Hra o trůny

George R.R. Martin Wydawnictwo: ARGO Cykl: Pieśń Lodu i Ognia (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
czeski
ARGO
Pieśń Lodu i Ognia (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
czeski

Opinie [2 444]

Książka Georga R. R. Martina, pt. „Gra o Tron” jest to pierwsza część sagi „Pieśni Lodu i Ognia”. Powieść wielowątkowa, która rozgrywa się na kilku płaszczyznach. Dotyczy głównie rodu Starków, zwłaszcza Eddarda (staje się on Namiestnikiem). Poznajemy również jego syna, notabene nieślubnego, który ma przywdziać czarne szaty i służyć w Nocnej Straży. Ukazane są również losy...

Jest to moja pierwsza styczność z tak rozbudowaną fantastyką. Pierwsze 100 stron książki nie rozumiem. Ciężko odnalezć się w akcji, bohaterach. Książka ma bardzo wysoki próg wejścia.
Im dalej tym lepiej, ciekawe zestawienie bohaterów oraz nietuzinkowa fabuła. Na razie odpocznę od kolejnych części, ponieważ ta wymęczyła mnie lecz na pewno dokończę serie.

Jaka to jest świetna, dopracowana fantastyka... po prostu.

Oczywiście nie było to moje pierwsze przeczytanie - znam, i kocham tę serię od lat, i od lat czekam na jej zakończenie 😂 tym bardziej jestem szczęśliwa mogąc powiedziec, że pierwszy tom się nie starzeje - jest wspaniałym, inteligentnym i dobrze przemyslanym wstępem do wspaniałej opowieści.

Książkę zaczęłam czytać dopiero po obejrzeniu serialu, przy czym dla mnie osobiście pomogło to w zobrazowaniu całej historii. Prócz małych detali, serial nie odbiega od książki, która według mnie jest napisana znakomicie. Wszystkie opisy, dialogi, cała fabuła jest na tak wysokim poziomie, że nic tylko czapki z głów dla Martina. Każdy rozdział przypisany jest do postaci,...

Wciaga, i to bardzo. Przyznaje, ze jako pierwszy obejrzalem serial, dopiero potem ksiazka. Pomoglo mi to jednak wizualizowac sobie tok wydarzen z ksiazki w trakcie czytania. Martin stowrzyl cudo, ktoremu nikt nie moze sie oprzec jak juz zacznie czytac.

Każda książka jest pokarmem dla naszej wyobraźni.
Ta pozycja to swoiste tornado dla umysłu czytelnika.

Zgadzam się z innymi, że styl pierwszej części nie jest najlepszy. Gdyby to było moje pierwsze zetknięcie z serią - nie kontynuowałabym. Na szczęście pierwszy był serial, więc dam szansę kolejnej części

Ponad 800 stron, ale było warto. Niech sam fakt, że bez trudów przebrnąłem przez tak opasły tom, świadczy o jakości lektury.

Jedna z lepszych książek jakie czytałem. Pomimo umiejscowienia akcji w czasie pseudośrednioweicza to akcja nie dotyczy tylko wojny, ale też relacji między ludzkich społeczności lokalnej jak i postawy ludzkich, które można nawet odnieść do współczesności. Niektóre powiedzenia z książki funkcjonują w życiu codziennym.

47 718
    14 922