O północy

Ridero IT Publishing
2019-04-26
2019-04-26
człowiek życie miłość

„O północy” - te historie niosą ukojenie. Błogi spokój. Najlepszy według mnie jest „Pastor”
z linkiem do oryginalnej muzyki. Czy to opowieść, która wydarzyła się naprawdę?

Znalazłem tutaj coś, co zamierzam zapamiętać:
„Życie nauczyło mnie jednego – trzeba unikać złych ludzi. Taka znajomość zawsze kończy się jednym: utratą równowagi psychicznej. Trzeba zwrócić się ku temu, co przynosi spokój.
Ja znalazłem to miejsce – kościół. Wielu ludzi zapewniało mnie: wierzę w Boga, ale nie potrzebuję żadnego kościoła. To droga na manowce. Każda treść potrzebuje swojej formy, żeby nie zaginęła. Jeśli wyłączysz rozum – diabeł będzie miał ubaw.”

z linkiem do oryginalnej muzyki. Czy to opowieść, która wydarzyła się naprawdę?

Znalazłem tutaj coś, co zamierzam zapamiętać:

“Dreszcz przeszył jego ciało, objął ją, a ona przylgnęła do niego nie pozostawiając miejsca na żadną odległość między nimi; dwa cienie na ścianie, stały się jednym.
Srebrne krople deszczu leciutko stukały w szybę.
(...)
Rano stała w dresach przy kuchni. Parzyła kawę. Milczała. Cisza unosiła się w powietrzu, nabierała ciężaru. W końcu Natalia odwróciła się do Rafała. Myślał, że będzie mówiła o kawie, pracy, tylko nie o minionej nocy. Ale ona po prostu od razu zapytała:
-Dobrze ci było?
-Tak.
-Zostań ze mną."

Zostałem przy tych opowiadaniach, utkanych delikatnie z nitek snów, wspomnień, teraźniejszości, aury pełnej tajemnic. Nie da się powiedzieć słowami, trzeba przeczytać.

Srebrne krople deszczu leciutko stukały w szybę.
(...)

"O północy każdy człowiek jest sam. Bez schronienia. Chyba, że zdąży zapaść w sen. Ja nigdy nie zdołałem. O tej godzinie najbardziej bolał mnie brak. Rodziców, brata, domu... Chwila. Moim życiem rządziła chwila. Tak nas uczą. Carpe diem. Nic poza tym się nic liczy?
Może teraz, kiedy udało mi się uciec, nie slyszę już policyjnych syren, ujadania psów, a przed sobą widzę żółte światło w oknie – zatrzymam się na dłużej..."

Opowiadania "O północy" to historie metafizyczne, ponadmaterialne, splata się tu chłodny realizm z onirycznymi przeczuciami, wiara z jej brakiem, przeszłość z teraźniejszością, życie i śmierć, jawa i sen. Każdy na pewno znajdzie tu opowieść bliską sercu, kojącą. O północy każdy z bohaterów odkrywa to, czego nie widział za dnia. Opowiadania subtelne, napisane literackim językiem, dają wielką przyjemność czytania. Polecam.

Dodaj cytat z książki O północy