Kuszenie Gracie

Świat Książki
The Temptation of Gracie
literatura obyczajowa, romans
2019-06-19

Słodkie, kobiece i we włoskim klimacie) nic więcej nie potrzeba w deszczową niedzielę)

Pierwsze spotkanie stanowi o następnych. Tu będą powroty. Autorka przepieknie opisała uroki Toskanii wplatajac historie głównej bohaterki.
Porusza relacje rodzinne i pokoleniowe. Pokazuje jak zmienić może się życie gdy trochę zwolnimy ile nas omija w pędzie i jak wszystko rozchodzi się w szwach.
Przejscia między młodością, a wiekiem b. dojrzałym tytuowej Gracie wogóle nie...

Poprosiłem tatę by mi kupił to wymarzoną książkę.I mogę się nią cieszyć.
Ta książką,to dowód,że Santa Montefiore.Jest bardzo dobrą pisarką i potrafi pięknie opowiadać.Historie,pełne przeróżnych emocji.
Kiedy Gracie kobieta koło 70.Z Anglii,ma propozycję wyjazdu do Włoch na kurs gotowania.
Szybko tam jedzie.
Bo kiedyś tam była.I przypominana sobie,tamte czasy.Będziemy we...

Bohaterowie: babcia Gracie, córka Carina, wnuczka Anastazja i hrabia Tancredi

Czas i miejsce: współczesna Wielka Brytania i Toskania; we wspomnieniach obydwa miejsca w okresie powojennym

Konstrukcja: trzy kobiety wyjeżdżają do Toskanii na kurs gotowania; każdą kierują inne pobudki - wszystkie łączą więzy krwi i uczucia

Zalecenia: dla wiernych czytelników autorki, którzy...

Ostatnio trudno mi czytać, mimo przymusowego siedzenia w domu...a może włśnie dlatego. Jeszcze trudniej, niestety sklecić mi opinie, dlatego tak krótko ostatnio. Santa Montefiore to nazwisko które przyciaga mnie jak magnes, tym razem będzie to podróż do Toksanii. Choć może nie nalepsza to powieść tej autorki, jednak dobrze się czyta, pozwala odpocząć od otaczającej...

Lekka, kobieca, poruszająca. Piękne opisy Toskanii - oczami wyobraźni (dla tych którym nie dane było jeszcze) można przenieść się w cudowne miejsca, niemalże poczuć zapachy 😉. Oprócz tego i miłość, i romans, i wątek kryminalny... Porusza też niezwykle ważne tematy związane z relacjami rodzinnymi...

Interesująca.

Bardzo dobre czytadło - czyta się szybko, lekko i przyjemnie, z odrobiną wruszenia, jak to w przypadku Santy Montefiore.

Nie jest to literatura z wyższej półki, ale zapewnia relaks. A ponieważ autorka jest świetnym rzemieślnikiem, spełnia swoje zadanie :))

Miejscami banalna, ale czyta się fajnie. Lekka, szybka lektura na wieczór. Urzekające klimaty włoskie i... włoskiej kuchni - tej mogłoby być więcej.

może i nie jest to wielka literatura, ale historia jest dość sprawnie złożona w całość i, przede wszystkim, fajnie się czyta, po prostu. dlaczego nie?

• 2019
  • 2020