest przez płeć piękną 🤩Dwie nastolatki z Jeleniej Góry przyjeżdżają na miejscowy festiwal filmowy i znikają bez śladu ,śledztwo w ich sprawie prowadzi podkomisarz Agnieszka Birkut którą poznaliśmy w pierwszej książce autorki "Echo milczenia". W trakcie śledztwa Agnieszka wraz z innymi policjantkami poznaje szokującą prawdę o zaginionych nastolatkach ale również nieznane jej fakty o Lubomierzu i jej mieszkańcach. Okazuje się że to nie pierwsze takie dziwne zniknięcie , kilkadziesiąt lat wcześniej również ludzie przepadali bez wieści . Czy uda się wyjaśnić tajemnicę dziwnych zaginięć i ukarać winnych ? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w książce Kasi która w fajny sposób przemyca do książki swoją fascynację filmami 😀Polecam

7.5
Nie wiem dlaczego drażni mnie, że tam wszędzie są same kobiety. A jak już pojawi się facet, to jest piękny, atrakcyjny i nieistotny.

7.5

Bardzo dobra

Bardzo dobra

Jednak jedna rzecz, przez całą lekturę, nie dawała mi spokoju. Konfundujące były imiona i nazwiska niektórych bohaterów. Natalia Borowik, Staś Tarkowski, Bruno Walicki, czy nawet Agata Szacka - halo, już to gdzieś słyszeliście, prawda? A może znaleźliście jeszcze kogoś?
Pani prokurator Szacka przypomina z kolei inną barwną postać z naszego podwórka, tak samo lubującą się w szybkich samochodach, ale odrobinę bardziej w wyskokowych trunkach - Chyłkę.
Mimo wszystko, ciekawa jestem zakończenia cyklu i już wkrótce sięgnę po część trzecią.

Druga część historii o policjantkach z dolnośląskiego Lubomierza moim zdaniem nie przebiła pierwszej pod względem tajemnic, liczby ofiar, zaskakującego rozwiązania, aczkolwiek miała swój klimat związany z miejscami. Całości dopełniały też emocje targające główną bohaterką, podkomisarz Birkut, która nie może pozbyć się poczucia winy po wydarzeniach sprzed kilku miesięcy....

Książka jak film szybka akcja,retrospekcja do przeszłości,niecierpliwie czekam na tom 3.

Lubomierz. Małe miasteczko na Dolnym Śląsku. Małe ale często dzieją się tam dziwne rzeczy. Tym razem dzielnie policjantki z Lubomierza i Jeleniej Góry (tak, nadal w większości to panie) z pomocą irytującego asystenta pani prokurator rozwiązują zagadkę zaginięcia dwóch nastolatek. Bardzo, bardzo fajnie poprowadzona opowieść, fajne postacie i zaskakujący koniec. Polecam.

W Lubomierzu zaginęły dwie dziewczyny. Śledztwo prowadzą policjantki z lokalnego komisariatu. Ich ustalenia prowadzą do miejscowego klasztoru i odkrywaja skrywane od dawna fakty. Jest to druga część losów policjantek z Lubomierza i wspierających ich policjantek z Jeleniej Góry oraz nadzorującej energicznej prokurator Szackiej. Ta część podobała mi się bardziej od pierwszej. Miło się słuchało.

"Długie cienie" bardziej mi się podobały niż pierwszy tom, ale wciąż nie jest to wielka literatura - wg mnie.
Autorka stopniowo odkrywa przed czytelnikami (bądź słuchaczami, jak w moim przypadku) kolejne składowe głównej zagadki. Z jednej strony to wciągające, niestety chwilami przewidywalne. Jak w poprzedniej części razi naiwność, "nadopiekuńcza" narracja i ciągłe porównywanie bohaterów do aktorów w filmach i serialach.
Lekka, przystępna, ale przy tym płytka powieść kryminalna. Bez klimatu. Raczej nie polecam.

Tajemnice sprzed lat teraz wychudzą na światło dzienne, a wszystko w klimatycznym małym miasteczku gdzie na straży stoją same kobiety. Kolejna z cyklu, polecam. Kasia Magiera lubomierską saga zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejna serię kryminałów swojego autorstwa.

• Przeczytane 2021
  • Audiobooki
  • Kryminały
  • EmpikGo

Dodaj cytat z książki Długie cienie