Forever and Never

Okładka książki Forever and Never Ella Fields
Okładka książki Forever and Never
Ella Fields Wydawnictwo: Self Publishing Cykl: Magnolia Cove (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Magnolia Cove (tom 2)
Self Publishing
2019-06-28
2019-06-28

W nowościach jako pierwsza pojawiła mi się część druga tej serii. Muszę przyznać, że sam opis bardzo mnie zainteresował, więc z chęcią po nią sięgnęłam, jednak chcąc być konsekwentna najpierw przeczytałam pierwszą część, która niestety mnie nie zachwyciła. Z nadzieją sięgnęłam po część drugą. Jednak i tu doznałam zawodu. Nie jest to książka dla dojrzałych czytelników. Jestem osobą lubiącą romanse, ale zapominam, że coraz więcej powstaje właśnie książek tego typu. Dla dojrzalszych czytelników są to książki dość banalne i nudne, znowu dla młodych uważam, że mało wartościowe. Jeśli już tworzymy romanse, a raczej obyczajowe książki dla nastolatków powinny one coś sobą reprezentować, uczyć pewnych granic i poprawnych postaw. Nie chodzi o idealizowanie życia, ale właśnie rozgrywania wszystkiego tak jak powinno być. Ta książka jest tego przeciwieństwem. Główni bohaterowie są płytcy, a ich relacje są bardzo niezdrowe i często niesmaczne, oczywiście mogą występować takie sytuacje w życiu prawdziwym, jednak takie książki wymagają odpowiedniego przeprowadzenia historii tutaj wszystko jest dość powierzchowne i płytkie.
Niestety nie polecam tej książki.

"Jeśli bo­wiem na­uczy­łam się cze­go­kol­wiek w swoim krót­kim życiu, to tego, że ma ono w zwy­cza­ju zwra­cać prze­ciw­ko mnie wszyst­kich, któ­rych ko­cham. Dla­te­go też przy­ja­ciół na­le­ży wy­bie­rać mą­drze, wro­gów – cier­pli­wie, a na pierw­szym miej­scu za­wsze po­win­no się sta­wiać sie­bie. Za­wsze. Je­że­li bo­wiem za­czę­ło­by mi na kimś bar­dziej za­le­żeć, to nie mo­gła­bym już być dla sie­bie naj­waż­niej­sza".

"Nie je­ste­śmy tak nie­ty­kal­ni, jak chcie­li­by­śmy wie­rzyć".

"...lu­dzie, któ­ry­mi warto się przej­mo­wać, to tylko ci, któ­rym jed­no­cze­śnie za­le­ży na nas sa­mych".

▪️Tytuł: Forever and Never. Tom 2
▪️Seria: Magnolia Cove
▪️Autor: Ella Fields @ellafieldsauthor
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 23.11.2023 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle)
▪️▪️▪️

"Forever and Never" to drugi tom serii Magnolia Cove a zarazem książka, która zaskoczyła nas bardzo mocno w niezwykle pozytywny sposób 😍

Jeżeli czytacie książki z gatunku young adult/new adult wiecie zapewne, że bohaterowie niejednokrotnie potrafią zaleźć czytelnikowi za skórę postępując niejednokrotnie lekkomyślnie i w naszym odczuciu całkowicie bezsensownie. Tu jednak było inaczej.

Ella Fields przedstawiając historię Daphne i Larsa stworzyła młodzieżówkę, która pokazuje, że życie lubi zaskakiwać i nie zawsze wszystko będzie układało się tak, jak tego oczekujemy a przede wszystkim jak sobie to zaplanujemy. Tak, to prawda, że jako czytelnicy wraz z bohaterami będziecie przeżywać spotykające ich dramaty, obserwować jak z sekundy na sekundę życie każdego z nich wywraca się do góry nogami za sprawą przytrafiających się im sytuacji i co za tym idzie nie zgadzać się z nimi mocno przy tym wkurzając. Powinniście jednak wiedzieć, że relacja tych dwojga będzie dość burzliwa i skomplikowana a oni sami również nie doświadczyli najłatwiejszego życia. Mimo wszystko jednak widać, że decyzje jakie podejmują nie są samolubne lecz kierowane dobrem innych choć sami są zagubieni a ich serca krwawią 🥺

"Jakie to dziw­ne, że kiedy na kimś nam za­le­ży, je­ste­śmy w sta­nie stłu­mić wła­sne pra­gnie­nia. I tym samym zy­skać siłę, by po­świę­cić się na rzecz dru­giej osoby w mo­men­cie, gdy sta­je­my przed wy­bo­rem mię­dzy wła­snym szczę­ściem a jej do­brem".

Autorka serwuje nam książkę z bardzo dobrze opracowaną fabułą oraz pełną dynamicznie rozwijającej się i zmieniającej akcji. Przedstawi Wam realistyczną aczkolwiek bardzo erotyczną historię młodych ludzi, którzy będą zmuszeni bardzo szybko dorosnąć i ponieść konsekwencje swoich czynów.

Dylematy, trudne tematy oraz pewne relacje, które dla niektórych mogą być nieco kontrowersyjne a także historia, która skłania do refleksji i wyciągnięcia wniosków to tylko kilka rzeczy, których możecie się spodziewać.

"W na­szym świe­cie nawet ci, któ­rzy od­zna­cza­li się jesz­cze ja­ką­kol­wiek mo­ral­no­ścią, mieli swoje ciem­ne stro­ny, które skrzęt­nie skry­wa­li przed świa­tem".

Naszym zdaniem jest to świetna książka dla wszystkich czytelników, którzy nie mają problemu z różnymi hot scenami a chcą sięgnąć po lekturę, która jest nie tylko przemyślana ale ma również drugie dno. My spędziłyśmy z nią świetnie czas i zdecydowanie możemy ją Wam polecić 😉

@wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

„Forever and never” to drugi tom cyklu „Magnolia Cove”, który śmiało można czytać bez znajomości pierwszego. Jednak uważam, że pierwszy tom również zasłuchuje na uwagę.

Pierwsza część nie przekonała mnie do siebie na tyle, na ile bym chciała i choć finalnie podobała mi się, to nie zrobiła na mnie większego wrażenia. Po tę część sięgnęłam już z większą rezerwą, co za tym idzie mniejszym entuzjazmem. Nie chciałam się „sparzyć” i nastawiać na dobrą lekturę.

Jedynak tym razem zaskoczyła mnie pozytywnie. Fabularnie dużo lepsza niż pierwszy tom. Wciągnęła mnie praktycznie od pierwszych stron i nie mogłam się od niej oderwać. Główni bohaterowie wykreowani naprawdę świetnie. Zaimponowali mi swoją dojrzałością. Ogólnie autorka mi zaimponowała. Bałam się, że dostanę historię łudząco podobną do poprzedniej, a dostałam przemyślaną, super napisaną i przede wszystkim dopracowaną książkę, która wywołuje mnóstwo emocji.

„Forever nad Never” to na swój sposób dojrzała młodzieżówka, która wciąga w świat bohaterów już od pierwszych stron. W książce pojawia się motyw „ciąży” i „dziecka”, co do którego zawsze mam mieszane odczucia, ponieważ nie przyćmił on rozwijającej się relacji między Daphne i Larsem. Ja polecam z całego serca!

Lepsza od pierwszej części.

Lepsza od pierwszej części.

"Los rzucił nam pod nogi wielką przeszkodę, której wielu ludzi na naszym miejscu nie zdołałoby pokonać ani obejść. My jednak jakoś sobie radziliśmy i powoli odsuwaliśmy ją od siebie coraz dalej."

Daphne i Lars zapraszają do swojego świata, by pokazać nam historię, którą mogliśmy obserwować jako boczni obserwatorzy w poprzednim tomie, którym swoją drogą się zachwycałam 🤭 Czy ten również sprostał zadaniu? Niestety nie🙈 Pierwsza połowa tej książki to moim zdaniem jedna wielka impreza hormonów, bohaterowie ciągle tylko myślą i mówią o jednym😬 I może nie byłoby to takie złe, bo to jednak 18-latkowie, gdyby chociaż robili coś poza tym gdy się spotykali, gdyby rozmawiali też o czymś normalnym 🥺 Dodatkowo relacja Daphne z pewną osobą była totalnie dziwna, przez co zastanawiałam się o co chodzi tej dziewczynie 😥 Druga połowa książki, gdy wszystko się posypało podobała mi się bardziej chociaż by dlatego że bohaterowie zaczęli...myśleć głową 🙈 W końcu pojawiło się dojrzalsze podejście, więcej interakcji i rozmów mających sens🤭 Pojawiły się dramaty, które zweryfikowały ich dotychczasowe życie i sprawiły, że przejrzeli na oczy i dostrzegli, że związek to coś więcej niż fajny seks i flirt 🤷 Nie oznacza to jednak, że dzięki temu pokochałam te książkę bardziej niż poprzedni tom, niestety😥 Była fajna, czytało się szybko, ale jednak porównując te tomy, zupełnie inny świat i zupełnie inne emocji które mi towarzyszyły🙈 Tam czułam podekscytowanie, relacja bohaterów była urocza, obserwowało się ją z entuzjazmem, tutaj było dziwnie, troszkę nudno, potem dojrzale i życiowo, no ale to jednak za mało bym powiedziała wow 🤭 Polecam jednak sprawdzić obie, może okazać się że odczujecie je zupełnie odwrotnie niż ja 😂 Nie raz tak przecież było🤪

Na samym początku myślałam, że to płytka książka w klimacie rozochoconych nastolatków-imprezowiczów. Szybko okazało się, że jest głęboka, emocjonująca i tak naprawdę rozdzierająco-kojąca. Pomyślałby ktoś: jak może być jednocześnie taka i taka? Przeczytajcie, a się przekonacie.

Historia spoko, ale zachowanie głównych bohaterów tak gówniarskie, że brak słów.

Na mojej twarzy zagościł uśmiech… kiedy w końcu skończyłam ją czytać. Strasznie męczący bohaterzy. Fabuła oklepana i przewidywalna.

“Chcę być twoim światem... "

Daphne uważała, że ona i Lars są dla siebie stworzeni. I nagle wszystko to w co wierzyła i czemu ufała legło w gruzach. Lars ma zostać ojcem i to nie ona będzie matką. Chłopak musi wziąć odpowiedzialność za swoje czyny. Jej pozostaje przyglądanie się wszystkiemu z boku albo poskładać w całość swoje serce i ruszyć do przodu. Tylko co zrobić gdy rozum mówi jedno, a serce drugie?

Drugi tom cyklu: “Magnolia Cove”, można go spokojnie czytać bez znajomości pierwszego. Fabuła przenosi nas w trudny świat młodych ludzi, a ci zajmująco ukazani, charakterni, chwilami trudni, sprzeczni, jak na swój wiek dojrzali. Daphne pochodzi z bogatej rodziny, nigdy nie dostała wsparcia od bliskich, jest nieufna, często udaje kogoś, kim nie jest. Chwile trwało, zanim ją polubiłam. Lars to dobry, odpowiedzialny chłopak, nigdy celowo nikogo by nie skrzywdził, znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia.

Życie nie zawsze toczy się po naszej myśli, czasami musimy zmierzyć się z czymś zaskakującym i trudnym. Jedna chwila, jedna wiadomość i życie zmienia swój bieg.

Sercowe rozterki młodych ludzi w całej okazałości. Skomplikowana, trudna miłość, branie odpowiedzialności za swoje czyny, poświęcenie. Nastoletnia ciąża, początkowe niedowierzanie, złość i w końcu akceptacja.

Udana, lekka powieść młodzieżowa. Nie jest to książka, która zapada w pamięć, ale jest to historia, przy której przyjemnie spędziłam czas.

“Chcę być twoim światem... "

„– Nie chcę być twoim chłopakiem.
– O, czyli chcesz mnie tylko przelecieć… – Uniosła swoje idealnie ukształtowane brwi.
– Chcę być twoim światem. […] Chcę wejść do twojego umysłu, serca i ciała. Chcę całej ciebie, a nie tylko jakiejś próbki.”

Pierwszy tom serii „Magnolia Cove” w moim odczuciu okazał się lekką i przyjemną w odbiorze młodzieżówką. Chociaż szczegóły tamtej opowieści zatarły się w mojej pamięci, to zupełnie nie przeszkadzało mi to w zgłębieniu losów Daphne i Larsa, których przedsmak poznaliśmy już w „Kiss and Break Up”. Kilka razy pojawiło się nawiązanie do tamtych wydarzeń, ale nie miało to wpływu na odbiór fabuły. Pozytywnym zaskoczeniem okazało się dla mnie to, iż drugi tom nie zaczyna się w miejscu zakończenia pierwszego, a biegnie niejako rownolegle z poprzednim. Cieszę się, że mieliśmy okazję od samego początku poznać dynamikę relacji Daphne i Larsa, co tak naprawdę wydarzyło się między nimi, zanim wiadomość o jego ojcostwie spadła na nich niczym grom z jasnego nieba.

Młodość rządzi się swoimi prawami. Końcówka liceum i początek studiów to czas podejmowania błędnych decyzji i szaleństwa. Choć momentami bohaterowie irytowali mnie swoim postępowaniem, to jednocześnie ich rozumiałam. Oboje stanęli przed poważnymi dylematami, gdzie żaden wybór nie był tak naprawdę właściwy. I nie zazdrościłam im tego położenia.
W porównaniu do „Kiss and Break Up”, ten tom jest w moim odczuciu o wiele bardziej erotyczny, zawiera kontrowersyjny wątek, a wszelkie używki są tam stale obecne. Jednocześnie dostrzegalna jest płynąca z tej opowieści wartość. To połączenie sprawia, że odbiera się ją lekko, ale też skłania do przemyśleń.

Przyznam szczerze, że początek powieści był dla mnie trudny. Ciężko było mi się wkręcić, czułam się znużona, pojawiła się także niechęć wobec głównej bohaterki. Wczułam się w nią dopiero gdzieś po przeszło setnej stronie, zaczęłam rozumieć ich motywacje. Ta druga połowa wzbudziła we mnie sporo skrajnych emocji. Zostałam pochłonięta przez tę opowieść i wiedziałam, że nie odłożę jej póki nie dotrę do końca. Zakończenie mnie usatysfakcjonowało, ale to pozostawiło niedosyt, bo zostali jeszcze Willa i Jackson. Mam przeczucie, że ich historia także skrywa ogrom emocji. Czekam na nią!
Jeśli szukacie młodzieżówki, która porusza trudne, dojrzałe i ponadczasowe tematy, to koniecznie skuście się na „Forever and Never”.

„– Nie chcę być twoim chłopakiem.

• Po angielsku
  • Recenzenckie