Zemsta

Okładka książki Zemsta
Aleksander Fredro Wydawnictwo: Greg utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Greg
2018-01-01
1928-01-01
9788373271968
szlachta Fredro komedia

Okładka książki Wiersze dla dzieci Władysław Bełza, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki
Ocena 7,5
Wiersze dla dz... Władysław Bełza,&nb...
Okładka książki Paweł i Gaweł. Wiersze o dzieciach Jan Brzechwa, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka
Ocena 6,7
Paweł i Gaweł.... Jan Brzechwa, Aleks...

Przyznam się, że ani razu się nie zaśmiałam. Mało tu trochę tej komedii, ale całkiem przyjemnie mi się czytało. Język był, jak dla mnie, bardziej zrozumiały niż przy np. Mickiewiczu, a przecież obydwoje tworzyli w tych samych czasach.

Do "Zemsty" byłem nastawiony negatywnie. Uważałem, iż nie sprawi mi żadnej przyjemności. Pierwsze strony utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Akcja zaczęła się rozwijać dopiero po około czterdziestu stronach. Sama fabuła jest świetna, ale komedią bym tego nie nazwał. Cudów też nie ma bo książka niestety z grubsza jest niezrozumiała, a wszystkie niedociągnięcia zostały wyjaśnione na raz w zakończeniu. Podsumowując "Zemsta" nie przyniosła mi ani nadmiaru frustracji, ani radości. Tak jak sugeruje moja ocena jest przeciętna.

Nie wiem czemu, ale strasznie się gubiłam w tej książce. Myliły mi się postacie, wydarzenia, kto z kim co... Komedia, ale zaśmiałam się jeden raz. Bardziej podobała mi się Balladyna.

Po omówieniu książka okazuje się fajnym, ciekawym dramatem. Polecam 👍

Po omówieniu książka okazuje się fajnym, ciekawym dramatem. Polecam 👍

Powiem wam że była… lepsza niż się spodziewałam. Pare razy za zaśmiałem się w głos co się żądło zdarza. 400% na to że pójdę na to do teatru. Ja polecam ale są lepsze książki niż ta. Miłego dnia/wieczoru Gosia❤️😁

Czytałam jako lekturę do szkoły i przyznam, że na początku, po prostu nie wiedziałam jak to przeczytam, nic nie rozumiałam i już miałam się poddać i obejrzeć film. Jednak jakoś się przekonałam, a nawet czytałam ją później z przyjemnością. W niektórych momentach śmieszne, ale komedią bym tego nie nazwała. Początek jest (jak dla mnie) dość trudny, ale potem książka jest lekka i przyjemna.

Pokazuje wady ludzi w tamtych latach, więc na pewno przyczyniła się do zmiany tamtej społeczności.
Podoba mi się ta książka, chociaż podczas czytania miałam takie o nie jeszcze 50 stron itd.
Nom i to tyle.

Nom i to tyle.

Książka nie jest długa ale bardzo ciężko ją zrozumieć. Dużo osób przeczytała tą książkę ale tak naprawdę nie wie co czytała i o co chodzi w danym momencie. Mimo wszystko jak się ją rozumie to książka jest bardzo ciekawa.

Początkowo myślałam, że Zemsta niezbyt mi się spodoba, ale mimo wszystko miło mnie zaskoczyła. Wystarczyło mi przyzwyczaić się do stylu pisania autora i jak już złapałam rytm to poszło szybciej :D.

Wojna z czasem została przegrana - zestarzała się chyba najgorzej jak mogła. Właśnie dlatego nie będę oceniać. Ale nie - jakieś okropne to nie było.