Baśń o dębowym sercu

Okładka książki Baśń o dębowym sercu
Artur Jasiński Wydawnictwo: Psychoskok bajki
2019-06-07
50 min.
9788381194983
bajka dla dzieci

Moje dzieciństwo zdecydowanie smakuje lodami 🍦 azzurro z lodziarni rodziców. Pachnie tytoniowym dymem🚬 i perfumami Opium, których używała mama. W dotyku jest gładkie, a jednocześnie chropowate jak głową taty🧑‍🦲, w końcu był moim łysaczkiem (choć ponoć ten dziecięcy pseudonim bardzo go irytował). Czas odmierza w nim bicie zegara⏲️ w domu dziadków, a wracając do innych...

Śliczna opowiastka dla dzieci. Uczy uważnego słuchania, wiary we własne siły i skłania dzieci do rozważań, czy dobro opłaca się i jak uciekać od zła. Historia pobudza wyobraźnię dziecka . Polecam :)

Kupiłam tę książkę wnukom na gwiazdkę, ale sama przeczytałam jednym tchem. Uwielbiam i tęsknię za takimi opowieściami. Piękna, wzruszająca, ciekawa i swoim przesłaniem bardzo pouczająca baśń. Wnuki były zachwycone.
Gorąco polecam.

Tak! To małe Arcydzieło tych czasów, w których już mało kto pamięta o klasycznych baśniach. Książka napisana bardzo przystępnym językiem, z myślą o najmłodszych. Nie straszy :), a uczy, bawi i wzrusza zarówno dzieci i dorosłych.
Nasze były zachwycone (7 i 12 lat). Piękne ilustracje. Bardzo polecam! Książka jest Wyjątkowa!

Książka bardzo wtórna. Autor wziąl kilka znanych baśni, trochę pozmieniał bohaterów, miejsca, narrację i za pomocą schematów stworzyl swoją baśń. Czyta się ją i człowiek się zastanawia, gdzie już to słyszał. Zero własnej inwencji, polotu, takiego smaczku autorskiego. Przeczytać raz można, ale kupić nie warto. Plus za ilustracje.

Polecam tę baśn. Bardzo cieszę sie, że możemy pochwalić sie wspolczesnie napisana basnia, o ponadczasowym wymiarze. Zarówno mi jak i dzieciom podobała sie opowieść o dzielnym chlopcu.

1926

Prosta, ale urocza baśń, okraszona pięknymi ilustracjami i morałem, który powinny wziąć sobie do serca nie tylko najmłodsi czytelnicy!

POLECAM, króciutka opowieść, ale bardzo świadoma:)

Serca mają nie tylko ludzie.

Piękna baśń przypominająca o tym co dobre i ważne. Choć jest ona dosyć krótka, to jednak daje do myślenia oraz skłania do zastanowienia się nad naturą dobra i zła. Z kolei w najprostszej sferze odbioru jest to po prostu ładna bajka, idealna do czytania dzieciom na dobranoc :)

W pewnej wsi przez szereg lat wszystko było dobrze; ludziom się...

Piękna, wypełniona wielką przygodą i ciepłymi emocja, a do tego także niosącą wspaniałą lekcję życia, baśń... - oto kwintesencja dziecięcej literatury, która zachwycała i wciąż zachwyca czytelników na całym świecie. W ten nurt wpisuje się idealnie debiutancka książka Artura Jasińskiego pt. "Baśń o dębowym sercu", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Psychoskok. Poznajmy...

Książeczkę przeczytałam tzw. „jednym tchem“, gdyż napisana została bardzo łatwym w odbiorze, działającym na wyobraźnię językiem. Autor nie rozwija nadmiernie warstwy opisowej lecz skupia się na akcji i poszczególnych wątkach. Bajka ma klasyczną formę opartą na charakterystycznych elementach dla tego gatunku literackiego i, jak każda bajka, niesie przesłania, które ważne są...

• K. Literatura dziecięca, młodzieżowa
  • Literatura dziecięca
  • Nie ma w bibliotece
  • Książeczki dzieciaków - przeczytane
  • Wypożyczyć z Biblioteki
  • Współpraca

Dodaj cytat z książki Baśń o dębowym sercu