Wzgórze psów

Jakub Żulczyk Wydawnictwo: Świat Książki literatura piękna
Świat Książki
literatura piękna
Inne

Znając Żulczyka z serialu Belfer, spodziewałam się zagmatwanej intrygi, interesującego zakończenia i niezwykle wciągającej akcji. Co dostałam? Niestety coś zupełnie innego. Książka momentami się ciągnie. Jest masa przemyśleń i wydarzeń, które moim zdaniem są niepotrzebne. Dodatkowo wszystko napisane jest w takim dziwnym stylu, jakby pisał to ktoś po ostrych środkach...

Jakub Żulczyk ubrał idealnie w słowa to o czym wiem od dawna. Brutalna, naga prawda o naszym życiu. Są takie zdania w książce które gdybym mogła wyryłabym sobie w formie tatuażu. Tak, ten autor tak działa- jak tatuaż w mojej głowie.

TAM, GDZIE PSY D…MI SZCZEKAJĄ

Jedni uwielbiają Jakuba Żulczyka, nazywając go jednym z najlepszych rodzimych pisarzy (takim czytelnikom należy współczuć albo gustu, albo faktu, iż nigdy nie było im dane czytać naprawdę dobrej literatury), inni nie trawią w ogóle i nazywają grafomanem (co też jest dalekie od prawdy). A gdzie właściwie owa prawda leży? Jak zawsze pośrodku, bo...

O-KROP-NA. Nie mam nic przeciwko wulgaryzmom w powieściach jeśli coś wnoszą, budują tożsamość bohatera, podkreślają emocje. Tu wulgaryzmy są, bo są, bo żadna z postaci nie umie mówić inaczej. Nawet o seksie z mężem mówi się "pieprzyliśmy się a on się spuścił"... Dno i rynsztok.

Zdecydowanie najlepsza książka Żulczyka. Niby wszystko już było wcześniej, ale autora styl ewidentnie stał się dojrzalszy i jeszcze plastyczniejszy. Mniej jest też grafomańskich wstawek w postaci zbyt rozwlekłych przemyśleń nie wprowadzających nic do fabuły. Sama historia gęsta, ponura i mocno wciągająca, choć zakończenie było w mym przypadku dość przewidywalne.

Trochę wtórne. Wszystko to już wcześniej u Żulczyka było. Ale nadal czyta się dobrze.

Ksiązka o życiu,o wpływach,układach,pieniądzach a jednocześnie o bólu,stracie i wpływie traumatycznych wydarzeń na resztę życia,o upadku,nałogach ,nieudanych związkach.
Sprawiedliwość,jak daleko można sie posunąć aby stało jej się zadość i czy ona tak naprawdę uwalnia i czy taka sprawiedliwosć jest uczciwa i zasadna???
Polecam:)

Książka, którą się nie czyta, a pochłania.
dobre czytało.

Cyt.:
„Pamiętam wszystko, chociaż wszystko, co zrobiłem w życiu, było po to, aby zapomnieć”.
Jakub Żulczyk, „Wzgórze psów”

Jakub Żulczyk, rocznik 1983, pisarz pokolenia trzydziestolatków, swoją najgłośniejszą dotychczas powieść „Ślepnąc od świateł” wydał mając 31 lat. Powieść „Wzgórze psów”, wydaną w 2017 roku napisał mając lat 34. Nadzieja polskiej literatury czy pozer...

Zdecydowanie najlepsza książka Żulczyka. Odjęłam jedną gwiazdkę, bo zakończenie mnie nieco rozczarowało... Ale to i tak wybitna książka.

4 862
    3 968