Made it in Taiwan, czyli rowerem przez ojczyznę rowerów

Artur Gorzelak Wydawnictwo: Artur Gorzelak literatura podróżnicza
Artur Gorzelak
Tajwan Japonia Fudżi rower Tajpej Taipei Daleki Wschód Azja Wschodnia podróże literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
2019-05-18

Kto mógł przypuszczać, że wybór Joe Bidena spowoduje napisanie notki o książce- reportażu, książce- mini przewodniku po Tajwanie. Tajwan odległy kraj pracowitych ludzi jest cichym bohaterem świata potrzebującego produktów zaawansowanej technologii informatycznej. Albo inaczej - jest miejscem, gdzie jak w soczewce skupiają się globalne problemy- poszukiwanie tożsamości,...

Bardzo fajna opowieść! brak książek w języku polskim o Tajwanie. Ta pozycja świetnie uzupełnia tą lukę. Jak tylko minie całe zamieszenie wirusowe zaplanuję podobną wyprawę. Spory plus za elementy przewodnika w książce!

Bardzo słaba książka. Tajwan kraj rowerów a o rowerach tyle co kot napłakał. Bardzo sucho napisana. Niedzielni rowerzyści. Zdecydowanie nie polecam.

Autor dokonał wyczynu, który mimo prawie dwóch dekad spędzonych na Tajwanie, jest nadal przede mną.
Większość czasu spędziłem niestety w Tajpej. Znam także dobrze położony na drugim końcu wyspy Kaohsiung, ale to za sprawą pochodzącej stamtąd żony.
Poza tym, niewiele ruszałem się ze stolicy.
Trzy lata temu spełniłem marzenie życia i zacząłem jeździć na motorze. Odkąd Tajwan...

Zdecydowanie czegoś brakuje. Może to brak głębszych refleksji na temat kraju, historii i ludzi w nim zamieszkujących? Brak ciekawych dialogów z poznanymi tam ludźmi? W końcu to ludzie spotkani najlepiej tworzą klimat reportaży podróżniczych. Brak większego ładunku emocjonalnego?
Bardziej przypomina to prosty blog niż dobrą relację z wycieczki, która ma wspaniały potencjał...

Trafiłem na książkę przypadkiem. Jako miłośnik rowerów nie mogłem przejść obojętnie.
Niestety książka jest bardzo słaba. Aż 4 gwiazdki to przez wspólna pasje rowerową. Przedruk bloga. Tu byłem, pociąg ładny, dworzec nowy... Przykro mi to pisać, ale myśle ze większości opinii 10/10 to znajomi i przyjaciele autora (autor zreszta prosi o recenzje tutaj)
Opis bardzo...

Książka zapowiadała się bardzo ciekawie, sam lubię podróże tym bardziej rowerowe, jednak okazała się jedynie ubogim opisem wycieczki, przypominającym blog początkującego podróżnika. Autor skupia się na nic nie wnoszących opisach wydarzeń czy rozmów. Pół książki zajmują niedopracowane fotografie, które starają się zobrazować to, czego nie udało się opisać.
Ksiazka nie...

Zaczynalem czytac ta ksiazke tak troche bez przekonania, tak z nudow. Okazalo sie ze nie nudzilem sie nawet przez chwile.
Ksiazke czyta sie w zasadzie na raz i naprawde czasami ciezko isc spac.
Pelna bardzo wyrazistych opisow Tajwanu i okraszona faktagrafia, jednoczesnie nie pozbawiona lekkiej narracji.
Naprawde nabralem ochoty zeby samemu tam sie wybrac.
Przeczytajcie...

Przeczytałem ją będąc wraz z żoną nad Bałtykiem (szum morza to jak maleńka szczypta przyprawy co jak się okazało obowiązkowym uzupełnieniem). Forma książki z narracją przerywaną faktami, ciekawostkami i fotografiami pozwala się nią cieszyć, jak to miało miejsce w moim przypadku jednocześnie, wraz z żoną która co i rusz upominała się o ciąg dalszy. Po przeczytaniu...

Po przeczytaniu książki i dyskusji na jej temat ze znajomymi wręczyłem im książkę do przeczytania. Poniżej zamieszczam opinię zauroczonej nią czytelniczki:

Pan Artur Gorzelak; czyli dla p. Judyty i Pana Artura po lekturze "Made it in Taiwan"
Jestem emerytowaną polonistką, więc mogę w mym czasie poznawać piękno świata i ludzi poprzez opisy, dzienniki, wspomnienia z...

• Podróżnicze
  • 2021