Postrych. Antologia opowiadań grozy

Postrych. Antologia opowiadań grozy
Octobooks
2019-05-24
2019-05-24
Literatura polska horror zbiór opowiadań opowiadania grozy groza strach lalka studnia postrych sierociniec humor

Okładka książki Ekstrakty Lech Baczyński, Katarzyna Bielicka, Anita Brzozowiec, Kamil Bury, Natalia Ciejka, Paweł Dybała, Marcin Estkowski, Bartłomiej Figiel, Kamil Giedrys, Agata Gołąbek, Daniel Hermanowicz, Dominika Jaczkowska, Marcin Janik, Agnieszka W. Jankowska, Piotr Jaworski, Henryk Jursz, Michał Klasa, Mirosław Kluczka, Aleksandra Knap, Marek Kolender, Dominik Kot, Filip Artur Kowalski, Monika Łaba-Kaźmierczak, Hanna Lejer, Karol Ligecki, Zofia Lorek, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Jacek Małas, Zofia Malinowska, Krzysztof Marciński, Kornel Mikołajczyk, Sonia Milik, Agnieszka Mohylowska, Krzysztof Niedzielski, Piotr Niedźwiedź, Paweł Nosek, Maciej Oleszek, Gabriela Olszowy, Joanna Pastuszka-Roczek, Jacek Pelczar, Adam Raglan, Michał Rybiński, Anna Samek, Małgorzata Sanchez, Michał J. Sobociński, Ewa Spocińska, Agnieszka Szmatoła, Michał Tomczyk, Agata Trzaskawka, Michał Walczewski, Agnieszka Wnuk, Daniel Wojnarowicz, Karol Ziółkiewicz, Julia Żmudka, Ewa Zwolińska
Ekstrakty Lech Baczyński, Kat...

"Postrych" to zbiorek który się broni. Całkiem niezłe mimo moich początkowych obaw, które były związane z przeczytaniem nazwiska King na okładce.

Przeczytamy tu pięć opowiadań. To co urzeka w powyższym zbiorku to oczywiście dobre pomysły na fabułę i wykonanie "z jajem" bez jakiegoś wodolejstwa czy wiejącej nudy, a także same zakończenia które nie idą na łatwiznę.

1) stary dziadek w domu starców, niezałatwiona sprawa z dzieciństwa i jakieś dziwne coś pokryte mchem i bez mięsa w nogach co obserwuje go z lasu. Pysznie wyszło.

2)Narrator pomaga przenieść staremu lalkarzowi jego zabawki do sklepu. W nagrodę dostaje whisky i dziwną przypadłość na drugi dzień. Historia z morałem.

3)Wieś/miasto z studnią na wzgórzu gdzie wrzucają niegodziwców i innych morderców. Narrator słyszy odgłosy z wzgórza.

4)Tytułowy "postrych".
Prywatna szkoła i dziwne zachowujący się dozorca którego dzieci podejrzewają o bycie wampirem.

5) Dziewczyna ucieka z domu przed ojczymem który chce z niej zrobić prostytutkę. Szybko ląduje bez grosza i trafia do dziwnego baru gdzie ma być kelnerką. Tam też poznaje dziwnego faceta, ale na całe szczęście mamy do czynienia z horrorem, a nie zmierzchem.

Warto sprawdzić.

1)...