Mroczne szepty

2019-06-12
Grzegorz Gołębski
Grzegorz Gołębski

Lekarz z piekła rodem

Po przeczytaniu jestem pozytywnie zaskoczona. Ciekawa od pierwszych stron.

Po przeczytaniu jestem pozytywnie zaskoczona. Ciekawa od pierwszych stron.

Zawiodłam się. Ten tytuł chodził za mną miesiącami i choć początek był bardzo obiecujący, to w trakcie to napięcie zamiast wzrastać zaczęło spadać, a mi coraz trudniej było się na tym skupić i strasznie się wynudziłam. Ostatnimi czasy rzadko trafiam na thrillery medyczne, ale te, które do tej pory czytałam były po prostu lepsze...

Psychoterapeutka Megan Wright na własną rękę próbuje prowadzić śledztwo w sprawie lekarza, który okalecza swoje pacjentki. Megan ma też swoje osobiste problemy i łatwo daje się wciągnąć w intrygę lekarza , staje się jego ofiarą .

Podszedłem do tej książki bez większego przekonania. Jednak akcja zawiązała się w niej tak szybko, że właściwie nie mogłem się oderwać. Niektórzy mogą stwierdzić, że jest powierzchowna, chwilami przewidywalna. Dla mnie to akurat zaleta; lubię różnorodność w książkach, o które sięgam. Polecam każdemu fanowi dobrego thrillera.

Całkiem przyjemny kryminał, dość przewidywalny, bez jakiegoś szału, ale dobrze się czytało. Głównym minusem tej książki dla mnie był słowniczek i używanie tak prozaicznych słów w innym języku i nie byłam fanką oprawy graficznej rozdziałów. Jednakże sama książka mi się podobała.

Sama nie wiem, chyba liczyłam na bardziej mroczniejszy thriller.
Sama akcja jest spójna i dość ciekawa, obraz psychologiczny bohaterów bardzo dobrze rozrysowany.
Jednak czegoś mi brakowało, nie było jakiegoś wielkiego "bum" i chyba spodziewałam się, że tak wszystko się skończy.

Sama nie wiem, chyba liczyłam na bardziej mroczniejszy thriller.

Książka jest przewidywalna,napewno nie jest mroczna , ALE - jest dobra 😁 moim zdaniem ocena jest zbyt niska, fabuła jest ciekawa ,mimo,że nie ma zawrotnych akcji to czyta się szybko i wciąga, bardzo podobał mi się też psychologiczny motyw skrzywdzonego dziecka,
To,że książka jest pisana też okiem" lekarza potwora" odniesienie do jego dzieciństwa,
motywy działania,
Nie jest to książka która wywiera wielkie WOW, ale jest naprawdę niezła i warta przeczytania, ja dostrzegłam w niej jednak dużo dobrego,jak ktoś lubi psychologiczne rozkminy to będzie zadowolony :)

motywy działania,
Nie...

Dobry thriller, który czyta się szybko.
Do psychoterapeutki przychodzi kobieta brutalnie okaleczona przez ginekologa. Psychoterapeutka chce uratować inne kobiety przed okrutnym lekarzem.

Dobry thriller, który czyta się szybko.

Dobry thiller psychologiczny, bardzo wciągający. Bardzo mocna fabuła, mocny i przerażający. Polecam

Megan podczas przeprowadzanej hipnozy swojej pacjentki dowiaduję się, że kobieta została skrzywdzona przez lekarza ginekologii podczas przeprowadzanego zabiegu. Psychoterapeutka postanawia pomóc swojej klientce w skazaniu zwyrodnialca. Decyduje się znaleźć więcej pokrzywdzonych kobiet i poprosić je aby złożyły skargi na lekarza. Podczas swojego dochodzenia Megan dowiaduje się, że ginekolog pracuje w tej samej klinice co ona i jest jej pacjentem…
„Mroczne szepty” to drugi thriller medyczny który miałam okazję czytać, oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Czytając zawarte treści książki momentami przechodziły mnie ciarki. Nie wyobrażam sobie, aby takie rzeczy działy się naprawdę. Dla mnie osobiście w te książce czegoś zabrakło, na pewno książkę czyta się szybko i dobrze, ale mało było w niej elementów zaskoczenia, co moim zdaniem najbardziej cechuje thrillery. Jak dla mnie była dość przewidywalna. Podobało mi się w książce to, że została napisana z perspektywy dwóch osób, psychoterapeutki Megan i ginekologa, dzięki temu można choć przez chwilę wejść w umysł tego zwyrodnialca, który można powiedzieć, że chał bawić się w Boga. Nie zalecam czytania tej pozycji przed wizytą u ginekologa :D

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Przeczytane 2019

Dodaj cytat z książki Mroczne szepty