Listy zza grobu

Remigiusz Mróz Wydawnictwo: Filia Cykl: Seweryn Zaorski (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
2019-05-15
kryminał, sensacja, thriller
2019-05-15
literatura polska

Oficjalne recenzje i

Zmarli mają dużo do powiedzenia

[ 19 ] Link do recenzji

Posłuchałem audiobooka w ramach eksperymentu gdyż czytać Mroza się już nie da.
Słuchać też.

I to jest recenzja

Sluchalam audiobooka. Super bohaterowie, ciekawy pomysl i zaskakujące zakończenie. Dla rozluźnienia od literatury faktu czy historii ,polecam

Bawiłam się bardzo dobrze. Bohaterowie dają się lubić. Fabuła jednak z czasem robi się coraz mniej ciekawa, a bardziej przewidywalna. Niemniej - dobra, niezapadająca w pamięć książka. Przeczytałam w kilka godzin i już nie mogę sie doczekać kiedy sięgnę po coś nowego.

Przeczytane czy raczej wymęczone? Początek był nawet obiecujący, ale potem było tylko gorzej. Śmiech. Niedowierzanie. Zdumienie. Cień Meduzy i zagadki...jakbym czytała kolejny tom pana Samochodzika i jego tajemnice. Postacie bez wyrazu. Język pospieszny, niedopracowany. Historia tak naciągana, tak nierealna, że aż śmieszna i straszna zarazem.

Wciągająca historia.

Największe tajemnice drzemią w małych miasteczkach.
Dwadzieścia lat po śmierci ojca Kaja Burzyńska wciąż otrzymuje od niego wiadomości. Zadbał o to, przygotowując je zawczasu i zlecając coroczną wysyłkę tego samego, pozornie przypadkowego dnia. Po czasie Kaja traktuje to już jedynie jako zwyczajną tradycję - aż do momentu, gdy w listach zaczyna dostrzegać drugie...

Moje trzecie podejście do tego autora. Podoba mi się, że główny bohater, Seweryn Zaorski, nie jest człowiekiem idealnym. Poza tym, że jest niezwykle inteligentny, jest fachowcem w dziedzinie patomorfologii, to pije na umór (ale tylko trunki z wyższej półki) i łatwo wytrącić go z równowagi - jest bardzo porywczy. Jeśli chodzi o to jakim jest rodzicem, cóż... Chyba takim jak...

Mroza dopiero poznaję. To moja pierwsza książka tego autora. I co? Rewelacja!! Nie umiałam się oderwać. Jest akcja, jest trochę obyczajówki, jest zagadka i to nie jedna! Warto. Już sięgam po kolejną część! Polecam. To na pewno nie jest moje ostatnie spotkanie z tym autorem!

Książka wciąga - z każdym kolejnym rozdziałem robi się ciekawiej, a już po przeczytaniu pierwszego udało się autorowi zdobyć moją uwagę. Zakończenie nie zrobiło na mnie wrażenia, ale cała przebyta do niego droga, zdecydowanie tak!

Generalnie czytało się nieźle, ale początek trochę "szorstki" - sprawiał wrażenie jakby autor starał się złożyć puzzle, które do siebie nie pasują i używa do tego młotka.
Akcja z czasem całkiem nieźle się rozkręciła i przyznaję, że mnie wciągnęła. Plus za zdecydowane zakończenie bez rozwlekania i przedłużania.
Seweryn Zaorski jak dla mnie trochę irytujący, ale z...

Dyskusje

5 720