The 5 AM Club: Own Your Morning. Elevate Your Life

poradniki
HarperCollins
2018-12-04
2018-12-04

"Klub 5 rano" to inspirująca opowieść o transformacji poprzez wczesne wstawanie. Autor nie tylko przekonuje do zmiany nawyków, ale także przedstawia praktyczne strategie osiągania celów. Mimo że nie każdy może zidentyfikować się z koncepcją wstawania o piątej rano, to wartościowe rady dotyczące organizacji czasu i skupienia z pewnością znajdą zastosowanie w życiu czytelnika. Książka skłania do refleksji nad własnymi priorytetami i motywuje do działania.

Klub 5 rano chyba nie za bardzo mnie do siebie przekonał. Za dużo dziwnych historii a za mało poradnika w poradniku.

Ciekawa książka, niesie w sobie wiele wartościowych treści, jednak myślę że nie dla każdego. Sowa będzie sową i może nie ma co na siłę z tym walczyć :)

Super książka, bardzo ciekawa, dowiedziałam się z niej wiele potrzebnych rzeczy do wstawania o 5. Polecam!!

Próbowałam kiedyś przeczytać inną książkę tego autora (Mnicha, który sprzedał swoje Ferrari),ale nie przebrnęłam przez przerysowany język i wyidealizowany styl... Tu też podobnie. I te motyle i gołębie przelatujące ciągle w strategicznych momentach.... Masakra... Ale zdecydowałam się skończyć z ciekawości samej metody. Powiem szczerze, że w końcu wyciągnęłam się i nie żałuję. Pomijając ten mega rozentuzjazmowany styl, który jest dla mnie nieco modlący😉, można znaleźć tu dużo inspirujących treści. Sama metoda raczej jeszcze nie dla mnie (małe dzieci, więc nie widzę przestrzeni na taką organizacje dnia). Natomiast dużo gorzkiej prawdy o byciu "odmieńcem" jeśli chce się więcej i jest się bardziej dbającym i dokładnym oraz o tym, jak stajemy się elektronicznymi zombie. Za przesłanie daje 10, ale trudno się czyta przesłodzone fragmenty, stąd 7.

Zupełnie nie takiej książki się spodziewałam. Myślałam, że to będzie poradnik, a tymczasem jest to powieść z wplecionymi myślami coachingowymi. Zawarte w niej myśli z pewnością są cenne i trafne, ale cały wydźwięk powieści jest bardzo pompatyczny, co mnie zniechęciło do kontynuowania czytania.

Dzięki tej książce utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że brednie coachingowe nie są dla mnie.

Książka o samorozwoju wpleciona w bardzo naiwną historyjkę o odkrywaniu swoich celów przez dwójkę ludzi. Dużo cennych rad i technik rozwojowych, dlatego dałem książce tak wysoką ocenę.

Fabułą książki bardzo prosta, przewidująca i infantylna, ale wiadomo, że nie o fabułę w tej książce chodzi. Nie zmienia to faktu, że dla niektórych może być ona nudząca i zniechęcająca. Ja osobiście jakoś przez to przebrnąłem raz było lepiej, raz gorzej ;)
Po za fabułą bardzo dużo fajnych motywujących sposobów myślenia, cytatów i przykładów.

Gdyby książka była poradnikiem (typowym ze schematami, poradami, może ćwiczeniami) zyskałaby ode mnie więcej gwiazdek. Niestety taka forma nie trafiła do mnie. Autor (lub tłumacz) nie podołał poradnikowi w formie powieści. Dialogi słabe, historia taka sobie... w sumie to dawałam tej książce kilka razy szansę i dobrnęłam do połowy. Dalej nie dam rady.
Zamysł dobry, ale wykonanie bardzo słabe - nie tego oczekiwałam. Wielka szkoda. 😞

Zamysł dobry, ale...

• Rozwój osobisty