Kup teraz - 20 ofert w cenie od 6.99 zł do 36.99 zł

Stróże: Brudnopis Boga

Patronat LC
Jakub Ćwiek Wydawnictwo: Sine Qua Non Cykl: Stróże (tom 2) Seria: Imaginatio [SQN] fantastyka, fantasy, science fiction
Sine Qua Non
anioł fantasy kłamstwo literatura polska manipulacja nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo podstęp zdrada
Stróże (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Imaginatio [SQN]

Oficjalne recenzje i

Skąd się wzięła WINA?

Link do recenzji

Lepsze niż część pierwsza. Jednakże mam wrażenie, że niewiele została posunięta historia do przodu. Świat Kłamcy jest naprawdę ciekawy i gdzieś tam w tle czai się ciekawa historis, ale Autor niewiele nam przybliżył, zwłaszcza dwoma ostatnimi rozdziałami. Za mało też było Butcha i Zadry. Podsumowując bawiłem się bardzo dobrze.

Niestety (i piszę to z trudem) książka jest bardzo nierówna. Czekałem na dalsze losy aniołów z Wydziału a dostałem retrospekcję i to w dodatku przeplataną różnymi wydarzeniami nie związanymi z głównym wątkiem. Trochę się zawiodłem ale czekam na kolejne przygody Zadry i Butcha :)

Okładka: 6/10
Treść: 5,75/10

Moim zdaniem dużo lepsza od pierwszej części – uważam, że właśnie od tego tomu powinna się ta seria zacząć. Od przedstawienia nowych postaci i ich przeszłości, wprowadzenia w nową historię. Czytało mi się dużo lepiej i ciekawiej, a poprzedni tom jak dla mnie mógłby w ogóle nie istnieć.

Mimo to, Kłamcy było w tej pozycji niewiele, a książka...

Uwielbiam Ćwieka, jednak tutaj czegoś mi zabrakło; dalszej historii Zadry o Butcha. Wiele zostało do wyjaśnienia i mam cicha nadzieje, ze Stróże jeszcze powrócą

Całkiem niezła książka, chociaż zupełnie nie o Stóżach i bardziej niż jedną historią, jest raczej zbiorem opowiadań. Inna niż pierwsza część i trochę mało w stylu Ćwieka, bardziej kojarzy mi się z Kossakowską. Niestety, tak jak w poprzedniej części, najciekawsze są te części, które z teoretyczne głównymi bohaterami mają niewiele wspólnego. Z ich perspektywy nie dzieje się...

Mocna szóstka. Chronologia się przeplata, czasami ciężko się połapać, ale łączenie mitologii, wierzeń i popkultury wciąż znane i lubiane. No i uroczy dodatek w postaci nawiązania do mojego ukochanego cyklu "Chłopców". Ale i tak za krótko!

Bardzo lubię opowieści o aniołach i jestem wielką fanką Lokiego, ale po przeczytaniu tej książki mam mieszane uczucia. Bardzo fajnie się ją czyta, ale nie posuwa ona absolutnie wątku Butcha i Zadry w żadnym kierunku. Wynika to może z faktu, że Jakub Ćwiek to gawędziarz, lubi opowiadać o swoich bohaterach, lubi przemieszczać się w światach, co nie oznacza, że opowieść jest...

Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak poznali się Zadra i Butch i skąd wzięła się WINA, a także dlaczego pewne indiańskie plemię nienawidzi aniołów - powinniście zaglądnąć do drugiego tomu “Stróży”. Przynajmniej w teorii.

Na sam początek - “Stróże. Brudnopis Boga” to książka krótka. Niespełna dwieście osiemdziesiąt stron to niewiele, zwłaszcza, jak odliczy się puste strony i...

Nierówna książka.

Są niezłe opowiadania, ale są i też słabe. Moim zdaniem jedno z nich nie pasuje ogólnie do całego zbioru.

Pozycja na jeden raz.

Jedyne czego nie lubię w książkach Ćwieka, to że za szybko się kończą ;) Tutaj łączy się w całkiem dziwny sposób tylu bohaterów, że cieszę się z tego, ile Ćwieka już przeczytałam. Powinno mi chyba nie pasować, że zdaje się wszystkiego nie zrozumiałam i generalnie straszna zamotka..Natomiast jeżeli mogę, to poproszę jeszcze

• 2020
  • 2019