Królestwo Popiołów

Sarah J. Maas Wydawnictwo: Uroboros Cykl: Szklany Tron (tom 6.1) fantastyka, fantasy, science fiction
Kingdom of Ash
Marcin Mortka
Uroboros
Kingdom of Ash
Szklany Tron (tom 6.1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Marcin Mortka
Inne

I czar prysł. Zdecydowanie część pierwsza ostatniego tomu serii jak do tej pory odstaje poziomem od reszty. Przez większość książki NIC SIĘ NIE DZIEJE. Non stop powtarzane są te same motywy, tylko z lekko zmienionymi szczegółami. Zachowanie Aelin zdecydowanie nie zostało przez Maas w pełni przemyślane. Dużo fabularnego przypadku, który pcha fabułę do przodu.

Wysoka ocena za bitwę o Anielle i piękną klamrę spinającą całość wątkiem Elide i Lorcana. Manon i Dorian jak zawsze na plus.

Piękny tom, cudowni bohaterowie, rollercoster emocji. Wspaniałe dzieło

Dalsze losy Aelin oraz jej wiernych przyjaciół w walce z Erawanem.. Jeju co się w tym tomie wydarzyło. To głowa mała. Nie chcę spojlerować, dlatego to trzeba przeczytać i samemu przeżyć. Brak mi słów ,żeby to pięknie opisać..

Książkę czytało się dobrze, jednak było bardzo dużo niepotrzebnych opisów, cała akcja się okropnie ciągnęła.
Denerwowało mnie to, iż bohaterowie robili cały czas jakieś problemy 😂
Jak zwykle zachwycił mnie duet Manon i Doriana 💙💙 Oni są niesamowici. Elide i Lorcan również, w kooonću razem 😉 Fenrys podbił moje serce w tej części. Aedion denerwował mnie w tej części 😭
I...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytając musiałam zastanawiać się czy jeszcze mam serce, bo zostało złamane nie raz.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Cała seria jest cudna. Niektórym może sie nie spodobać zakończenie, ale można sobie dużo samemu dopowiedzieć. Bardzo polecam

Królestwo popiołów część 1
Aelin została uwięziona przez okrutną władczynie nie z tego świata. Powoli traci zmysły zamknięta w żelaznej trumnie. Na ratunek jej idą Rowan, Elide, Lorcan oraz Gabriel. Muszą przebyć cale królestwo potwornej królowej, żeby znaleźć swoją królową, ukochaną i możliwą przyjaciółkę. Czy ich misja się uda? Tymczasem na ziemiach Terrasenu wojska...

W odniesieniu do poprzedniejsz części serii, książka wcale nie porywa. W moim odczuciu akcja zaczyna się rozkręcać dopiero w połowie.
Nie mniej jednak ogólne odczucie pozostawia dobre.
Miło, że główna bohaterka przestała się zachowywać jak rozwydrzona, nieomylna dziewczyna i na powrót stała się osobą martwiącą się o przyjaciół, ponieważ przez ostatnie książki wcale na to...

Dyskusje

2 781