Czarna zaraza

Okładka książki Czarna zaraza Evelyn Waugh
Okładka książki Czarna zaraza
Evelyn Waugh Wydawnictwo: Towarzystwo Wydawnicze „Rój” literatura piękna
265 str. 4 godz. 25 min.
Kategoria:
literatura piękna
Tytuł oryginału:
Black Mischief (1932)
Wydawnictwo:
Towarzystwo Wydawnicze „Rój”
Data wydania:
1939-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1939-01-01
Liczba stron:
265
Czas czytania
4 godz. 25 min.
Język:
polski
Tłumacz:
Maria Godlewska
Tagi:
powieść angielska satyra fikcyjna wyspa Abisynia
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1260
80

Na półkach: ,

Aż trudno uwierzyć, że napisał tę powieść autor, który ma w swoim dorobku także ''Znowu w Brideshead''. ''Czarna zaraza'' ukazała się w Polsce tuż przed II wojną światową w autoryzowanym przekładzie Marii Godlewskiej (edycja Roju, co ciekawe, nie precyzuje daty wydania).

Jak na lata trzydzieste ''Czarna zaraza'' była książką bardzo odważną. Wystarczy wspomnieć, że kiedy ''Black Mischief'' zostało opublikowane w 1932 roku w Anglii, redaktor katolickiego czasopisma ''The Tablet'', Ernest Oldmeadow, stwierdził, że powieść ta jest „hańbą dla każdego, kto wyznaje katolickie wartości”. W książce mowa jest m.in. o nieudanej próbie wprowadzenia w fikcyjnej Azanii kontroli urodzin czy też o obróconych w farsę staraniach dwu kobiet (przypuszczalnie lesbijek) o poprawę losu miejscowych zwierząt.

Powieść Waugha może przypominać niekiedy genialne ''Starożytne wieczory'' Normana Mailera - utwór znacznie późniejszy (bo z lat 80.),jednak tematycznie pokrewny. Elementy wspólne obu dzieł to m.in. motywy władców-despotów, ludyczność, frenetyzmem i makabra, tematyka rewolucji i buntu, problematyka rządzenia i władzy, motywy władców-despotów, wątki homoseksualne (u Waugha jednak zakamuflowane).

Książka arcyinteresująca, aktualna, godna wznowienia!

Aż trudno uwierzyć, że napisał tę powieść autor, który ma w swoim dorobku także ''Znowu w Brideshead''. ''Czarna zaraza'' ukazała się w Polsce tuż przed II wojną światową w autoryzowanym przekładzie Marii Godlewskiej (edycja Roju, co ciekawe, nie precyzuje daty wydania).

Jak na lata trzydzieste ''Czarna zaraza'' była książką bardzo odważną. Wystarczy wspomnieć, że kiedy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    8
  • Posiadam
    2
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Czarna zaraza


Podobne książki

Przeczytaj także