Pomocnik historyczny nr 1/2019; Dzieje Bizancjum. Zaginione cesarstwo

Redakcja tygodnika Polityka Wydawnictwo: Polityka Seria: Pomocnik historyczny Polityki czasopisma
Polityka
Bizancjum Konstantynopol cesarstwo wschodniorzymskie
czasopisma
Pomocnik historyczny Polityki
Bizancjum Konstantynopol cesarstwo wschodniorzymskie

Jest to bardzo dobry i ciekawy wstęp do kultury i historii Bizancjum. Polecam ten artykuł osobom niezaznajomionym z dziejami Wschodniego Rzymu. Zawiera on całkiem sporo informacji, wiele barwnych ilustracji przedstawiających architekturę i sztukę bizantyńską, a także wiele wizualizacji obiektów z przeszłości.
Niektóre ważne wydarzenia mogły być opisane nieco bardziej...

• Historia
  • Manga i pochodne