Tarot przy kuchennym stole

Okładka książki Tarot przy kuchennym stole Melissa Cynova
Okładka książki Tarot przy kuchennym stole
Melissa Cynova Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Kitchen table Tarot
Wydawnictwo Kobiece
2022-08-10
2022-08-10
Teresa Tyszowiecka-Tarkowska

Fantastycznie napisana książka zdradzająca tajniki stawiania tarota i znaczenie kart. Must have każdej początkującej wróżki!

moja ulubiona książka o tarocie, polecam każdemu, kto rozpoczyna swoją przygodę z kartami, naprawdę wiele się można dowiedzieć, w bardzo obrazowy i przystępny sposób, mianowicie z pogłębioną analizą kart w wersji rider-smith, przez co bardzo łatwo przypomnieć sobie później opisywane historie patrząc na obrazy w tej wersji tarota, polecam

Niesamowicie wartościowa pozycja dla każdego - niezależnie, czy jest się obeznanym z tarotem, czy nie.

Książka napisana łatwym językiem, szybko i przyjemnie się ją czyta. Sama autorka mimo mojego sceptycznego podejścia zainteresowała mnie tematem i wzbudziła sympatię. Jednak jeżeli ktoś chciałby używać znaczenia kart podanego w książce może się zawieść. Autorka odwołuje się do jednej z podstawowych talii i jej interpretacji, która różni się od innych kart oraz często do konkretnych sytuacji, dlatego może stanowić dopełnienie znaczenia kart opisanego w przewodniku dodanego do tarota.

Ciekawe, oparte na doświadczeniu autorki podejście do interpretacji Kart Tarota. Może być to dobra lektura na początek przygody z kartami. Pozwala poznać podstawowe znaczenia kart i posmakować magii tego narzędzia. Na jej podstawie można zdecydować, czy to jest coś, co nas w tym momencie pociąga, czy też nie.

Nie jest to jednak poradnik, po przeczytaniu którego od razu zaczniesz samodzielnie stawiać Karty. Część poświęcona nawet tym najbardziej podstawowym rozkładom kart jest, w moim odczuciu, nie wyczerpuje tematu. Autorka nie odnosi się również do tego jak oddziałują na siebie poszczególne karty.

Książka napisana bardzo przystępnym, jasnym i prostym językiem.

Nie jest to jednak poradnik, po przeczytaniu którego od razu...

Osobiście nie polecałabym tej książki osobą, które szukają swojej pierwszej książki związanej z Tarotem. Może jako druga albo trzecia pozycja do przeczytania. Mimo, że autorka na początku podaje i wyjaśnia rozkłady od których warto zacząć z kartami to przy pomocy tej książki nikt sobie nie poradzi z tymi układami. Autorka w książce często podaje tłumaczenie danej karty tylko w jednej sferze - interpretacja sprawdzi się na przykład tylko przy finansach bądź tylko przy rozkładzie partnerskim. Brakuję w niej uniwersalnych znaczeń ale trzeba zaznaczyć że książka jest zbiorem opinii autorki na temat kart. Pani Cynova opisuje karty nawiązując do różnych anegdot, historii ze swojego życia. Pozycja na półce fajna lecz raczej dla osób, które mają juz jakąś swoją interpretację kart i chcą poznać spojrzenie innej tarocistki. Dałam 7 gwiazdek bo mam wrażenie, że niektóre przytoczone historie i porównania autorka próbuje trochę na siłe przypisać danej karcie. Czasem autorka książki rozpisze się na 4 akapity a wnioski z tych historii są słabe. Książka fajna ale jak pisałam aby poznać spojrzenie drugiej osoby na karty tarota. Ważna rzecz, która może powodować zmieszanie u osób początkujących: naczytałam się z innych źródeł dużo o tym, aby miejsce z kartami było czyste, spokojne, aby nikt nam nie przeszkadzał aby móc się skupić na kartach, aby nie być rozpraszanym natomiast w książce "Tarot przy kuchennym stole" autorka opowiada jak to stawiała tarota w barze czy na imprezach i mimo, że mówiła o bhp tarota to wcale nie negowała takich miejsc, także jak sama mówi ona chętnie umawia się na czytanie w miejscach publicznych. Osobiście uważam, że ona po 20 latach praktyki może czuć się dobrze w hałasie ale jeśli ktoś zaczyna swoją podróż z kartami to uważam, że może to przysporzyć problemów przy odczytywaniu lub też fakt że w około mogą znajdować się osoby które będą wpływać na te karty.

Książka napisana bardzo przystępnym językiem i swobodnym stylem, dzięki czemu jest łatwa w odbiorze. Nauka trwa przez całą książkę, gdyż nie ma w niej podziału na część teoretyczną i praktyczną. Praca z tarotem ma być przyjemnością a nie mozolnym wklepywaniem znaczeń z różnych poradników. Autorka preferuje zbieranie indywidualnych spostrzeżeń, odczuć i skojarzeń z daną kartą. Przekazuje proste techniki pracy z tarotem, które są owocem jej doświadczeń ale zachęca też do szukania własnych ścieżek. Przekonuje, że nic nie zastąpi własnych poszukiwań i ćwiczeń z tarotem. Możemy przeczytać wiele książek na ten temat czy odwiedzić każdą stronę w Internecie poświęconą tarotowi, ale nikt nie nauczy nas wróżyć. Wiedza to jedynie podstawa, na której budujemy swoją tarotową drogę zbierając doświadczenia, zdobywając informacje bazując na intuicji i systematycznej pracy.

Moja recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2019/08/483-tarot-przy-kuchennym-stole.html

Na półkach: , , , , , ,

całość opinii na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

Ci, którzy choć trochę mnie znają, doskonale wiedzą, że to, co magiczne niesamowicie mnie fascynuje. Przyznam, że sporo już czytałam na temat tarota, stawiania kart i ich interpretacji, a jednak nigdy dotąd nie trafiłam na książkę, która w tak lekki, swobodny i zabawny sposób poprowadziłaby mnie przez powyższe zagadnienia.

„Możesz przeczytać tysiąc książek, wejść na każdą stronę internetową poświęconą tarotowi, a i tak nie dowiesz się jednego: jak ty wróżysz z kart. Każdy wróży inaczej. To sprawa indywidualna.”

Książka jest podzielona na rozdziały, które w kolejności wskażą czytelnikom, w jaki sposób przygotować się do stawiania tarota, a także jak interpretować karty. Wszystko to ujęte zostało w bardzo przystępnym żargonie, który nawet dla laika jest w pełni zrozumiały.

Melissa Cynova obala kilka mitów między innymi dotyczących „oczyszczania” kart i „naładowania” ich dobrą energią. Uczy nas od samych podstaw, wywołując niejednokrotnie uśmiech na twarzy, przez co tarot wydaje się mniej przerażający dla początkujących. Na początku autorka wskazuje, że najważniejsze jest dobranie odpowiedniej talii dla siebie.[...]

całość opinii na https://niegrzecznerecenzje.blogspot.com

• Ezoteryka
  • Wydawnictwo Kobiece
  • 52 KSIĄŻKI - 2022

Dodaj cytat z książki Tarot przy kuchennym stole