Wojna trojańska

1969-01-01
Interart
historia
1995-01-01

Myślałam, że zejdzie mi dłużej, ale Krawczuk napisał to bardzo przejrzyście i płynnie, więc czytało mi się z wielką przyjemnością.

Fajną sprawą jest przeczytać to po lekturze "Iliady" Homera. "Odysei" chyba też - nie wiem, tej nie czytałam.
Wszystkie niejasności, które mi się napatoczyły przy czytaniu Homera zostały rozwiane.

A poza tym, uwielbiam historię starożytną,...

Jedno z wielu opracowań na temat Wojny Trojańskiej. Krawczuk stara się oddzielić mity od faktów powołując się na "Iliadę"i "Odyseję", "Poetykę" Arystotelesa, "Dzieje" Herodota. Konfrontuje je z pracami Milmana, Parry,ego i Chadwicka. Próbuje przedstawić nam Grecję doby Wojny Trojańskiej. Opisuje niektóre miasta-państwa, ówczesną geografię i ustrój polityczny.
Książka jest...

Na półkach: , , , , , ,

Mit trojański stanowi jedną z najważniejszych opowieści kultury antycznej i jako taki budził od zawsze zainteresowanie wielu dyscyplin naukowych. Krawczuk w "Wojnie trojańskiej" podchodzi do tej tematyki właśnie z takiej interdyscyplinarnej perspektywy. Wprawdzie opiera się przede wszystkim o tekst "Iliady", ale w swojej opowieści sięga też do innych utworów cyklu...

Historia wojny trojańskiej i odkryć archeologicznych opisana przez profesora Krawczuka. Po prostu, pozycja obowiązkowa. I to by było na tyle.

• Historia
  • Historyczne
  • Moja biblioteczka
  • Historia starożytna
  • historia

Dodaj cytat z książki Wojna trojańska