Ostre cięcie. Jak niszczono polską kolej

Karol Trammer Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Nie-Fikcja literatura faktu
Krytyka Polityczna
transport transport kolejowy kolej historia kolei pociągi kolejarz
Krytyka Polityczna
literatura faktu
Nie-Fikcja
transport transport kolejowy kolej historia kolei pociągi kolejarz

Książka faktograficznie bardzo dobra, niestety miejscami język jest trudny – składnia pozostawia wiele do życzenia, ponadto niestety autor zbyt rzadko wspomina o kolejach wąskotorowych, bo przecież w wielu miejscowościach były tylko koleje wąskotorowe i one też z dnia na dzień (20 czerwca 2001 roku) zostały pozbawione kolei.

Bardzo dobra książka.

Z dużej chmury mały deszcz. Autorowi z całą pewnością nie można odmówić wiedzy o kolei, ale jednak od książki traktującej o patologiach polskiego kolejnictwa w III RP należałoby wymagać nieco bardziej pogłębionej analizy oraz większej dozy obiektywizmu. Moim zdaniem to pierwsze wymagałoby osadzenia realiów transportu kolejowego w szerszym kontekście (w szczególności poprzez...

Gniję wewnętrznie, czytając o idiotycznych decyzjach, braku pomysłów i kompletnej ignorancji pracowników wysokiego szczebla kolei. Jest to książka napisana bardzo dobrze, ale jej temat pozostawia po sobie bardzo gorzkie uczucia. Mimo wszystko bardzo polecam - autor na koniec dodaje też bardzo proste pomysły, które mogłyby sprawić, że w końcu będzie pięknie.

Książka porusza bardzo ważny problem z polskim transportem kolejowym, spowodowany przez głupotę, lekkomyślność i niechlujność osób odpowiedzialnych za tę gałąź. Co prawda można czasem pogubić się w danych statystycznych i wydarzeniach w niej opisanych, ale mimo tego jest dobrym źródłem wiedzy i jest warta przeczytania.

Rzeczowe, obfitujące w fakty studium rozkładu i zaniku sieci kolejowej w naszym kraju po 1989 roku. Okazuje się, że jesteśmy niechlubnym wyjątkiem w Europie. Szkoda.

Doceniam wykonaną pracę i omówienie dosyć niszowego tematu, kilka tematów mnie zainteresowało ale generalnie trochę wiało nudą.

świetne studium (z faktami) "zapaścikolejowej_PL", a także generalnie "coś o nas" w europie XXI w......

Za krótka, to jedyna wada. Autor świetnie prześledził historię upadku polskiej kolei. Polecam politykom każdej opcji, w końcu człowiek uczy się całe życie.

Rzeczowa i skrupulatna analiza procesu zwijania się polskiej kolei. Autor z ogromu informacji i materiałów metodycznie odtwarza przebieg wszystkich przemian, jakie dotknęły kolejnictwo przez ostatnie trzydzieści-czterdzieści lat i nader trafnie wskazuje przełomowe momenty jej dziejów. Od porzucenia konstruowania lekkich składów motorowych, które mogłyby zapewnić rentowność...

• 2019
  • 2020