Dyskusje o książce Po piśmie

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
Międzynarodowy Dzień Tłumacza – 7 ciekawostek o tłumaczach i tłumaczeniach
Chyba najbardziej bzdurne tłumaczenie widziałem w tekście technicznym przełożonym z angielskiego na polski. Kto potrafi przetłumaczyć wstecz na angielski słowa "mikrooprogramowanie kompilatora Basica"?  😂
28 tyg. temu
Czy dzieci mają przyjemność z czytania? Wyniki badania
@Aka  Czytają, czytają. Nawet w wierszach Szewczenki jest tego sporo :( A ile jest prawdy? Nie jestem historykiem, ale obecny na lewicy trend aby sugerować, że Polacy Ukrainę kolonizowali jest zabawny. Tak jak w Ogniem, gros szlachty na terenach ukrainnych to byli Rusini i Litwini. I oni mieli w Rzeczypospolitej równe prawa. Znowu przykład - i u Sienkiewicza i w...
30 tyg. temu
Czytamy w weekend
Mary chrismass for all. Mam nadzieję, że to kiedyś drapnę.
31 tyg. temu
Joanna Ostrowska z Nike Czytelników. „Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” nagrodzone
"Oni"... Brzmi znajomo dla każdego die-hard fana J-horroru... Proszę nie kusić. "Tytułowi „Oni” byli obcy. Byli drapieżcami i było ich bardzo niewielu." No cóż, sam chciałeś, Autorze :) Oni (鬼) is a kind of yōkai, demon, orc, ogre, or troll in Japanese folklore. Oni are mostly known for their fierce and evil nature manifested in their propensity for murder and cannibalism.
1 rok temu
Czytamy w weekend
Jak mogę dodać,to naprawdę wspaniała książka. Powiem więcej ,jeżeli spodoba się tobie, to wydawnictwo Vesper planuje w 2023 wydać w nowej szacie graficznej i w porządnym tłumaczeniu wszystkie opowiadania Wagnera.
1 rok temu
Najgorsze ze światów. Dystopie w czasach pandemii
Ja dodałbym teżRywalki
2 lata temu