Z historii logiki i filozofii matematyki

Na półkach: , , , ,

Niniejsza książka jest kolejną już pozycją traktującą o historii oraz filozofii logiki i matematyki powstałą z rąk prof. R. Murawskiego, podobnie jak "Szkice z filozofii i historii matematyki i logiki", którą zrecenzowałem. Składa się z 19 prac, za najciekawsze, uważam te dotyczące podstaw matematyki, a konkretnie – twierdzeń limitacyjnych: Gödla, Löwenheima-Skolema oraz...

• Filozofia/Metodologia
  • Historia matematyki
  • Matematyka/Logika
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Z historii logiki i filozofii matematyki