Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot

Okładka książki Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot Pip Jones, Ella Okstad
Okładka książki Feluś Kocimiętki. Niewidzialny kot
Pip JonesElla Okstad Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Feluś Kocimiętki (tom 1) Seria: Feluś Kocimiętki literatura dziecięca
literatura dziecięca
2019-04-03
2019-04-03
Barbara Supeł

Okładka książki Feluś Kocimiętki grasuje w markecie Pip Jones, Ella Okstad
Feluś Kocimięt... Pip Jones, Ella Oks...

Zgrabna historyjka do przeczytania raz lub dwa. Bardzo zabawna. Sympatyczna. Przyjemne ilustracje.
Nie jest to książka do której się wraca, ale przyjemna rozrywka na krótką chwilę. Miła odmiana przy tych wszystkich książkach, które koniecznie muszą mieć morał i głębokie przesłanie.

1951

Kręciłam nosem, widząc, że to wierszowana opowiastka. Ale szybko mi przeszło. Bo historyjka o zmyślonym przyjacielu Ali - niewidzialnym kocie - jest nie tylko zabawna, ale i świetnie napisana (ukłon w stronę tłumaczki). Prosta, rytmiczna konstrukcja (ale bez infantylnych rymów) sprawia, że historyjkę pochłania się piorunem. A lekturze cały czas towarzyszy uśmiech na twarzy.

Fajne! Z miłą chęcią sięgnę po kolejne części :)

Książkę kupiłam dla siostrzenicy. Bardzo przyjemne ilustracje. Opowiastka też fajna. Ale czy spodoba się trzylatce, która lubi koty (prawdziwe)?

Czytam córeczce 4m. dzięki dużej dawce humoru i obrazkom (niestety nie na każdej stronie) nie nudzi się nam obojgu tak szybko :)

zabana książka, podoba mi się

zabana książka, podoba mi się