Pierwszy śnieg

Jo Nesbø Wydawnictwo: Audioteka, Wydawnictwo Dolnośląskie, Publicat S.A. Cykl: Harry Hole (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Snømannen
Iwona Zimnicka
Audioteka, Wydawnictwo Dolnośląskie, Publicat S.A.
Snømannen
Harry Hole (tom 7)
kryminał, sensacja, thriller
Iwona Zimnicka

Dawno nie czytałam tak dobrego thrillera, który trzymałby mnie w napięciu do samego końca. A końcówka to już w ogóle rozłożyła mnie na łopatki i miałam wrażenie, jakbym oglądała film akcji. Nawet zaciskałam pięści z napięcia i trzymałam kciuki, żeby wszystko się dobrze skończyło, a i tak nie przewidziałam zakończenia do końca. Jest kilka ciekawych zwrotów akcji, których się...

OCENA – 8/10 REWELACJA

Jo Nesbo to mistrz gatunku widać jak na dłoni, że im dalej wchodzimy w świat norweskiego policjanta, tym każda kolejna książka jest coraz lepsza. „PIERWSZY ŚNIEG” to bardzo interesujący kryminał, opisane wydarzenia wciągają czytelnika i nie ma powodów by narzekać. Książka jest obszerna, ale to jej atut, fabuła jest spójna i dopracowana w szczegółach....

Szósta część cyklu o Harrym Holem. Odniosłem wrażenie, że jest na swój sposób "inna" niż poprzednie. Fabuła od pierwszej strony zaciekawia i nie zwalnia aż do końcowej strony. Rozwiązanie sprawy jest szokujące i czytelnik na pewno nie spodziewa się takiego obrotu zdarzeń. Jak dla mnie jeden z najlepszych kryminałów jakie czytałem. Arcydzieło.

"Skoro każde dziecko jest idealnym cudem, to życie w zasadzie jest procesem niszczenia" - jedna z najlepszych pozycji cyklu o Harrym Hole. Doskonale poprowadzona fabuła, intrygująca postać Katrine Bratt, Jo Nesbo jak zwykle bezpośredni. Co prawda na 150 stron przed zakończeniem domyślałam się już tożsamości seryjnego mordercy, jednak nie pozbawiło mnie to emocji w scenie...

Jeden z najlepszych kryminałów Jo Nesbo. Warta akcja, ledwo można złapać oddech. Polecam.

Na początku może niezbyt mnie zainteresowała ale z każdym rozdziałem stała się coraz ciekawsza, zakończenia totalnie się nie spodziewałam i moje próby typowania mordercy okazały się nietrafne, zdecydowanie warte przeczytania.

Świetna lektura. Wartka akcja, dość ciekawe metody stosowane przez mordercę i niespodziewane zakończenie! Nic tylko przeczytać dla mnie rewelacyjna.

Wspaniała, wciągająca do końca kolejna część przygód najlepszego śledczego Norwegii. Nie mogę doczekać się kolejnej 🤗

Czytałam wiele opinii, że Nesbo staje się dobry tylko w połowie serii kryminałów o H. Hole i nie rozumiałam, o co chodzi. Dla mnie każdy tom od 1 do 6 był dobry i ciekawy. Ale teraz, jak już mam za sobą tom 7 „Pierwszy śnieg” rozumiem skąd się wzięły te opinie. Tom 7 był najlepszy. I podejrzewam, że moje zdanie się zmieni już po przeczytaniu kolejnych, ale to...

Nesbo nieźle mną zakręcił, tyle zwrotów akcji. Jestem pod wrażeniem. Takich książek trzeba jak najwięcej.

15 173
    5 834