Listy zza grobu

Okładka książki Listy zza grobu Remigiusz Mróz
Okładka książki Listy zza grobu
Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Seweryn Zaorski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Seweryn Zaorski (tom 1)
Filia
2019-05-15
2019-01-01
literatura polska

Zmarli mają dużo do powiedzenia

Książkę czytało się nawet dobrze . Z początku ciężko było mi się wbić w fabułę , ale im dalej tym okazała się ciekawsza .Fajny pomysł 🙂Sięgnę po kolejne części 🙂

Listy zza grobu mogą zwiastować zmianę życia o 180 stopni…

Mija 20 lat od śmierci ojca, a Kaja Burzyńska co roku 19 września dostaje od niego kolejne listy. Listy zza grobu. Z biegiem lat Kaja zaczyna traktować wiadomości jako swego rodzaju tradycję - element utrzymania pamięci po ojcu. Nadchodzi jednak moment, gdy listy pokazują swoje drugie dno, a to za sprawą materiałów odnalezionych w garażu domu rodzinnego, w którym obecnie mieszka Seweryn Zaorski - patomorfolog, który wrócił do miasteczkach po 22 latach, a jednocześnie niespełniona miłość z dzieciństwa Kaji…

To kolejna seria Remigiusza, którą zaczynam czytać i kolejna, która robi na mnie ogromne wrażenie. Nie powiem, przyzwyczaiłam się już do tego jak Mróz potrafi zaskakiwać - z pozoru rozwiązana już sprawa, na końcu książki robi obrót o 360 stopni i nagle to, co wydawało się pewne ustępuje miejsca zupełnie innemu rozwiązaniu. Tego, co wydarzyło się na końcu tej książki nie spodziewałam się jednak wcale - zaskoczenie czytelnika na poziomie perfekcyjnym.

Autor w „Listach zza grobu” łączy wątek kryminalny z wątkiem romantycznym szczegółowo opisując panującą pomiędzy Kają i Sewerynem relację. Ten pierwszy jednak zdecydowanie dominuje - problem zorganizowanych grup przestępczych, werbowania do nich ludzi oraz stawiania ich „pod ścianą” tak, aby nie mieli możliwości odmówić został przez Mroza przedstawiony tożsamo z panującymi w rzeczywistości sytuacjami. Przy tym niestety również poruszona została kwestia wadliwości polskiego wymiaru sprawiedliwości, w kontekście przeszłości Seweryna i jego skazania za przęstepstwo o podłożu seksualnym, które nie powinno mieć miejsca.

Reasumując, seria zaczyna się bardzo dobrze, a ja chętnie sięgnę po kolejną pozycję o Sewerynie i Burzy 😉

Listy zza grobu mogą zwiastować zmianę życia o 180 stopni…

Pierwsza część serii o Sewerynie Zaorskim. Ciekawie się ją czytało, odniesienia do muzyki, której słucha bohater i jego dzieci (przypomniałam sobie "Oczy szeroko zamknęte" ;)). Można przeczytać

Ciekawa, wciągająca, ale raczej na raz

Ciekawa, wciągająca, ale raczej na raz

Rozpoczęłam tę serię w odwrotnej kolejności, dlatego też historia 'Listów zza grobu' rozjaśniła mi niektóre wątki z 5 części cyklu o Sewerynie Zaorskim. Uważam natomiast, że gdybym powyższy tytuł przeczytała jako pierwszy, to zachęciłby mnie do poznania dalszej części przygód patomorfologa. Sama fabuła nie jest może odkrywcza - małe miasteczko w Polsce, ogromna tajemnica do odkrycia i dwoje ludzi próbujących odkryć te zagadkę - jednak, mimo to całość czyta się szybko i z chęcią przewraca się kolejne strony, by dowiedzieć się co dalej.

Nie odejdziesz od książki.

Nie odejdziesz od książki.

Pierwszy tom Zaorskiego za mną. Książka na wstepie informuje o tym, że będzie to książka o pracy patomorfologa co może faktycznie zachęcać ale pracy patomorfologa jest tu tyle co kot napłakał.

Ta książka to w sumie taki miszmasz wątku kryminalnego w tle, a głownie jest to książka obyczajowa i starą miłością, która nie rdzewieje. Nie jest to zła książka, choć pod koniec trochę wychodzą nawet jakieś teorie spiskowe choć na nic takiego sie nie zapowiadało a skończyło sie wątkiem totalnie można rzec zwyczajnym.

Bohaterowie są nierówni i postać Kai przypomina mi taką nastolatkę w ciele kobiety gdzie przez całą książkę zachowywała sie jak typowa nastolatka w wieku dojrzewania. Ani to polubić ani nienawidzić, ot no jest.
Seweryn znów wychodzi na nieci barwniejszą postać gdzie wraz ze swoimi córkami faktycznie sie nieźle dopełniają i fragmenty gdzie rozmawiały z "Tatełem" czytało mi sie chyba najlepiej.

Koniec końców nie uważam tej książki za zmarnowany czas, czytało sie typowo dla Mroza, lekko i w miarę przyjemnie i licze, że drugi tom Zaorskiego będzie już pod względem kryminalnym lepiej rozwinięty a wątek obyczajowy bedzie tym w tle a nie jak w tomie pierwszym, jako danie główne.

Słuchałam audiobooka na Storytel - dwie gwiazdki idą dla Dorocinskiego

Słuchałam audiobooka na Storytel - dwie gwiazdki idą dla Dorocinskiego

Przesłuchana w audio. Całkiem dobrze się słuchało tą historię Seweryna i Burzy

Przesłuchana w audio. Całkiem dobrze się słuchało tą historię Seweryna i Burzy

bardzo ciekawa jest to na obecna chwile najlepsza seria tego autora jaka do dzis przeczytlam

• Audiobooki