Kronika Niedzielna

Okładka książki Kronika Niedzielna
Sándor Márai Wydawnictwo: Czytelnik Seria: Literatura przekładowa - wydania indywidualne publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
2019-10-01
Irena Makarewicz
eseje felietony literatura węgierska

więcej Więcej

1936-1943. W tych czasach pisał Marai swoje felietony. A gdybym tak zamienił te daty na np. 2012-2020? czy zmieniłoby to sens rozważań? moim zdaniem: żadną miarą. Książka na dziś, jak najbardziej. Aczkolwiek robi się, po lekturze, smutno i ponuro. Ale za to czyta się pięknie. Bo to są piękne zdania.

Aktualne i żywo napisane.

• Literatura węgierska
  • Reportaże,wywiady,felietony,popularnonaukowe