Wojna jest zawsze przegrana. Polscy reporterzy wojenni opowiadają o tym, czego do tej pory nie ujawniali

Honorata Zapaśnik literatura faktu 320 str.
Data wydania:
2019-08-05
Data 1. wyd. pol.:
2019-08-05
Liczba stron:
320
Język:
polski
ISBN:
9788381350037
Wydawnictwo:
Znak
Kategoria:
literatura faktu
Tagi:
Wojna reporterzy


Data wydania:
2019-08-05
Liczba stron:
320
Język:
polski
ISBN:
9788381350037
Wydawnictwo:
Znak
Kategoria:
literatura faktu
Tagi:
Wojna reporterzy

Średnia ocen
6,8 / 10
51 ocen 16 opinii

Oceń przeczytaną książkę
i
Dodaj książkę do biblioteczki

Kup książkę

Pozostałe księgarnie

Informacja

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
51 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinie [16]

Sortuj:
106
19

Na półkach:

Z ciężkim sercem muszę przyznać, że jestem lekko rozczarowany. Może Ci konkretni reporterzy nigdy tego nie ujawniali nikomu, ale mam wrażenie, że już o tym wszystkim gdzieś czytałem. Nihil novi, można by rzec. Ale muszę przyznać, że obraz wyłaniający się z tych opowieści jest wstrząsający i daje dużo do myślenia. Fakt, wojna nigdy nie jest wygrana.

Pokaż mimo to

603
123

Na półkach: , ,

Zbiór nierównych wywiadów z korespondentami wojennymi. Pierwszy wywiad w mojej opinii najmniej "żarł", dało się wyczuć, że rozmowa się nie kleiła.
Wywiady ukazują, co się dzieje po drugiej stronie kamery, gdy wygodnie we własnych domach oglądamy reportaże wojenne z linii frontu oraz z miejsc, w których są prowadzone działania wojenne. Niektórzy reporteży zapłacili najwyższą...

więcej Pokaż mimo to

231
188

Na półkach:

Honorata Zapaśnik zebrała w tej książce opowieści ośmiu polskich reporterów wojennych.
Czyta się to wszystko z zapartym tchem, choć nie polecam czytania książki jednym cięgiem. Dlaczego? Dlatego, że po kilkudziesięciu stronach czytelnik po prostu przywyka do tych wszystkich dramatycznych sytuacji tam opisanych i nie jest w stanie odnieść się do nich z odpowiednim...

więcej Pokaż mimo to

1740
214

Na półkach: ,

Nie jest to książka wybitna ale słaba też nie jest! Ciekawe wywiady z reporterami wojennymi pozwalają zbudować sobie obraz codziennej, niebezpiecznej pracy reportera podczas różnych rozruchów i wojen przetaczających się przez nasz świat.
Książka też pokazuje że oprócz ludzkich dramatów, bestialstwa niebezpieczeństwa wojenne są jak narkotyk dla dziennikarzy i nie każdy...

więcej Pokaż mimo to

395
32

Na półkach: ,

Reportaż pokazujący inną stronę konfliktów zbrojnych. Każdy konflikt ma wiele pobocznych historii zwykłych ludzi, o których nie usłyszy świat, bo świat słyszy o kolejnej bombie czy ataku. Refleksje płynące z wywiadów pokazują także jak forma reportażu się zmienia i jakie są niebezpieczeństwa przekazuj przez social media.

Pokaż mimo to

289
158

Na półkach:

I to jest dopiero zaskoczenie! Tylko 6 gwiazdek! Az sama sie zdziwiłam. Dlaczego? Taki temat to jest przecież samograj... no własnie. Okazuje sie ze ciekawi rozmówcy to jest tylko polowa sukcesu dobrego wywiadu. Chaotyczne pytania, brak spójności, pomysłu. Niektórzy rozmówcy "popłynęli" w kierunku laurki na własną cześć. Rozczarowanie.

Pokaż mimo to

208
65

Na półkach:

Najbardziej do wojny zbliżyli się bodaj Bianka Zalewska i Jacek Czarnecki. Szczególnie boleśnie dotknęła jej Bianka, która powiedziała najwięcej.

Pokaż mimo to

2627
756

Na półkach: , , ,

W zasadzie, odkąd pamiętam bardzo interesowały mnie te bardziej współczesne konflikty zbrojne. W równym stopniu fascynują mnie ludzie, którzy decydują się na wyjazd w rejony tymi konfliktami objęte. Kim są reporterzy, którzy z narażeniem życia zbierają materiały, by świat mógł poznać prawdę o wydarzeniach w tych miejscach? Nie da się również zapomnieć, że zawód ten, to...

więcej Pokaż mimo to

509
264

Na półkach:

Obawiałam się czytania książki „Wojna jest zawsze przegrana” Honoraty Zapaśnik. Tematyka wojenna zawsze była mi bliska, ale czytanie o niej zawsze potrafiło mnie „dotkliwie poturbować”. Na tyle dotkliwie, że przez kilka dni nie potrafiłam zebrać myśli. Tak było też i tym razem.
Dziennikarka rozmawiała z 8 reporterami. Dzięki temu w książce czeka na nas osiem wywiadów, w...

więcej Pokaż mimo to

391
287

Na półkach: ,

Książka napisana przez samo życie. Jest to 8 mocnych wywiadów, które przeprowadziła Honorata Zapaśnik. Zobaczymy na tych 330 stronach całą masę niesamowitych i wstrząsających wydarzeń, które miały miejsce, przez ostatnie lata na całym świecie.

Książka jak już wspomniałam napisana jest w formie wywiadów. Każdy rozdział poświęcony jest innemu reporterowi wojennemu oraz...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  220
 • Przeczytane
  60
 • Posiadam
  26
 • 2019
  10
 • Teraz czytam
  4
 • Literatura faktu
  2
 • Reportaż
  2
 • Lista zakupów
  1
 • Poczekalnia
  1
 • Własne
  1


Tu pojawią się rekomendacje dla ciebie

Aby zobaczyć rekomendacje oceń 20 książek w serwisie

Oceń

Wypożycz z biblioteki

Mogą Cię również zainteresować

Przeczytaj także

zgłoś błąd