The Hands of Time

Okładka książki The Hands of Time Michelle Madow
Okładka książki The Hands of Time
Michelle Madow Wydawnictwo: Dreamscape Publishing Cykl: Elementals (tom 5) fantasy, science fiction
Elementals (tom 5)
The Hands of Time
Dreamscape Publishing
2016-11-25
2016-11-25

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Niby fajnie, niby koniec, ale jak dla mnie najgorsza z serii.
Przeczytałam siłą rozpędu, żeby zobaczyć czy skończy się jak myślałam.

Niby fajnie, niby koniec, ale jak dla mnie najgorsza z serii.
Przeczytałam siłą rozpędu, żeby zobaczyć czy skończy się jak myślałam.

Witamy w świecie w którym „prawdziwe i szczere uczucie” pojawia się szybciej niż trwa cykl pralki…
Witamy w świecie w którym bóstwa traktują śmiertelników na równi, a wręcz jako przyjaciół i ramie do wypłakania, a śmiertelnicy nie mają w żądanym stopniu do nich respektu i świadomości swojego stanowiska w hierarchii…

Niestety, może i akcja trochę nabrała tempa, ale samo stracie, które powinno być jednym z punktów kulminacyjnych powieści nie posiadał zbudowanego napięcia. Samo zakończenie historii tak przewidywalne, że nawet nie trzeba było czytać do końca.

Reasumując całą powieść – czyta się szybko, ale nie oznacza to wcale, że historia jest napisana w ciekawy sposób. Czy bym poleciła do polecenia? Nie. Czy bym odradziła przeczytania? Nie.
Kwestia gustu i tego co czytelnik oczekuje od książki.

Niestety, może i akcja trochę nabrała tempa, ale samo...

Ostatni tom serii o walecznej drużynie Elementals, którzy tym razem mają przed sobą walkę z tytanem oraz powinność zamknięcia portalu do Kerberosu.

Z początku wydawało mi się, że ten tom będzie pelem akcji, silnych emocji i przeciwności losu. A jak było naprawdę?

Na pewno nie tak, jak to sobie wyobrażałam.

Od pierwszej misji aż po ostatnią brak mi jakiejkolwiek akcji czy silnych emocji, których przecież nie mogłoby zabraknąć przy tak poważnych zadaniach, jakie czeka naszą drużynę. A tu lipa, nic, totalne zero. Ratowanie Kate — bułka z masłem, walka z Tyfonem (najpotężniejszym tytanem, którym tak straszono całą bandę) — poległ szybciej niż ja przy próbie zjedzenia pomidora (fuj). Zamknięcie portalu — nawet niemowlę by tego dokonało! Dosłownie ani na chwilę nie bałam się o los bohaterów, nie odczuwałam żadnego smutku czy współczucie wobec nich. Jedynie obojętność (tym porządniejszym, czytaj: Danielle) albo nieokrzesaną złość (większość bohaterów, a na podium Nyks). Większość to po prostu debile, co chcą myśleć, ale nie mogą. A zakończenie też takie sobie, wszystko super ekstra, bawimy się i jest fajnie.

Jak wspomniałam wcześniej, bohaterowie w tej części to istne fabryki irytacji i głupoty. Trzeba samemu książkę przeczytać, żeby zrozumieć, ale apogeum braku logiki następuje właśnie w tej części. Wyimaginowane problemy bohaterów są wręcz nie do zniesienia, co też nie pomaga.

Nie polecam stanowczo. Zawiodłam się ogromnie zakończeniem całej historii, choć znalazłam dwa plusy: pewna para jest razem, a pewna postać, której nie lubiłam, umarła.

Na pewno nie tak, jak to sobie wyobrażałam.

Od pierwszej misji aż po ostatnią brak mi jakiejkolwiek akcji czy...

Ostatni tom o Elementals.

Nicole i Danielle cofają się w czasie, aby uratować Blake' a. Postanawiają zabić Ethana (w sumie robi to Nicole) i w ten sposób cała czwórka jest razem. Dowiadują się od Apolla, że można uratować Kate.

Bohaterowie postanawiają odnaleźć składniki i tym samym uratować Kate. Kiedy to się udaje Kate zostaje boginią. Jednak wszyscy muszą kontynuować misję jaką jest zamknięcie portalu do Kerberosu.

Od Nyks dowiadują się, że jedynym wyjściem jest poświęcenie się jednego z nich. Albo Blake'a albo Danielle. Blake zgłasza się na ochotnika, co nie podoba się Nicole. Ta zaczyna błagać go, żeby tego nie robił, a potem nachodziła Danielle i błagała ją, aby ta poświęciła się,aby Blake nie musiał. To mnie strasznie denerwowało, na dodatek odpychała Blake'a od siebie,ale potem dostaliśmy wreszcie ukoronowanie ich miłości. Zakończenie jest inne, myślałam, że w końcu znajdą inne rozwiązanie, ale okazało się, że nie.

Seria jest fajna, jeśli szukacie czegoś lekkiego,ale głównym minusem jest główna bohaterka, czyli Nicole. Danielle koniec końców się poświęciła, ale wcześniej Nicole musiała mieć te swoje humorki. Szkoda mi Chrisa, bo w ostatnich tomach 4 i 5 wykazał się nie lada odwagą. Dobrze, że była Kate, bo łagodziła spory pomiędzy Nicole i Danielle. Podobało mi się zakończenie dla Danielle, że w końcu kogoś sobie znalazła. Ale wolałabym, żeby to Nicole się poświęciła (przez te 5 tomów strasznie mnie wkurzała) jej rozterki i problemy były nudne i typowe. Oprócz mocy nie było w niej nic interesującego.

Polecam tę serię, jeśli lubicie książki z wątkiem mitologicznym.

Ostatni tom o Elementals.

"Elementals. Wskazówki czasu" jest ostatnią częścią serii Elementals i zarazem jest książką z najbrzydszą okładką jaką widziałam🤭 Naprawdę tak sztucznej twarzy na okładce to ja dawno nie widziałam😄

Myślę, że ostatnia część serii trzyma poziom poprzedniczek🙂 Widać rozwój naszych bohaterów. Jest jednak coś co mnie drażni, otóż zachowanie głównej bohaterki. Ewolucja jej osoby poszła trochę w złym kierunku. Robi się niestety bardzo samolubną osobą, dbającą tylko o swoje szczęście i potrzeby. No ale wiadomo, że nawet główni bohaterowie nie mogą być cały czas bez skazy🙂

2064

Już po przeczytaniu pierwszej części wiedziałam, że nie rozdzielę recenzji tych tomów, bo kończąc jeden od razu wskakiwałam w następny i całą serię skończyłam w przeciągu tygodnia. I zdecydowanie, z czystym sumieniem stwierdzam, że było warto!

No ale od początku - o czym to jest? Śledzimy losy Nicole, która przenosi się do nowej szkoły i odkrywa, że jest czarownicą, potomkinią bogów. Wraz z grupką nowo poznanych przyjaciół okrywają przepowiednię, do której idealnie pasują i dostają misję, która nie może się nie powieźć. Muszą uratować świat. Tak, domyślam się, co pomyśleliście i macie rację - jest schematycznie. Ona jest nikim, ale okazuje się, że to właśnie ona uratuje świat, odkrywa nowe moce, które błyskawicznie opanowuje. Ale szczerze? To jest napisane w taki sposób, że nie tylko mi to kompletnie nie przeszkadzało, ale i nie mogłam się od tych książek oderwać, pragnąć więcej.

Moim osobistym zdaniem tom pierwszy i ostatni to najgorsze tomy w serii. Pierwsze głównie dlatego, że jest pierwszy i sporo mu brakuje, był taki mocno średni, ale warto dać mu szansę, bo następne są o wiele lepsze i zdecydowanie zaangażowałam się w nie mocniej. Ostatni za to... no przyznam szczerze, że mnie rozczarował po poprzednich czterech i spodziewałam się zakończenia... no bardziej wow! A odniosłam wrażenie, że było trochę po łebkach i o wiele większe napięcie i emocje były wcześniej. Ale za to epilog mi to wynagrodził, bo był dokładnie taki, jaki być powinien i natchnął mnie nadzieję.

Nie mogłam się odgonić od porównań do Percy'ego Jacksona, bo kolejność wydarzeń jest bardzo podobna - hydra - meduza, kasyno - choć bohaterowie i sposób, w jaki przeżywają swoje przygody zupełnie inny. Ale podejrzewam, że większość historii dotycząca greckiej mitologii w jakiś sposób będzie do siebie podobna. Po przeczytaniu całości przeszło mi przez myśl, że tak by mogła wyglądać historia z czasów przed założeniem Obozu Herosów. Żeby nie było - to skojarzenia jak najbardziej pozytywne!

Książki są okrutnie krótkie, dzięki czemu strony lecą i są idealne na taki mały zastój czytelniczy, a ja po raz kolejny odkrywam, tak bardzo lubię i potrzebuję takich historii!

Elementals Wskazówki czasu to ostatnia część przygód piątki przyjaciół, których czeka ostateczne starcie, w którym ważą się losy świata. Zadaniem drużyny jest zamknięcie portalu do Kerberosu, tak by żaden potwór nie mógł go już przekroczyć. Jednak, aby to zrobić muszą poświęcić jednego z przyjaciół, a nim to się stanie muszą stawić czoła wielu przeciwnościom.
Jestem zaskoczona. Pozytywnie zaskoczona tym, że tak bardzo podobała mi się fantastyka. To kompletnie nie mój gatunek, ale historia przyjaciół, którzy walczą o pokój na świecie wciągnęła mnie. Wartka akcja, brak długich opisów to niewątpliwe plusy tej historii. Jednak najbardziej urzekło mnie odwołanie do mitologii greckiej, którą uwielbiam. To typowa lekka młodzieżówka, którą pochłania się w kilka godzin. Ponieważ nie czytałam wcześniejszych części ciężko mi się wypowiedzieć na ich temat, jednak już po kilku stronach potrafiłam wczuć się w historie bohaterów książki. Podoba mi się także jej nieszablonowe zakończenie, wszak nie zawsze musi być pozytywne. Myślę, że dzięki tej książce niejeden nastolatek może zakochać się w czytaniu, dlatego polecam z całego serca. Ode mnie 7/10.

Jestem...

Na półkach: , , , , , ,

Najsłabsza część ze wszystkich. Mam wrażenie, że nic się tu nie działo. Jedyny plus, że czyta się ją bardzo szybko, a właściwie jest to lektura bardziej na 2-3 godzinki. Szkoda, że do przeczytania i zapomnienia, bo seria zaczęła się całkiem fajnie.

Cel. Jego osiągnięcie często musi być okupione potknięciami, zmianami i całą masą nerwów. Zdarza się, że misterny plan bierze w łeb, a punkt, do którego dążymy, oddala się z prędkością światła. Poddać się? Zawrócić?

Drużyna Elementals nie ma łatwo. Im bliżej są ostatecznej bitwy, tym więcej muszą opanować. Nie ma miejsca na błędy, nerwy czy zawahanie się. Nicole i Danielle cofają się w czasie, żeby uratować Blake'a z rąk Ethana. Coraz bardziej słabnący portal jest zaproszeniem do ich świata, dlatego jego zamknięcie musi nastąpić jak najszybciej. Piątka przyjaciół ma za zadanie zabić potwora Tyfona, który właśnie uwalnia się ze swojego więzienia, wnętrza wulkanu.

Zniszczenie potwora i zamknięcie Kerberosu nie będzie wcale takie łatwe. Wrota te zamkną się tylko wtedy, jeśli ktoś poświęci swoją duszę. Niebezpieczeństwo i poświęcenie to finał ich wspólnej drogi. Kto nie dotrwa do końca? Czy drużynie uda się ocalić świat i siebie?

Przez całą serię Michelle Madow płynie się z przyjemnością. Krok po kroku, odkrywając mistyczne postaci i wciągając się w historię piątki młodych ludzi, których wiele różni, ale i sporo łączy, czytelnik nie będzie w stanie oderwać się od przygody, jaką mają przed sobą. Chyba każdy, kto zna tę serię, miał swoją wizję finału. Czy ten zaserwowany przez autorkę spełnia moje oczekiwania?

-----------

W tej opinii odniosę się do wszystkich części jakieś kilka tygodni po ich lekturze. Elementals są drużyną nastolatków, którzy naprawdę sporo przeszli. Oczywiście ich przygody są ciekawe i czyta się dość szybko. Plusem książki są krótkie rozdziały, ponieważ można ją skończyć praktycznie w każdej chwili.
Jednak ja odczuwałam pewną infantylność w tej serii, przez np. stwierdzane faktów, które były oczywiste. Jest jeszcze sprawa głównej bohaterki, z którą niezbyt się zżyłam mimo, że patrzymy z jej perspektywy przez wszystkie 5 części. Dla mnie była po prostu głupia. Sami bohaterowie zostali wykreowani przez autorkę dość płytko i szablonowo. Byli tacy... nijacy. Nawet Blake, który miał być "super przystojniakiem", był po prostu miły, który oczywiście pokochał Nicole praktycznie bez powodu i zbyt szybko. Jedyną pociechą w tym wszystkim była Danielle, którą polubiłam po 2 części, kiedy przestała pozować na rozpieszczoną księżniczkę.
Książki przeczytałam dość szybko, jednak nie miałam po nich książkowego kaca, co wiele o niej mówi. Fabuła była jak już mówiłam dość ciekawa i nawet nie taka oczywista, ale jak dla mnie strasznie rozwleczona. Każda akcja była uzupełniona o niepotrzebne i małostkowe rozterki Nicole. Podsumowując, ogólnie średnio polecam, ale jak już to dla młodszych czytelników, którzy są fanami mitologii greckiej.

Jednak ja odczuwałam pewną infantylność w tej serii, przez np....

Dodaj cytat z książki The Hands of Time