Zawsze razem, Tom I

Ilona Giemza Wydawnictwo: Rozpisani.pl literatura obyczajowa, romans
Rozpisani.pl
2019-01-01
2019-01-01

Jestem pod ogromnym wrażeniem debiutu autorki. Spodziewałam się schematu New Adult powielanego przez kolejnych autorów. Lektura była dla mnie miłym zaskoczeniem. Wciąga bez reszty i nie da się od niej oderwać. Z niecierpliwością oczekuję na drugi tom !

Po pierwszych stronach pomyślałam sobie - to raczej nie jest powieść dla mnie, bo nastoletnie problemy już dawno za mną, nie są dla mnie czymś interesującym, ale nie należę do czytelników, którzy łatwo się poddają, więc leciałam dalej. Sposób prowadzenia fabuły, czyli mieszanie przeszłości z teraźniejszością okazał się bardzo dobrym zabiegiem, bo z każdą stroną coraz bardziej ciekawiło mnie co spowodowało traumę głównej bohaterki. Po ukazaniu prawdy kolejne pozytywne zaskoczenie - akcja nie zwolniła, wręcz odwrotnie.
Problem w tym, że nie polubiłam Gabrysi, mimo swoich przeżyć i czasu, który upłynął pozostała taka infantylna...
Nie mogę napisać, że było zbyt dużo romansu w romansie, ale chyba mogę napisać, że nie do końca był to romantyzm w moim stylu, choć była jedna rzecz, która w fabule bardzo mi przypasowała względem tych relacji damsko-meskich, nie chce spojlerowac, więc nie napisze jaka. Końcówki nie rozgryzłam, ale chciałabym wiedzieć co dalej, chętnie sięgnęłabym po drugi tom.
Autorka niewątpliwie ma umiejętności, jak na debiutancka powieść jest bardzo dobrze i obiecująco. Dziękuję za możliwość przeczytania. Szczerze życzę powodzenia w rozwijaniu swojej pasji i kariery.

Opowieść niezwykle emocjonująca, pełna dobrych momentów i zaskakujących zwrotów akcji. Opowiada historię dziewczyny, którą przed laty spotkało coś bardzo złego. Coś, co na 5 lat odcięło ją od świata zewnętrznego. Gabrysia musi na nowo nauczyć się żyć w społeczeństwie, wśród dobrych i złych ludzi. Musi pokonać swoje lęki i słabości, oraz zacząć na nowo ufać. Powracające do niej wspomnienia, krok po kroku odkrywają tejemnice przeszłości. Konstrukcja książki jest fantastyczna. Przeszłość w czasie teraźniejszym buduje niesamowite napięcie.❤

2055

"Zawsze razem” to książka, która była dla mnie wielką niewiadomą. Opis wydał się intrygujący i miałam nadzieję, że będzie zwiastunem dobrej pozycji. Tak też się stało. Książka okazała wciągającą lekturą, po którą sięgałam w każdej wolnej chwili.

Akcja toczy się dwutorowo – teraz i przedtem. „Przedtem” oznacza czas pięć lat wstecz i długo nie wiemy co się wówczas wydarzyło, a wiemy jedynie, że nie było to nic dobrego. Przez znaczną część książki, naprzemiennie - raz poznajemy kawałek z przeszłości głównej bohaterki, Gabrysi, a zaraz śledzimy bieżące wydarzenia. Muszę przyznać, że na ogół nie przepadam za tak prowadzoną fabułą, jednak w tym przypadku bardzo dobrze się to sprawdziło. Ma tu znaczenie fakt, że autorka świetnie dawkuje emocje. Krok po kroku odkrywa karty przeszłości, aby w odpowiednim momencie wyjawić nam wszystkie tajemnice. Tak przynajmniej nam się wydaje do momentu, w którym wychodzą na jaw kolejne sekrety, a sytuacja poważnie się komplikuje. Książka jest pełna zaskakujących zwrotów akcji, dzięki czemu autorka utrzymuje stałe zainteresowanie lekturą.

Wątek romantyczny jest świetnie nakreślony. Zarówno teraz, jak i przedtem nasza bohaterka ma szczęście przekonać się co znaczy kochać i być kochaną. Podoba mi się podejście autorki do tej kwestii. Skupia się na uczuciach, a oszczędza nam scen łóżkowych, które często są sztucznym wypełnieniem treści. W tym przypadku nie jest to konieczne, bo fabuła obfituje w wiele ciekawych wątków.

Książka przypadła mi do gustu. Z przyjemnością sięgnę po kolejną część. Szczerze polecam tę pozycję, a autorce życzę powodzenia i wierzę, że kolejne owoce jej pracy będą przynajmniej tak dobre jak „Zawsze razem”.

Książka, która jest jednocześnie smutna ale też i przyjemna. Książka, która pokazuje że w życiu raz jest dobrze a raz źle ale każdy w końcu odnajdzie swe szczęście.

Gabrysia jest bez wątpienia postacią bardzo złożoną. Jest taką istotą, która pokazuje że można się pozbierać nawet z największej tragedii.
Wiemy że coś się stało. Coś na tyle strasznego że dziewczyna traci grunt pod nogami i na 5 lat swego życia trafia do szpitala psychiatrycznego.

W końcu,z pomocą swego wuja, dostaję od życia drugą szansę. Czy ją wykorzysta? Czy nauczy się na nowo żyć i funkcjonować w "nowym" świecie ? W świecie w którym już do końca będą jej towarzyszyć blizny które będą miały za zadanie przypominać jej o tym co utraciła bezpowrotnie?

Taka zwyczajna książka można by pomyśleć a tyle motywów w niej ukrytych.
Nastoletnia miłość, problemy z rodzicami, trauma jak i lęki, okropne czyny, złamane serca.

To książka o nas - ludziach. O tym co w nas najpiękniejsze ale również o tym co w nas najbrzydsze, najbardziej haniebne.

Warto dać sobie czas, odchorować coś by następnie ruszyć przed siebie i dać szansę życiu i sobie. Bo każdy z nas zasługuje na happy end.

Bardzo dziękuję autorce za możliwość przeczytania jej książki. Osobiście czekam na więcej. Nie będę ukrywać że ostatni fragment bardzo mnie zaciekawił i dał do myślenia.

Wiemy że coś się stało. Coś na tyle strasznego że dziewczyna traci...

• 2019 - Rok w książkach 💞💕
  • Poszukuję