Wydział 7. Żywa woda

Okładka książki Wydział 7. Żywa woda Arkadiusz Klimek, Tomasz Kontny
Okładka książki Wydział 7. Żywa woda
Arkadiusz KlimekTomasz Kontny Wydawnictwo: Ongrys Cykl: Wydział 7 (tom 3) komiksy
32 str. 32 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Wydział 7 (tom 3)
Wydawnictwo:
Ongrys
Data wydania:
2019-05-15
Data 1. wyd. pol.:
2019-05-15
Liczba stron:
32
Czas czytania
32 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365803498
Tagi:
fantastyka chemikalia wrocław
Średnia ocen

6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Wydział 7. Helena (zeszyt specjalny) Arkadiusz Klimek, Tomasz Kontny, Grzegorz Pawlak
Ocena 6,5
Wydział 7. Hel... Arkadiusz Klimek, T...
Okładka książki KKK - 25 - Antologia. Krewni i znajomi KKKrólika Robert Adler, Maciej Andrysiak, Igor Baranko, Jarosław Bieda, Krzysztof Budziejewski, Nikodem Cabala, Emil Cegielski, Chris Chalik, Olgierd Olaf Ciszak, Aleksandra Czubek-Spanowicz, Sławomir Daniec, Marta Falkowska, Mietek Fijał, Wojciech Franzblau, Michał Gałek, Paweł Garwol, Tomasz Gawroński, Rafał Gosieniecki, Piotr Hołod, Tomasz Hopkowicz, Minamoto Igaru, Marcin Jabłoński, Michał Jankowski, Michał Janusik, Grzegorz Janusz, Maciej Jasiński, Tomasz Jędrzejowski, Tomasz Kaczkowski, Karol Kalinowski, Joanna Karpowicz, Zbigniew Kasprzak, Arkadiusz Klimek, Mateusz Kołek, Tomasz Kołodziejczak, Jan Korczyński, Krzysztof Korzeniak, Piotr Kowalski (scenarzysta komiksowy), Tomasz Krasnowolski, Anna Krztoń, Maciej Kur, Jerzy Łanuszewski, Mirosław Mańko, Pyteraf Michał, Jacek Michalski, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz, Aleksandra Motyka, Filip Myszkowski, Piotr Nowacki, Marcin Nowakowski, Barbara Okrasa, Krzysztof Ostrowski, Agnieszka Papis, Grzegorz Pawlak, Tomasz Piorunowski, Łukasz Piotrkowicz, Wojciech Prokop, Hubert Ronek, Piotr Rosner, Marcin Rustecki, Rafał Sacha, Antoni Serkowski, Leszek Sewastianowicz, Rafał Skarżycki, Mateusz Skutnik, Jan Sławiński, Michał Śledziński, Kamil Śmiałkowski, Przemysław Surma, Agnieszka Świętek, Dominik Szcześniak, Rafał Szłapa, Benedykt Szneider, Bartosz Sztybor, Jerzy Szyłak, Anna Helena Szymborska, Krzysztof Tkaczyk, Mateusz Tomczyk, Rafał Trejnis, Przemysław Truściński, Marek Turek, Roch Urbaniak, Artur Wabik, Clarence Weatherspoon, Mateusz Wiśniewski, Mariusz Zabdyr, Zalibarek
Ocena 7,3
KKK - 25 - Ant... Robert Adler, Macie...
Okładka książki Peruńska Wataha Arkadiusz Klimek, Bartosz Sztybor
Ocena 3,0
Peruńska Wataha Arkadiusz Klimek, B...
Okładka książki Wiedźmin. Rachunek sumienia Nikodem Cabala, Michał Gałek, Arkadiusz Klimek
Ocena 6,3
Wiedźmin. Rach... Nikodem Cabala, Mic...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Czarny Młot - Tom 1 - Tajna geneza Jeff Lemire, Dean Ormston, Dave Stewart
Ocena 7,5
Czarny Młot - ... Jeff Lemire, Dean O...
Okładka książki Criminal. Tchórz/Lawless Ed Brubaker, Sean Phillips, Val Staples
Ocena 8,1
Criminal. Tchó... Ed Brubaker, Sean P...
Okładka książki Wydział 7. Dobranocka Tomasz Kontny, Piotr Nowacki, Grzegorz Pawlak
Ocena 6,5
Wydział 7. Dob... Tomasz Kontny, Piot...
Okładka książki Batman: Przeklęty Brian Azzarello, Lee Bermejo
Ocena 7,0
Batman: Przeklęty Brian Azzarello, Le...
Okładka książki The Black Monday Murders #2: Waga Tomm Coker, Jonathan Hickman
Ocena 7,5
The Black Mond... Tomm Coker, Jonatha...
Okładka książki Indyjska włóczęga Alain Ayroles, Juanjo Guarnido
Ocena 8,2
Indyjska włóczęga Alain Ayroles, Juan...
Okładka książki Zemsta hrabiego Skarbka. Tom 1 - Złote ręce Grzegorz Rosiński, Yves Sente
Ocena 7,4
Zemsta hrabieg... Grzegorz Rosiński,&...

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
101 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
52
52

Na półkach: ,

Komiksowa podróż trwa w najlepsze, a „Wydział 7.” Staje się mi coraz bliższy. Trzeci zeszyt pod tytułem „Żywa woda” stworzony został przez Tomasza Kontnego (scenariusz),Arkadiusza Klimka (rysunki i kolor),a także Marka Turka (kolor). Jaka przygoda tym razem czeka pracowników wydziału do spraw paranormalnych?

Dominikanin Lange bada magiczne właściwości źródełka położonego w wiosce pod Wrocławiem. Żywa woda ma leczyć wszelkie dolegliwości, uzdrawiać w niespotykany sposób, a mieszkańcy starają się zgłosić całą sprawę Watykanowi – jednak takie miejsce kultu może bardzo nie spodobać się panującej władzy… Pewna cyganka wróży z kart, lecz z jakiegoś powodu ciągle wykłada ten sam układ. Wkrótce zostaje wykurzona przez radzieckich żołnierzy, którzy starają się oczyścić teren z ludzi. W ich bazie wybuchły groźne chemikalia i dostały się one między innymi do uzdrawiającego źródła…

Nie da się za bardzo komentować przedstawionej opowieści w oderwaniu od jej bezpośredniej kontynuacji, jaką jest „Martwa woda”. Postaram się jednak to uczynić na tyle, na ile jest to możliwe. Ciekawie zostaje wprowadzona postać Heleny Kwiatkowskiej (choć w rzeczywistości można ją było krótko zobaczyć już w drugim zeszycie, czyli „Larinae”),intryguje również wątek z przeszłości Ojca Lange. Oprócz tego jednak cały zeszyt stanowi wyłącznie odrobinę dłuższy wstęp do właściwej opowieści. Dużo tu mimo wszystko dialogów, mam wrażenie, że odrobinę więcej niż zwykle i wypadają one dość udanie. Na uznanie zasługuje również wykorzystana groza, której choć nie ma wiele – to udanie buduje początkowy klimat tajemnicy.

Z kwestii odrobinę bardziej negatywnych… nie należę do szczególnych fanów stylu tego konkretnego zeszytu. Miejscami skłania się on do przesadnej symplifikacji bohaterów, za sprawą czego niektóre kadry wyglądają, jak wyjęte z kreskówki, co odrobinę gryzło mi się z poważno-grozowym klimatem. Różnie wyszło też z dynamiką między poszczególnymi kadrami. Atrakcyjnie wypadły na szczęście przedstawione potwory, które, co tu dużo mówić, straszą na tyle, na ile powinny. Bardzo odpowiadała mi kolorystyka – znowu zrobiło się ponuro, ciemno, a nieprzenikniona noc stanowi kanwę niemal całej opowieści. Dodatki tym razem dotyczą głównie TW „Aleksandra”, czyli kryptonimu Heleny Kwiatkowskiej: wspomnę przy tym, że jej końcowy portret prezentuje się po prostu fenomenalnie.

„Żywa woda” stanowi udany wstęp do opowieści, nawet jeśli nie broni się zupełnie jako osobny zeszyt. O ile całkowicie rozumiem podział tej konkretnej historii na pół, o tyle nie mogę go nazwać stuprocentowo dobrym – gdybym trafiła przypadkiem na tę część jako pierwszą, mogłaby ona nie zachęcić mnie do sięgnięcia po pozostałe (a niekiedy zdarzało mi się zacząć czytanie jakiejś serii od środka). W połączeniu z „Martwą wodą” przyznałabym temu modułowi opowieści jakieś 6/10, jednak rozbijając tę ocenę, trzeci zeszyt z serii jako osobny twór zasługuje wyłącznie na 5/10.

Komiksowa podróż trwa w najlepsze, a „Wydział 7.” Staje się mi coraz bliższy. Trzeci zeszyt pod tytułem „Żywa woda” stworzony został przez Tomasza Kontnego (scenariusz),Arkadiusza Klimka (rysunki i kolor),a także Marka Turka (kolor). Jaka przygoda tym razem czeka pracowników wydziału do spraw paranormalnych?

Dominikanin Lange bada magiczne właściwości źródełka...

więcej Pokaż mimo to

avatar
368
338

Na półkach:

Sezon 1 zeszyty 1-5

Najbardziej niezwykłe w Wydziale 7 jest to, że on się po prostu udał. Twórcy chcieli zrobić zeszytową serię z klimatem łączącym archiwum X z prlowskim politycznym sznytem. I to wyszło doskonale! Każdy zeszyt to niestety niewielka, ale bardzo smaczna porcja komiksowej pulpy, która natychmiastowo budzi apetyt na więcej. I to jest jednocześnie największa wada tej serii. Jej tożsamość czasami ją uwiera, bo po prostu gros ludzi po prostu woli dłuższe, bardziej rozbudowane historie. Czy wolałbym kiedyś jeden 5 zeszytowy tomu z całą rozbudowana historią? Oczywiście. Czy cieszę się, ze mamy te zeszyty? Oczywiście.

3 i 4 tom, jako jedna dłuższa historia są zdecydowanie najciekawszym fragmentem "pierwszego sezonu".

Sezon 1 zeszyty 1-5

Najbardziej niezwykłe w Wydziale 7 jest to, że on się po prostu udał. Twórcy chcieli zrobić zeszytową serię z klimatem łączącym archiwum X z prlowskim politycznym sznytem. I to wyszło doskonale! Każdy zeszyt to niestety niewielka, ale bardzo smaczna porcja komiksowej pulpy, która natychmiastowo budzi apetyt na więcej. I to jest jednocześnie największa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
816
116

Na półkach: ,

Trzeci zeszyt i cały czas największym problemem serii jest jej objętość. Czytając ma się wrażenia, jak podczas oglądania trailera filmowego - same skróty. Graficznie powoli coraz lepiej, chociaż momentami zdarzają się obrazki, które wyglądają jak wstępne szkice.

Trzeci zeszyt i cały czas największym problemem serii jest jej objętość. Czytając ma się wrażenia, jak podczas oglądania trailera filmowego - same skróty. Graficznie powoli coraz lepiej, chociaż momentami zdarzają się obrazki, które wyglądają jak wstępne szkice.

Pokaż mimo to

avatar
1264
993

Na półkach: ,

No proszę, czyli jednak da się w ramach "Wydziału 7" zaprezentować coś dłuższego. "Żywa Woda" to pierwsza część dwuzeszytowej (najprawdopodobniej) opowieści. Rozciągnięcie fabuły to dobre rozwiązanie, bo w końcu odpada wrażenie skrótowości, które ciążyło nad serią od początku. Nie powiem, chętnie bym przyjął nawet pięcio-sześciozeszytowy story-arc w ramach tego cyklu. Może kiedyś się doczekam...

Tymczasem w "Żywej Wodzie" w końcu na pierwszy plan wychodzi trzeci z ludzi wchodzących w skład Wydziału 7, duchowny Jakub Lange. Jakkolwiek gra pierwsze skrzypce, to nie został jakoś szczegółowiej rozrysowany - jego motywacje są na razie dość mgliste. Trochę mnie to rozczarowuje, bo ksiądz wchodzący w skład tajnej jednostki służb PRL to temat nader interesujący. Mam nadzieję, że twórcy wrócą do tego w którymś z kolejnych zeszytów.

Wizualnie jest ok, nie tak dobrze jak poprzednio, ale i tak miło dla oka, a najlepiej wypadają (nieliczne) kadry w konwencji horroru.

W trzecim zeszycie "Wydział 7" jest odrobinę słabszy niż w dwójce, ale wydaje się, że poziom stabilizuje się w okolicach oceny "dobry". To dobrze.

No proszę, czyli jednak da się w ramach "Wydziału 7" zaprezentować coś dłuższego. "Żywa Woda" to pierwsza część dwuzeszytowej (najprawdopodobniej) opowieści. Rozciągnięcie fabuły to dobre rozwiązanie, bo w końcu odpada wrażenie skrótowości, które ciążyło nad serią od początku. Nie powiem, chętnie bym przyjął nawet pięcio-sześciozeszytowy story-arc w ramach tego cyklu. Może...

więcej Pokaż mimo to

avatar
739
477

Na półkach:

I w końcu doczekałem się dłuższej historii związanej z działalnością Wydziału 7. Sprawa została rozbita na dwa tomy - początek poznamy w "Żywej wodzie", a jej dalszy ciąg w tomie "Marta woda". Po "Larinae" poprzeczka powędrowała w górę, ale trzecim zeszytem Tomasz Kontny sprawujący pieczę nad tą serią udowodnił, że "Wydział 7" to aktualnie najlepsza nowa seria zeszytowa ukazująca się w Polsce. Warstwa graficzna jest na wysokim poziomie i naprawdę ciężko się tutaj do czegokoliwek przyczepić...no może do tego, że jednak historie mogłyby być przynajmniej trochę dłuższe.

I w końcu doczekałem się dłuższej historii związanej z działalnością Wydziału 7. Sprawa została rozbita na dwa tomy - początek poznamy w "Żywej wodzie", a jej dalszy ciąg w tomie "Marta woda". Po "Larinae" poprzeczka powędrowała w górę, ale trzecim zeszytem Tomasz Kontny sprawujący pieczę nad tą serią udowodnił, że "Wydział 7" to aktualnie najlepsza nowa seria zeszytowa...

więcej Pokaż mimo to

avatar
346
344

Na półkach:

Marek Turek, współpomysłodawca Wydziału 7 (drugim jest Tomasz Kontny),w jednej ze swych wypowiedzi sugerował, że komiks można uznać za duchowego spadkobiercę Kapitana Żbika. Określenie duchowego ma tu zresztą podwójne znaczenie – po pierwsze, Wydział 7 faktycznie przypomina kultowe zeszyty, a po drugie pracownicy owej jednostki mierzą się z nadnaturalnymi sprawami.

Ciekawy jest także model publikacji przyjęty przez wydawnictwo Ongrys. Kolejne części ukazywały się bowiem co trzy miesiące. Aby utrzymać takie tempo, do prac nad kolejnymi zeszytami zaangażowano różnych ilustratorów: Grzegorza Pawlaka, Arkadiusza Klimka, Roberta H. Adlera i Piotra Nowackiego, których od strony kolorystycznej wsparł wspomniany już Marek Turek.

Operacja Totenkopf, otwierająca serię, opowiada o losach członków tytułowego Wydziału 7, specjalnej jednostki sformowanej w czasach PRL-u. Krótko pisząc, oddział miał się zająć cichym niwelowaniem różnorakich zagrożeń o nadnaturalnym charakterze. Oczywiście w przypadku wpadki władza ludowa nie miała zamiaru wspierać podwładnych. Na czele ekipy stanął major Dobrowolski, funkcjonariusz SB. Zespół uzupełnili młody chorąży o niejasnej przeszłości, czyli Szymon Wilk oraz dominikanin Jakub Lange, o którym także na początku wiemy bardzo niewiele.

Wydział 7 postanowiliśmy zrecenzować zbiorczo, całość znajdziecie na Wypowiemsie.pl: http://wypowiemsie.pl/recenzja-wydzial-7-1-5/

Marek Turek, współpomysłodawca Wydziału 7 (drugim jest Tomasz Kontny),w jednej ze swych wypowiedzi sugerował, że komiks można uznać za duchowego spadkobiercę Kapitana Żbika. Określenie duchowego ma tu zresztą podwójne znaczenie – po pierwsze, Wydział 7 faktycznie przypomina kultowe zeszyty, a po drugie pracownicy owej jednostki mierzą się z nadnaturalnymi...

więcej Pokaż mimo to

avatar
367
112

Na półkach: ,

Kolejny dobry zeszyt z serii, czekam na więcej.

Kolejny dobry zeszyt z serii, czekam na więcej.

Pokaż mimo to

avatar
2077
1634

Na półkach: ,

Kryminał + rodzime fantasy + dobra kreska komiksowa i... i atrakcyjna kobieta czyli same dobre "rzeczy". Polecam.

Kryminał + rodzime fantasy + dobra kreska komiksowa i... i atrakcyjna kobieta czyli same dobre "rzeczy". Polecam.

Pokaż mimo to

avatar
52
52

Na półkach:

Kolejny numer wydziału 7 i kolejna bardzo dobra historia. Nowa bohaterka bardzo interesująca, Opowieść wydaje się niezłym wstępem do nowego, większego "czegoś". Zobaczymy co przyniesie zeszyt 4.

Kolejny numer wydziału 7 i kolejna bardzo dobra historia. Nowa bohaterka bardzo interesująca, Opowieść wydaje się niezłym wstępem do nowego, większego "czegoś". Zobaczymy co przyniesie zeszyt 4.

Pokaż mimo to

avatar
721
658

Na półkach: ,

https://salomonik.eu/blog/przeczytane/3205-wydzial-7-pakiet-1-6

https://salomonik.eu/blog/przeczytane/3205-wydzial-7-pakiet-1-6

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    116
  • Posiadam
    40
  • Komiksy
    20
  • Chcę przeczytać
    10
  • Komiks
    8
  • 2023
    5
  • Komiksy
    4
  • 2021
    3
  • 2020
    2
  • Komiksy 2023
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wydział 7. Żywa woda


Podobne książki

Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Cyberpunk 2077. Blackout Roberto Ricci, Bartosz Sztybor
Ocena 6,7
Cyberpunk 2077... Roberto Ricci, Bart...
Okładka książki Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna Niemczyk
Ocena 7,0
Wasp. Małe światy Al Ewing, Katarzyna...

Przeczytaj także