Dom bogaty w miłosierdzie

Okładka książki Dom bogaty w miłosierdzie Vincenzo Paglia
Okładka książki Dom bogaty w miłosierdzie
Vincenzo Paglia Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła religia
religia
Una casa ricca di misericordia
Edycja Świętego Pawła
2016-01-01
2016-01-01
Krzysztof Stopa
duchowość rozważania Ewangelia miłosierdzie rodzina

Kardynał Vincenzo Paglia w latach 2012- 2016 będąc przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Rodziny, spotykał się z wieloma radościami i problemami wspólnot rodzinnych. Owocem spotkań duszpasterskich z rodzinami jest zbiór rozważań Ewangelii św. Łukasza,, Dom bogaty w miłosierdzie”. Eminencja we wstępie wyraża wielką wiarę w moc Dobrej Nowiny jak miejsca spotkania z Bogiem i właśnie członkami swojej rodziny. Od samego początku chrześcijaństwa rodzina była drogą Ewangelii i jest nią do dziś. Kardynał w swojej książce zachęca do czytania i rozważania w gronie rodziny jednego fragmentu Ewangelii każdego dnia. Do każdego z komentarzy do perykopy dodane jest niezwykle trafne ,, rodzinne ćwiczenie” stworzone przez zaprzyjaźnione rodziny duszpasterza. Dzięki temu rozważania zawarte w książce mają realny przekład na życie, pomagają rozwijać relacje, umacniać wiarę dzieląc się jej doświadczeniem z najbliższymi i po prostu żyć Dobrą Nowiną na co dzień.
Nie bez przypadku proponowane fragmenty są zaczerpnięte z Ewangelii świętego Łukasza, który ma najbardziej rodzinny charakter i najbardziej podkreśla prawdę o Miłosierdziu Bożym. Ewangelista opisując szczegółowo realia, w których Jezus przyszedł na świat i jego wczesne życie dostarcza niezwykłej nauki o miłości w rodzinie i posłuszeństwa Bogu. Fakt, że Bóg zechciał żyć w rodzinie, jest również wyrazem nieskończonego Miłosierdzia dla niej samej. Rozczytując się w książce, rodzina ma okazje do odkrycia własnej wartości i zanurzenia się miłości Boga. Książkę można polecić każdej rodzinie, niezależnie na to jak wygląda ich wspólne życie religijne. Jest idealną pozycją do odbudowania relacji, jak i również do ciągłego ich rozwijania poprzez zadane ćwiczenia umożliwiające praktykowanie miłości.

Dodaj cytat z książki Dom bogaty w miłosierdzie