Morelowe drzewo

Bardzo fajna książka, polecam serdecznie

Bardzo fajna książka, polecam serdecznie

2028

Pierwsze spotkanie z gruzińską autorką zaliczam do wybitnie udanych. Wzruszające perypetie Mariny, fryzjerki, która wiele wycierpiała i utraciłą ukochaną osobę, czyli Włądika. Tłem jest tutaj wojna w Czeczenii. Marina wyróżnia się sercem otwartym na Boga i z pokorą przyjmuje doświadczenia, jakie On jej zsyła.
Dziewczyna ma wsparcie w Oldze, aż poznaje Eugeniusza i bez pamięci się w nim zakochuje. Tylko że na tyle wczęsnie odkrywa jego zdradę i podwójne zycie, by nie zmarnować najlepszych lat. Nie ma oparcia w rodzinie, bo wywodzi się z domu dziecka. W trudnych chwilach gdy zawiodłą sie na Eugeniuszu mimo wszystko chce go czuć przy sobie. Jego zona Nina to podstępna manipulantka. Wedle mojej oceny, rozmyślnie zaszła z nim- przyzwoitym człowiekeim w ciąże, a potem omotała go. Nie cofnęła się przed szantażem emocjonalnym. W jałowym małżeństwie ŻENIA cuje się osaczony, cierpi b z milości do mariny. Kobieta szuka pociechy w religii. dużo w tej pwoieści jest proroczych snów, wizji, wewnętrznej walki, a dusza Mariny jest w kiepskiej kondycji. Nie przeczę, że z biegiem fabuły te wtręty o uzdrawiającej sile Bożej miłości ktroche odbierały mi radość z lektury. Książka jest napisana obrazowym, eleganckim językiem, fabuła wciąga, ale jest to typowa powieśc z morałem, z przesłaniem. Wydarzenia w życiu Mariny uczą ją pokory, do otworzenia się na Boga dorasta też Eugeniusz. Niektóre epizody czy spotykane po drodze osoby też zbliżają naszych bohaterów do prawdy objawionej. Na szczęście mimo prób, na jakie wystawione są ich uczucia, mimo chorującej na alkoholizm żony Eugeniusza, komplikacji, następuje długo wyczekiwany happy end.
Wątki rachunku sumienia, pojednania z Bogiem i odkupienia win, cechy dobrej modlitwy, duchowe przesłąnie powieści mimo wszystko wskazują na opanowanie warszatu pisarskiego autorki i z radością poznam kolejne jej dzieła.

Dziewczyna ma wsparcie w Oldze, aż poznaje Eugeniusza i bez...

• Nowości 2019
  • Powieść
  • Mam papierowe

Dodaj cytat z książki Morelowe drzewo