Słodkie i gorzkie migdały

Prószyński i S-ka
The Madonna of the Mountains
literatura piękna

Na półkach: , , , ,

Ta książka nie do końca przypadła mi do gustu. Nie chodzi w sumie o samą fabułę, ale sposob w jakim jest napisana. Chyba spodziewałam sie czegoś lepszego.

Elise Valmorbida to pisarka pochodząca z Australii.
Byłam zaskoczona tym jak weszła w skórę głównej bohaterki książki - Marii Vittorii. Mam wrażenie, że rodowita Włoszka nie napisałaby tego lepiej.

„Słodkie i gorzkie migdały” to tytuł książki, który jest jak życie - słodkie i gorzkie zarazem. Tłem historycznym powieści są lata 40-te i 50-te XX wieku.
To trudne czasy rządów...

Książka pokazuje jak ciężko było kobietom w czasach wojny i jak bardzo zmienił się nasz dzisiejszy pogląd na rodzinę w porównaniu z tym dawnym.

„Słodkie i gorzkie migdały” to książka przedstawiająca losy Marii, biednej dziewczyny wywodzącej się z włoskiej rodziny o konserwatywnych poglądach. Główną bohaterkę poznajemy jako młodą kobietę, która marzy o przystojnym i mądrym mężu, który odmieni jej życie. Los dla Marii jest łaskawy, już po kilku stronach lektury poznaje męża i ten moment stanowi dla mnie początek...

Autorka opisuje historię życia kobiety na przestrzeni lat od jej zamążpójścia po czasy wychowywania dzieci w trudnym czasie wojny po życie w czasy powojenne.
Niektóre wątki mogły by być pociągnięte dalej i ma się wrażenie jakby zabrakło puenty do nich, jakby zostały urwane w połowie. Inne za to z pewnością mogłyby zostać pominięte. Całościowo patrząc nie ma się wrażenia...

Dyskusje

• Nowości 2019
  • 2019
  • Literatura zagraniczna
  • Posiadam :)
  • DKK
  • W kolejce do czytania
  • Latino

Dodaj cytat z książki Słodkie i gorzkie migdały