Tempt Me at Twilight

Okładka książki Tempt Me at Twilight Lisa Kleypas
Okładka książki Tempt Me at Twilight
Lisa Kleypas Wydawnictwo: St. Martin's Paperbacks Cykl: Rodzina Hathaway (tom 3) Seria: The Hathaways Series literatura obyczajowa, romans
Rodzina Hathaway (tom 3)
The Hathaways Series
Tempt Me at Twilight
St. Martin's Paperbacks
2009-09-22
2009-09-22

Kocham książki tej autorki ,wiem, że są ckliwe i w sumie co drugą o tym samym,ale te książki są swego rodzaju odskocznią od życia codziennego.

Re-read. Z 2016

Książki Lisy Kleypas o rodzinie Hathaway mogłabym czytać w kółko. Uwielbiam.

Re-read. Z 2016

Książki Lisy Kleypas o rodzinie Hathaway mogłabym czytać w kółko. Uwielbiam.

Świetna, po prostu świetna.
Historia Poppy i Harry'ego trochę odbiega od schematu z poprzednich części. Tu panna została sprytnie wmanewrowana w poślubienie mężczyzny, którego nawet nie kochała. Główna para powoli się poznaje, dzięki czemu oboje dojrzewają do miłości. Pozostali członkowie rodziny wprowadzają trochę zamętu, który ożywia akcję.
Polecam:)

Świetna, po prostu świetna.
Polecam:)

Bardzo miła książka, której zakończenia nie mogłam przewidzieć!

Bardzo miła książka, której zakończenia nie mogłam przewidzieć!

Pierwszy raz u autorki widzę część, gdzie główny bohater zdobył dziewczynę kłamiąc i oszukując. Przyjemne się czytało perspektywę łotra opowieść, a nie jak zawsze księcia czy rozpustnika.
Najlepsza część do tej pory, dałabym 11 gdyby można było :)

Najlepsza część do tej pory, dałabym 11 gdyby można było :)

Rewelacyjny , przyjemny i urzekający romans , który zachęcił mnie do czytania. Ciekawi bohaterowie oraz zaskakująca akcja. Super. Jak dla mnie rewelacja.
Polecam

Polecam

Na półkach: , , , , , , ,

To chyba moja najukochańsza część. <3

Poppy ma ukochanego, chociaż chcą być razem, jego ojciec nie chce pozwolić na to pozwolić. Hathaway'owie nie są mile widziani w towarzystwie.
Gdy piękna dziewczyna spotyka na drodze Harrego Rutledge'a, ten nie może pozwolić jej odejść i zrobi wszystko, byleby tylko ją zdobyć.

Kocham Poppy. Jest cudowna <3 jej postawa, odwaga, zachowanie w stosunku do innych są naprawdę godne podziwu.
Harry jest aroganckim gnojkiem, który uważa, że może zdobyć wszystko. Do tej pory udawało mu się to, więc nie widzi przeszkód w manipulacji uczuciami Poppy. Tyle, że ona nie daje się manipulować. Jest twarda i chociaż ewidentnie on działa na jej zmysły, nie ulega im. Jego determinacja, by zdobyć Poppy są godne podziwu. W każdym kolejnym rozdziale Harry zdobywał moje serce z równą sprawnością jak serce młodej bohaterki.

Ich historia miłosna sprawiła, że uśmiechałam się jak głupia, na każdą akcję z nimi. :D
Książka niezmiernie mi się podobała. Ten klimat, szalona rodzina Hathawayów, ich cudowne zachowanie i lojalność wobec siebie. Niezmiernie mnie urzekło to, że pomimo iż książka jest poświęcona Harremu i Poppy, mogliśmy obserwować inne pary. Win i Keva, Amelię i Cama oraz niezwykle ciekawe epizody z Leo :P

Rozpływam się na samą myśl o tej historii i kurcze, żałuję, niezmiernie żałuję, że nie odkryłam tej książki wcześniej. Ja nie czytałam tych książek, ja na ich punkcie oszalałam! :D

Ala dziękuję Ci za to romansowe oświecenie :*

To chyba moja najukochańsza część. <3

Kocham Poppy. Jest cudowna <3 jej postawa, odwaga,...

Jak zwykle jestem zauroczona.
A wszystko zaczęło się od fretki.... i sekretnych drzwi....

Jak zwykle jestem zauroczona.
A wszystko zaczęło się od fretki.... i sekretnych drzwi....

Jeśli przeczytanie książki zajmuje ci zaledwie dzień, dwa czy trzy; jeśli do książki ciągnie cię niewidzialny magnes; jeśli każdą wolną chwilę chcesz poświęcić czytaniu tej właśnie książki, to musi być ona genialna. Ta właśnie taka jest. A może to po prostu rodzina Hathwayów jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Tak dziwna, że chcesz dowiedzieć się o niej wszystkiego. Tak niezwykła, że chcesz być jej członkiem, a dzięki czytaniu o niej, właściwie twoje marzenie się spełnia, bo żyjesz razem z nimi. Może nie dosłownie, ale lepsze to niż nic, prawda?

Tak jak poprzednia część, tak i ta jest dla mnie jak powrót do domu. Dobrze już znam Hathawayów, znam ich zwyczaje, codzienne życie, małe wariacje. Jednak w każdej części dowiaduje się czegoś innego. W "Pokochaj mnie" główną rolę odgrywa Poppy, która szuka męża. Podstępem zostaje nakłoniona do ślubu nie z ukochanym Michaelem, a z bezdusznym Harrym. Ale czy naprawdę jest aż tak bezduszny? Co kryje się za jego maską obojętności.

Ta historia od początku miała przesądzony koniec. Wiedziałam, jak się skończy. Wiedziałam, że Poppy będzie szczęśliwa u boku męża, a on się zmieni. Mimo tego, że gdzieś w tyle głowy znałam zakończenie tej historii, z przyjemnością ją czytałam. Niczego w niej nie brakowało. Namiętności, smutki, radości. Mieszanina uczuć, jaką może zapewnić tylko ta niezwykła rodzinka. Były zwroty akcji, Poppy pokazała pzaury, a Harremu groziło niebezpieczeństwo, ale mimo wszystko koniec w pełni mnie usatysfakcjonował. Polecam tę serię każdemu, kto lubi starodawne czasy, dziwne rodziny i szczyptę namiętności, która jest tutaj całkiem dobrze widoczna. ;)

"Pokochaj mnie" jest jednym z bardziej zaskakujących tomów tej serii. Zacznijmy od tego, że Poppy zostaje wkręcona w małżeństwo, którego nie chce. Zostaje wręcz potraktowana jako trofeum przebiegłego łowcy. I to jest atut tej powieści.
Choć poprzednie tomy, były świetne i można było je przeczytać jednym tchem, ten jest o tyle wyjątkowy, że odbiega od ich schematu.
Poppy to bohaterka, która dotychczas była opisywana dość ogólnie, jej postać raczej nie rzucała się w oczy, taka trochę szara myszka, która próbuje się dostosować do reszty, chyba jedyna z sióstr Hathaway, która naprawdę chciała wpasować się w życie arystokratycznej socjety. Z tego powodu sięgając po "Pokochaj mnie" miałam drobne obawy, że będzie to książka bez wyrazu. A potem przeczytałam opis pierwszego spotkania Poppy i Harry'ego i zostałam w całości pochłonięta przez ich historię.
Harry to typ zdobywcy. Otoczony tłumem ludzi, nieustannie odczuwający samotność, pogrążony w pracy, by nie musieć zastanawiać się nad sobą.
Zderzenie tych dwóch odmiennych postaci prowadzi do naprawdę interesujących zdarzeń, a choć zakończenie jest od początku oczywiste, czytanie tej lektury to czysta przyjemność.

Poppy...

• Romans historyczny