Srebrne oczy

Okładka książki Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andrea Waggener
Bobbiedoty. Finał Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Five Nights at Freddys. Pięć koszmarnych nocy. Oficjalna książka filmowa Scott Cawthon, Andrea Waggener
Five Nights at... Scott Cawthon, Andr...
Okładka książki Submechanofobia Scott Cawthon, Kelly Parra, Andrea Waggener
Submechanofobia Scott Cawthon, Kell...

Książka była super zwłaszcza że jestem fanką gry FNAF. Ogółem horrory to nie są moje klimaty ale cieszę się że mogłam sprawdzić inny rodzaj książek. Było dużo fajnych dreszczyków emocji i napięcia przez co dość mocno wczułam się w akcje. Nie spodziewałam się że można się wystraszyć czytając. moim zdaniem 8\10 to idealna ocena. Zdaje się że niedługo znowu wrócę do Freddy'ego.

Jest to moje pierwsze zetknięcie z Fnafem i śmiało przyznać mogę, że pokochałem tę książkę. Ciągła akcja, która dzieje się tutaj bez przerwy jest naprawdę wciągająca. 🤩 W każdym rozdziale jej mnóstwo!! Nie pozwoli ona na nudę podczas czytania. Mnóstwo informacji, duża ilość pytań. Czytając, nie da się po prostu nie tworzyć teorii na temat bohaterów, czy wydarzeń. Rozmyślanie o tym wszystkim przychodzi naturalnie. 😫

Przeczytałem tę książkę całkiem przypadkiem. Nie sądziłem, że może mi się spodobać aż tak bardzo. 🥺 Nie kojarzę innej, która równie mocno pobudziła moje myśli do tak dogłębnego analizowania nawet najmniejszych szczegółów.. 🤯

Zaczęłam czytać jak tylko obejrzałam film, czyli październik? Listopad? Skończyłam teraz (uff, w końcu) i była... okej. Jak ktoś jest wielkim fanem gier FNAF, to przeczyta. Ja jestem w sumie takim pół na pół, więc z ciekawości sięgnęłam. Tylko tyle i aż tyle. Jeśli chcecie umilić sobie czas książką to myślę, że są lepsze.

Zmęczyła mnie.

Zmęczyła mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka bardzo fajna dla fana FNAFa. Historia nie jest zgodna z tym, co widać w grach, ale nie przeszkadza to za bardzo. Każdy gracz od razu rozpozna animatroniki i pizzerie Fazzbeara, ale w książce przedstawione zostały zupełnie inne postacie. Czasami w fabule można się zgubić, postacie podejmują nieprzemyślane decyzje a sama książka z samego początku aż tak nie wciąga, ale po przeczytaniu całej mogę z pewnością powiedzieć, że warto po tą książkę sięgnąć i zdecydowanie będę czytać pozostałe dwie części tej trylogii.

nie dałam rady doczytać do końca, skończyłam na 238 stronie i uważam że w tej książce nic się nie dzieje, ciągle jest poruszany ten sam wątek domu głównej bohaterki i wg mnie strata czasu niedość że główna bohterka jest głupia i nieodpowiedzialna to jeszcze fabuła to typowe kino klasy c i skok na kase

Pierwsza część trylogii ze świata FNAF. Opisuje ona dzieje pewnej dziewczyny, która kilka lat wcześniej straciła jednego z przyjaciół. Wróciła teraz do miasteczka i wraz z resztą znajomych zdecydowała się wejść do opuszczonej Fabryki Pizzy w której zdarzyłą się tragedia.
Co tam znajdą? Kto mieszka w starej pizzeri?
Seria ta jest znakomitym wprowadzeniem do horrorów dla młodszej młodzieży. Daję 10/10 gdyż po prostu uwielbiam tą książkę. W żadnej aż tak się nie zatopiłam jak w tej oraz w dwóch pozostałych częściach trylogii. Polecam zarówno tym, którzy znają grę jak i tym, którzy po raz pierwszy mają styczność ze światem FNAF

Co tam znajdą? Kto mieszka w starej pizzeri?
Seria ta jest znakomitym wprowadzeniem do horrorów dla...

Srebrne oczy (i ogólnie cała trylogia) to jedne z moich ulubionych książek. Jako osoba, która od lat interesowała się fabułą gier FNAF postanowiłam po nie ściągnąć i absolutnie się nie zawiodłam. Uważam, że historia ta jest naprawdę intrygująca, trzyma w napięciu, jest ogólnie dobrze napisana. Bohaterów można szybko polubić, przeżywać wraz z nimi każde wydarzenie. Chociaż teoretycznie jest to horror, cała historia nie wydaje się aż tak przerażająca, jednak są momenty, w których można odczuć dyskomfort, niepokój czy lekki stres. Wszystko ciekawie się łączy, dużo się dzieje, a przy tym jest ciekawie opisane. Na koniec pragnę dodać, że uważam, iż nawet dla kogoś, kto nigdy nie był fanem gier może to być porywająca lektura, po którą warto sięgnąć :))

To w sumie bardziej literatura młodzieżowa o nastolatkach, a nie jakiś straszny horror.
Dziwna to była książka, zaprawdę powiadam wam. Jakieś krwiożercze maskotki, po pięćdziesięciu stronach chciałem już dobrnąć do końca.
Kompletnie nie wiem jak to się stało, że sobie dodałem tę pozycję do przeczytania. Z mojego widzenia to totalna strata czasu.

Świetna książka!

Trzyma w napięciu, momentami jest przerażająca, czytając ją zastanawiałam się nad pewnymi rzeczami, główkowałam. Czasem może też miałam mindfuck'a. Związała mnie z jej bohaterami i bałam się, że coś im się stanie. Polecam ją przeczytać, szczególnie osobom, które lubią gry komputerowe i serię FNaF i które lubią horrory. Uważam, że jest to dobra książka. Daję jej 10/10.

Ale UWAGA, NIE dla osób BARDZO WRAŻLIWYCH na KREW!

Świetna książka!

• Horror